Skilhunt H03

Oświetlenie montowane na głowie
mawy5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 14:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: mawy5 »

Cześć. Zamówiłem sobie i ja Sklilhunta H03. Powinien dotrzeć wciągu najbliższych dni. Zastanawiam się czy jest sens wymiany driver'a na jakiś bardziej zaawansowany ze stabilizacją np. V2.0 (od Grega). Czy ktoś rozważał/wykonał taką opcję?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Szczerze, to według mnie oryginalny sterownik oferuje wystarczająco dużo, nie ma co sobie komplikować życia. Do tego latarka jest klejona i nie jest łatwo ją rozkręcić.
Najlepiej poczekaj aż otrzymasz latarkę i sam sprawdź, czy oryginalny sterownik Ci odpowiada.
Awatar użytkownika
szubiel
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 13:08
Lokalizacja: Jonkowo

Post autor: szubiel »

Sprawdź stronę 9, tego wątku. Co prawda nie jest to wymiana sterownika ale może coś Ci podpowie.
mawy5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 14:11
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: mawy5 »

Dzięki za odpowiedzi. Przeglądałem już fora anglojęzyczne, widziałem jak wyjąć sterownik itp. Myślałem o stabilizacji napięcia (której nie ma w H03) w kontekście świecenia w trybie maksymalnym przez dłuższy czas bez stepdown'u (przy odpowiednim chłodzeniu-rower). Ale oczywiście zaczekam aż dostanę ją w swoje ręce. To takie rozważania teoretyczne :)
Arturr300
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2018, 23:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Arturr300 »

@szubiel
Dzięki wielkie za info, w razie wystąpienia problemu już wiem co robić.
Na razie od kilku dni problem ani razu nie wystąpił a latarkę już sporo używałem, bardzo dużo podczas biegania (wstrząsy itd.)

Ogólnie latarkę uważam za bardzo dobry zakup, musiałem jedynie przywyknąć do neutralnej barwy diody (która chyba bardziej podchodzi pod ciepłą) oraz do tego, że 1000lm jest dostępne tylko przez 1-2 minuty :( To jednak jest chyba norma w latarkach z tej półki cenowej. I co najwyżej uchwyt mógłby być mniej gibający się, ale myślę że to też uda się w jakiś sposób rozwiązać. Szkoda też że nie da się kontrolować stanu baterii na bieżąco (komunikaty o niskim stanie pomijam, teraz nie chodzi mi o to)
Oby się tylko nic więcej z nią już nie działo.
Używam ją podczas biegania, sprawdza się bardzo dobrze,
leonek1987
Posty: 15
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: leonek1987 »

kjk pisze:Panowie, czy ten brak odpowiedniego docisku podłoża diody i nadmierna ilość pasty, o której można poczytać w cytowanym wyżej wątku to przypadek jednostkowy czy standard? Tzn. po zakupie używać i nie kombinować, czy zacząć od rozbiórki i poprawek??
Jak do mnie dotarła pasty było ok nałożone natomiast soczewka tir delikatnie się ruszała. Jest to spowodowane o ringiem pod soczewką, który ją delikatnie unosi i nie pozwala docisnąć diody. Po wyciągnięciu o ringu i soczewka zaczęła dotykać do podłoża, oring dałem nad soczewką i docisnąłem koronką na krzyż żeby gumka się równomiernie ułożyła. Soczewka siedzi sztywno a i jakby szybciej się lampka nagrzewała. Szczelność też jest raczej zachowana aczkolwiek nie testowałem.
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

Ja używam bez kombinowania i wszystko działa. Przy czym korzystam z niskich trybów.
Roman21
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 12 paź 2017, 20:54
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.

Post autor: Roman21 »

Mam pytanie czy warto czekać na 11.11 na obniżkę cen czy teraz kupić z kodem rabatowym?

Jak ktoś ma działający kod, to skorzystam :)
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Roman21 pisze:Mam pytanie czy warto czekać na 11.11 na obniżkę cen czy teraz kupić z kodem rabatowym?

Jak ktoś ma działający kod, to skorzystam :)
Obecnie chyba tylko Flaszsejl - $32:

https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html
mieczus
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mieczus »

Na gearbescie nie ma obecnie ich w wersji R w kolorze neutralnym, gdyby więc ktoś miał kod na banggood, to bardzo proszę.
Roman21
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 12 paź 2017, 20:54
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.

Post autor: Roman21 »

Teraz na gearbest jest za 104zł
Odnośnie wersji R, to jak sprawdzałem jaka cena będzie po okresie promocji na model H03, to gdy czas się skończył, to na kilka godzin pojawiła się fajna cena na H03R, a potem ta fajna cena przeniosła się na H03, a H03R powrócił do pierwotnej, czyli wysokiej.
mieczus
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mieczus »

Czy bardzo kłopotliwa jest wymiana soczewki? Może bardziej opłacalne byłoby kupić H03 + soczewkę reflektorową.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

mieczus pisze:Czy bardzo kłopotliwa jest wymiana soczewki? Może bardziej opłacalne byłoby kupić H03 + soczewkę reflektorową.
Wymiana kłopotliwa nie jest, ale zdobycie odpowiedniego reflektorka jest co najmniej trudne. Ja przynajmniej się nie spotkałem, a może słabo szukałem...
mieczus
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mieczus »

Chyba na Ali widziałem aukcję, na której ktoś pisał, że to do H03. Jak znajdę, to wrzucę link. Jeśli to tylko odkręcenie tych czterech imbusów a przy tym lampka nie straci szczelności, to chyba byłoby to fajne rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony sobota 17 lis 2018, 08:51 przez mieczus, łącznie zmieniany 1 raz.
greg7
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 21:27
Lokalizacja: Tychy

Post autor: greg7 »

gdzie obecnie kupie latarkę w dobrej $$$ najlepiej wysyłka z PL
ODPOWIEDZ