Zamiennik H3 led do lightbarów w motocyklu

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Zamiennik H3 led do lightbarów w motocyklu

Post autor: vin324pl »

Jako że mało na forum tego typu tematów postanowiłem utworzyć nowy.

Podchodziłem do zagadnienia obierając sobie jako cel główny oszczędzanie alternatora podczas jazdy oraz uzyskanie bielszej barwy - lepiej widocznej na drodze za dnia.

Kupiłem takie ledy :
LINK LEDY

Obrazek

O dziwo po 30 minutowej przejażdżce ledy lekko ciepłe więc zobaczymy jak będzie z trwałością , za to z efektu świecenia jestem mile zakoczony na plus

Po lewo led po prawo halogen 55W
Obrazek

A tu już oba ledy
Obrazek


Niestety ciężko oddać efekt na zdjęciu więc pobawiłem się ustawieniami i coś takiego mniej więcej wychodzi na żywo barwowo i mocowo
Obrazek

Teraz zobaczymy jak z trwałością, ledy nie mrugają przynajmniej w rytm dyskoteki jak to czasem bywa a radia nie mam więc mi nic nie sieje hehe :mrgreen:



[/list]
Ostatnio zmieniony czwartek 25 maja 2017, 13:15 przez vin324pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mam podobne w wersji na H8, też 3 chipy na leda. Same ledy na wcisk w obudowę, pod nimi dziura. Część ledów jest luźna, cześć na wcisk jak pisałem.

Siać nie będzie bo (przynajmniej u mnie) zasilanie to po prostu rezystor. W testach wyszło, że całość pobiera średnio 1W na leda (czyli około 0,33 W na chip), co przy obudowie jaką zaaplikował producent dało w efekcie piekarnik ;)
ILPT
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Na razie już zrobione z 2000 km po 2-3h w upale i świecą jak nowe , zobaczymy jak będzie dalej
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
ODPOWIEDZ