Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
felixx
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 25 gru 2014, 23:56
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: felixx »

kemor90
kluczyk lata na 18v?
Ostatnio zmieniony wtorek 18 lut 2020, 13:32 przez felixx, łącznie zmieniany 1 raz.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Tak na 18 v i pasują baterie Makity.
Wg. opisu 520 Nm w Chinach. W Oryginale 280 Nm i ta wartość jest jak najbardziej realna.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 lut 2020, 13:33 przez kemor90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Misiek_86 »

Wczoraj przyszedł Sofirn SP10S
sofirn.jpg
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Rysiu. »

Taki mały switch gigabitowy :)
20200325_151209~01.jpg
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: GanzConrad »

czy on ma diody statusu od frontu, czy od strony kabli?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Rysiu. »

Od strony kabli, to jest model TL-SG1005D tylko uwaga na cenę bo dopiero co kupowałem za 51zł a teraz obserwuje że wachlują nawet 30zł wzwyż
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam

Podczas budowy strugnicy, mój leciwy Bosch GSR 14,4 coraz częściej dawał za wygraną...
W pewnych okolicznościach stałem się posiadaczem uszkodzonej wkrętarki DeWalt DCD790 z baterią. Uszkodzona okazała się elektronika, ale bardzo dziwnie, bo padły układy wejściowe procesora, i układ wykrywał zwarcie minusowych mosfetów (silnik bezszczotkowy). Poszukiwania wykazały, że nowa elektronika z silnikiem (bo tylko tak jest sprzedawana), kosztuje 380zł.
Poszperałem dalej i znalazłem na allegro mocno zniszczoną identyczną, lecz kompletną i sprawną. Jedyna uwaga dotyczyła zacinającego się uchwytu wiertarskiego (futerka).
Po otrzymaniu przesyłki... tak to wyglądało w porównaniu z "moją" obudową i przekładnią...
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Rozebrałem dawcę i przełożyłem elektronikę z silnikiem do posiadanej reszty, gdyż ta była w dużo lepszym stanie...
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Tak więc za 399,99zł, stałem się właścicielem jednej z najlepszych (o ile nie najlepszej) w swojej klasie wkrętarek z dodatkowym akumulatorem. :)
Bosch też jeszcze posłuży, bo zamówiłem zestawy akumulatorów LiIon, które zamontuję w miejsce NiCd (wykonana próba wypadła pomyślnie). Dostanie lżejsze prace i jeszcze dam mu szansę na długie życie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Bocian »

Pyra, witaj serdecznie w klubie Dewalt'a ;-) BTW, pod system XR 18V jest mnóstwo innych, świetnych narzędzi.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re:

Post autor: Dziubek »

Bocian pisze: wtorek 11 gru 2018, 04:53 Dziubek, wczoraj dopiero zamówiony w X-kom. Bardzo słabo u mnie z czasem bo aktualnie jadę na 2 "etaty" :| Tel. kupiony bardziej jako niezawodne narzędzie do pracy z opcją dual sim ( służbówka jaką dostałem Samsunga działa mi na nerwy). Co mogę z pewnością obiecać to fotki w termowizji bo sam jestem ciekaw postępu względem Flir ONE, z którego fotki kiedyś u nas wrzucałem (postaram się tamten temat uzupełnić o nowe zdjęcia/filmy z CAT S61 ;) ). Pozdrawiam
Ponad półtora roku zleciało, możesz coś powiedzieć temat sprzętu i dać jakieś demo zdjeć, czy dalej nie masz czasu ? ;) Może też inaczej, sprzęt jeszcze działa czy już "po zawodach" ?
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: cobra427 »

NanoVNA-H4 - wreszcie podostrajałem sobie różne anteny :P

https://www.banggood.com/pl/NanoVNA-H4- ... rehouse=CN
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Re:

Post autor: Bocian »

Dziubek pisze:
Ponad półtora roku zleciało, możesz coś powiedzieć temat sprzętu i dać jakieś demo zdjeć, czy dalej nie masz czasu ? ;) Może też inaczej, sprzęt jeszcze działa czy już "po zawodach" ?
Sprzęt działa, ma się bardzo dobrze. Zdjęć termo musiałbym poszukać, bo najwięcej robiłem zaraz po zakupie a potem służył bardziej jako termometr. Ogólnie jest to cegła którą bardzo ciężko uszkodzić mechanicznie. Cala elektronika jest tu zabudowana w ramie z litego wyfrezowanego aluminium. Spadał już niezliczoną ilość razy na podłogę, kilka razy na beton... Jest to jedyny telefon, jak dotychczas u mnie, który mogę bez stresu dać dzieciom na chwilę do zabawy (a to są ekstremalni testerzy) :-) U mnie ma dodatkowego case'a z tworzywa aby nie szpecić rysami/wgnieceniami srebrnej obramówki z aluminium. Z ficzerów to oprócz kamery termo bardzo fajną sprawą jest analizator jakości powietrza, bardzo czuły na alkohol. Często bywa, że używając w pracowni izopropanolu, za chwilę daje ostrzeżenie o przekroczeniu progu bezpieczeństwa, mimo że leży 2m dalej. Miernika laserowego w ogóle nie używam. Tylny aparat foto nie jest najwyższych lotów (mogli dać coś lepszego do sprzętu w tym pułapie cenowym) :| . Jako ciekawostkę powiem jeszcze, że ostatnio (jako, że kończy się już gwarancja) w przypływie ułańskiej fantazji, przeszedł bez uszczerbku półgodzinna kąpiel w wanience ultradźwiękowej :twisted: Zanurzony w roztworze detergentu z kwaskiem cytrynowym obok okularów i zegarka G-shock w temperaturze 60*C...
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam

W niedzielę wylicytowałem na aukcji (nie powiem że super tanio, ale sprzęt praktycznie nowy, żadnych śladów używania), a dziś przyszła przesyłka.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

DCS391N do kolekcji narzędzi akumulatorowych. Muszę teraz zrobić prowadnicę i będzie do przycinania tarcicy nieobrzynanej, oraz rozkrawania dużych arkuszy lub długich desek.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Rysiu. »

W końcu po prawie dekadzie zaopatrzyłem się w lepszą ładowarkę XTAR ST2 i dodatkowo zasilacz Innergie 45H z PD 45W do niej (swoją drogą polecam bo ma całą grupę zabezpieczeń OCP, OVP,OTP,OPP,SCP).

Jak widać bez problemu pompuje 4.1A na ogniwo i były naładowane w 30min a dodatkowo ma pomiar rezystancji wewnętrznej co jest przydatne bo odesłałem dzięki temu już tuzin z za wysokimi wynikami do utylizacji :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: aslpg »

Rysiu. pisze: poniedziałek 28 wrz 2020, 18:11 ..... i dodatkowo zasilacz Innergie 45H z PD 45W do niej (swoją drogą polecam bo ma całą grupę zabezpieczeń OCP, OVP,OTP,OPP,SCP).
Też taki kupiłem (też w X-kom) :D
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Rysiu. »

aslpg pisze: wtorek 29 wrz 2020, 18:57 Też taki kupiłem (też w X-kom) :D
Skąd wiedziałeś że tam? :D
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ODPOWIEDZ