Sklepik: Działy Sprzedam oraz Inne.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Sklepik: Działy Sprzedam oraz Inne.

Post autor: smokuxx1987 »

Witam.

Ostatnio coraz więcej pojawia się w sklepiku ofert mniej latarkowych, począwszy od jakichś kabli, przewodów aż do laptopów.

Nie mam nic do ofert mniej latarkowych, ale moim zdaniem dobrze by było i dla sprzedających i dla kupujących żeby w pewnym stopniu rozdzielić te oferty na typowo latarkowe oraz te nie związane z latarkami.

Forum jest typowo latarkowe i głównie tej tematyce poświęcone, więc myślę że dobrze by było gdyby w dziale sprzedam pojawiały się tylko latarkowe oferty typu: latarki, sterowniki, diody, ogniwa, ewentualnie ładowarki.

Reszta ofert mogła by być w dziale Inne.
Wtedy ktoś kto szuka latarki zaglądał by do Sprzedam, a ktoś kto przegląda inne gadżety do działu inne.

Nie trzeba tworzyć nowych działów, wystarczył by tylko zapis w regulaminie sklepiku że oferty nie związane bezpośrednio z latarkami umieszczamy w dziale Inne.

Co na to reszta?
Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ogniwa mogą być w tym przypadku w dwóch działach :)

A jak ktoś ma mix produktów na sprzedaż to ogłoszenia ma dać w dwóch różnych działach ?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Dziubek pisze:Ogniwa mogą być w tym przypadku w dwóch działach :)

A jak ktoś ma mix produktów na sprzedaż to ogłoszenia ma dać w dwóch różnych działach ?
Masz rację, typowo latarkowe rozmiary ogniw były by w tym dziale co latarki, a jakieś pryzmatyczne w dziale inne.
Jeśli ktoś szuka ogniw to wie do czego ich potrzebuje, czy do latarki czy do telefonu.

Jeśli chodzi o mix produktów to zależy od tego jakie to produkty, jak same latarkowe to w jednym temacie, ale jak do tego dochodzą jakieś elektronarzędzia to chyba nie problem dać 2 ogłoszenia dla sprzedającego?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Problem z dodaniem ogłoszenia żaden ale przenosząc sprzedaż produktów nie latarkowych do INNE zrobi się zamieszanie w tamtym dziale. Będzie tam, oddam, zamienię, sprzedam... Robiąc porządek w jednym, będzie zamieszanie w drugim.

To nie lepiej pokombinować z przedrostkiem w nawiasach? Dla przykładu :
[SL] - sprzedam latarki i części z latarkami związane
[SA] - sprzedam akcesoria, części i inne produkty z latarkami nie związane
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

To może być całkiem dobry pomysł, zrobić:
Nasz sklepik - Sprzedam latarkowe
Nasz sklepik - Kupię latarkowe
Nasz sklepik - sprzedam/kupię inne
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Mi nie przeszkadzają ogłoszenia w jednym miejscu.
Mnożenie ogłoszeń z powodu rozdzielenia działów wydaje mi się gorszym scenariuszem.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

endrju1 pisze:Nasz sklepik - sprzedam/kupię inne
Inne czyli zakupy grupowe, przyjmę, oddam, zamienię też ?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Ewentualnie zapis w regulaminie, aby jedna osoba umieszczała wszystkie swoje przedmioty w jednym temacie.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Smoku ma rację, to forum o latarkach a w dziale sprzedam więcej częsci do rowerów niż latarek :lol: Wiem że przesadzam, ale ostatnio jest coraz więcej ogłoszeń z towarem nijak pasującym do szeroko pojętych śwatełek. Powoli dział sprzedam staje się takim OLX'em :twisted: Niestety sami moderatorzy i/lub admini sprzedają rzeczy "nie światełkowe"
Ogłoszeń typu ODDAM jest bardzo mało więc uważam za sensowne przenoszenie i zakładanie ogłoszeń sprzedam towar "nie światełkowy" w dziale INNE. Wszystkie rowery, scyzoryki, laptopy itd powinny tam być wystawione...
Jestem modem na forum poświęconym samochodom i tam jest zakaz sprzedawania towarów nie związanych z autem. Na polecenie Admina wszystkie ogłoszenia nie spełniąjące wymogów lądują do kosza...
przenikanie
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: przenikanie »

Moim skromnym zdaniem latarki I ogniwa do nich to jeden dział. Reszta to reszta. Jeśli chcę dajmy na to sprzedać latarkę i kierownicę rowerową to daję dwa ogłoszenia w dwóch działach. Ogłoszenie staje się przez to krótsze i czytelniejsze dla poszukujących konkretnych rzeczy.
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Czyli akumulatory i ładowarki do nich już do światełek nie pasują ? A inne części około-latarkowe ?
Trudno o rozsądną granicę.
Ostatnio zmieniony niedziela 13 lis 2016, 20:14 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekErnest
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Latarki i osprzęt do nich to jedno a rzeczy nie związane ze swieceniem to co innego. Laptop, rower, aparat, kamera w innych. Dioda, podłoże, latarka, zasilacz w dziale latarki...
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Wystarczy dodać jeden dział: Różności i tam niech wrzucają oferty sprzedaży nie związane z latarkami
Ostatnio zmieniony niedziela 13 lis 2016, 20:04 przez Misiek_86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Ja będę bardzo zadowolony kiedy to w dziale sprzedaż pojawią się tylko oferty bezpośrednio związane z Naszym forum. Dobrze by też się stało gdyby taki sam trend zapanował w wątku "dobra cena 2" bo ostatnio jest tam mydło i powidło, a chyba nie po to powstał ten wątek.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Też jestem za działem "Sprzedam Latarkę" i innym "Sprzedam NIE latarkę" ;)

Podobnie w sprawie Dobra-Cena.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Zablokowany