Światło cofania Leon 2

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Obecnie mijania na ledach to głównie fabryczne, zamienniki żarówek w wielu wypadkach nie sprawdzają się.

Postoje mogą być problemem. Jednak sam problem dotyczy głównie starszych aut lub takich z kombinowanymi instalacjami, choć też nie ma reguły. Przykłady - Golf 3, rok 94, szumy na światłach dziennych każdej marki. Skoda Falicja - szumy występują, ale w mniejszym stopniu. Nissan Juke 2011 - zero szumów, bez względu czy to dzienne, postojówki, mijania no-name na ledach.
ILPT
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Mały update fotek wersji V2 czyli wszystko upchnięte integralnie w żarówce prąd pomierzony na sterowniku przy 12,6V = 1.3A

Dla xp-g2 r5 można przyjąć na wyjściu zatem około 1050 lumenów (450lm*3*0,9*0,86)

Diody osadzone pod skosem żeby ograniczyć sianie swiatłem do góry.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

I teraz ruszaj produkcją i do sklepiku :mrgreen:
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

vin324pl, :mrgreen:
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Najpierw muszę pomęczyć dwie takie w leonie u siebie żeby upewnić się o niezawodności konstrukcji.

Koszt żarówki wyniósłby około 100 zł na diodach cree xp-g2 R5 3500K .


Będzie zainteresownaie to zainwestuje w odpowiednie elementy i dogadam się z tokarzem.

Pytanie do doświadczonych.

Dlaczego w leonie brata (2) zawsze po odpaleniu samochodu wywala błąd żarówki ( gdy włączy na klika - kilkanaście sekund światło wsteczne to błąd znika )

Wynik mniejszego poboru mocy w [W] z instalacji ? No ale dlaczego pomaga włączenie światła ?

Dobranie odpowiedniego rezystora równolegle załatwiłoby sprawę ?
Ostatnio zmieniony sobota 09 kwie 2016, 10:48 przez vin324pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Dziś rozbiorę u siebie i powiem jak jest montowana sama żarówka, chodzi mi o bolce.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Żarówka to rezystor, Twoja to nie rezystor bo masz przetwornicę na pokładzie. Uruchamiasz auto i system nie wykrywa żarówki. Włączysz żarówkę, system już widzi pobór prądu i uznaje że żarówka jest.

Dołożyć rezystor możesz (równolegle). Kup coś w porządnej obudowie, najlepiej z aluminium. Być może coś 10W już załatwi sprawę, ale to zawsze loteria.
ILPT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
skaktus pisze:Twoja to nie rezystor bo masz przetwornicę na pokładzie. Uruchamiasz auto i system nie wykrywa żarówki.
Może być inaczej, impuls testujący jest krótki i ładuje kondensator wejściowy przetwornicy, przez co prąd jest bardzo duży. Może moduł wykrywa zwarcie, a nie brak żarówki.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

vin324pl, fokus mk2 kombi światło cofania w prawej lampie, piny żarówki w pionie.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

fotorondo,
Czyli odwrotnie niż moja na fotce ;-)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... t_rear.JPG

Widzę że lampa jest nisko więc trzebaby było zrobić delikatny skos ale tak żeby lepiej doświetlić lewą stronę , natomiast w pionie nie ruszać
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

W Golfie są poziomo. Natomiast problem jest taki, że przedział lampy jest dość niski i głęboki :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W golfie 3 wiele się nie wykombinuje, lepiej zrobić P21W z ledami świecącymi na boki.
ILPT
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Aktualnie mam halogenki 35W ECO na 12V 800lm, przy 14V wyciągają coś ok. 1000lm. Ale coś nie trafia w odbłyśnik, z tyłu jest średnio oświetlone. Pewnie przez pionowy żarnik i inną długość, P21W na poziomy :roll:
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Kupiłem do testów to ustrojstwo
Obrazek

http://www.ebay.com/itm/281919697352?_t ... EBIDX%3AIT
I powiem tak, przy modowanej żarówce to ledwo to świeci, nie spodziewałem się aż takiej różnicy
Zrobię fotki porównawcze i wrzucę jak świecą :
- zwykła,ebay i moja
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mod świeci lepiej, bo wszystkie diody są skierowane w jedną stronę. Tutaj masz świecenie do okoła. Też takie coś mam, w wersji na H8 itd i bardziej to się nadaje na światła dzienne. Wadą tego jest nagrzewanie się - powierzchnia oddawania ciepła w stosunku do mocy jaką to pobiera, jest za mała.
ILPT
ODPOWIEDZ