Karty pamięci / Pamięci masowe

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Karty pamięci / Pamięci masowe

Post autor: Issac »

Hej,

Możecie podzielić się swoimi przybytkami ?

Planuję zakup karty MICROSD do kamerki samochodowej i chciałbym coś w okolicy 32/64GB.
Dobrej klasy, nie po taniości, ale bezpośrednio od MAJFRENDA.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Różnica cen między polską a chinami wg mnie jest zbyt mała, żeby ryzykować tam zakup, zwłaszcza że w Polsce masz gwarancję.
np Goodram micro SDHC 32GB Class 10 można mieć już za 35zł, a masz pewność że karta rzeczywiście będzie miała 32GB i w razie awarii wymienią ci na nową.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

endrju1, chyba masz racje... zakupiłem za 38PLN - 32GB Sandiska ULTRA CL10.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Na ali jest oficjalny sklep marki LD. Ze dwa lata temu kupiłem 10 szt i każda działa. Z gearbest mam też karty OV i też każda jest ok. Tylko cena teraz już nie powala, ale dwa lata temu kupiłem 32GB po 8$ na wyprzedaży.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Good Ram - POLSKA firma, karty jak najbardziej ok.
ILPT
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

U mnie w firmie najczęściej sprzedajemy właśnie goodrama, bo z tej firmy mieliśmy najmniej reklamacji.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

endrju1 pisze: np Goodram micro SDHC 32GB Class 10 można mieć już za 35zł,
Ta karta ma prędkość zapisu tylko 10MB/s - jak na dzisiejsze czasy kiepsko. Wolałbym dołożyć 30zł i kupić GOODRAM M3AA 32GB (ta sama pojemność, ale zapis 9x szybszy)
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A ja polecam ADATA SDXC 64GB, używam jej już drugi rok i nie ma problemów a do tego jest w świetnej cenie.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Moim zdaniem ten ADATA to fatalny wybór. Jeśli ktoś decyduje się na tak dużą kartę, to znaczy, że będzie przerzucał więcej danych. Tymczasem ta 64GB karta, ma prędkość zapisu jedynie 10 MB/s :lol: Renta by mnie zastała, jak bym regularnie nagrywał na coś takiego więcej danych. Odczyt już lepiej, choć nadal kiepsko jak na tak pojemną kartę. Dodatkowo wiele starszych urządzeń nie czyta tak dużych kart (limit jest w nich zwykle na 32GB), jednak zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś kupuje tak duży nośnik, to wie co robi (po prostu potrzebuje więcej miejsca) ... tylko na litość boską nie z takimi transferami!
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Kyle, jak wróżysz to odpuść, karta ma zapis na poziomie 20MB/s, odczyt też jest w porządku.
To że stare urządzenia mają napisane że max. 32GB nie oznacza że tak jest tylko że kiedyś wyższe pojemności nie były zbyt popularne więc nie było potrzeby ich testowania.
A tak w ogóle to karty od GoodRam nie mają wcale wyższych prędkości przy podobnej lub wyższej cenie, więc wspieranie naszej firmy rozumiem ale nie w momencie jak można mieć to samo ale taniej.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Rysiu. pisze:Kylekarta ma zapis na poziomie 20MB/s,
Hmm, a na stronie którą podałeś w linku :
"Podstawowe cechy:
Prędkość zapisu [MB/s]: 10
Prędkość odczytu [MB/s]: 30"

A i w Morelach jest strasznie drogo więc nie ma co pisać że tam dobra cena :)

Tu masz sporo taniej.
http://www.neo24.pl/?p=adata_karta_64gb ... mi%C4%99ci
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

cpt.Nemo, to co masz nabite nie pokrywa się z rzeczywistością bo identyczne dane masz dla modelu zarówno 8,16 i 32GB. Kiedyś na forum pokazywałem ile wyciąga w zapisie wersja 32GB i było 16MB/s, 64GB ma zapis na poziome 20MB/s zresztą zrobię test i pokaże jeśli nie ufasz innym opiniom z internetu ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Rysiu. pisze:Kyle, jak wróżysz to odpuść, karta ma zapis na poziomie 20MB/s,
Jak słusznie zauważył cpt.Nemo, to nie "wróżba" tylko przepisana cyferka ze specyfikacji.
Rysiu. pisze: To że stare urządzenia mają napisane że max. 32GB nie oznacza że tak jest tylko że kiedyś wyższe pojemności nie były zbyt popularne więc nie było potrzeby ich testowania.
32GB to bariera formatu/adresowania. Karty 64GB zresztą są inaczej oznaczane. Nie mam możliwości tego sprawdzić, bo nie mam karty 64GB, ale możesz wziąć jakąś starszą komórkę i sprawdzić. Tak czy inaczej powyżej 32GB wątpię by zobaczył jakiś starszy sprzęt.
Rysiu. pisze:64GB ma zapis na poziome 20MB/s
20MB/s nadal pupy nie urywa, jak na 64GB kolosa, choć oczywiście dużo lepsze 20MB/s niż 10MB/s. Tak czy inaczej, ja w tej cenie wybrałbym 2x mniejszą kartę, ale z wielokrotnie większą prędkością zapisu i odczytu.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Kyle pisze:Nie mam możliwości tego sprawdzić, bo nie mam karty 64GB
O widzisz a ja mam taką możliwość bo korzystam z tego na co dzień ,6 letni Samsung Galaxy S specyfikacja podaje do 32GB nie ma problemu przy 64GB, jakiś stary tablet z biedronki nie ma problemu, 808 #18 nie ma problemu, Galaxy Spica nie ma problemu i wiele innych z tego co wyczytałem jeszcze na XDA :)

Tak jak wyżej pisałem w 2009 roku jak wchodziły SDXC producenci nie testowali tych kart powyżej 32GB bo nie było takiej potrzeby. Zresztą idąc za informacjami SDHC czyli poprzednik jest zgodny z nowszym formatem a jego pojemność została ograniczona do 32GB tylko po to by była zgodność z formatem SD.

Zresztą Android obsługuje exFat już od bardzo dawna więc w tym wypadku jeśli producent nawet ograniczył do umownych 32GB po sflashowaniu sprzęt przyjmie więcej.
Ostatnio zmieniony czwartek 14 lip 2016, 15:11 przez Rysiu., łącznie zmieniany 1 raz.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Wszystko zależy od zastosowania.
Jednym zależy na dużej pojemności i niezawodności, innym na prędkości zapisu/odczytu.
Na serwerze używam kart microSD do zapisu logów i przetestowałem już kilka kingstonów, adata, goodramów itp i goodrama reklamowałem dopiero raz, gdzie kingstony reklamowałem praktycznie co kilka miesięcy, adata testowałem na razie 2 z czego jedna już drugi raz jest reklamowana, zaś druga działa od ok roku. Zauważyłem taką zależność, że im szybsza karta, tym bardziej awaryjna.
ODPOWIEDZ