www.swiatelka.pl  Strona Główna www.swiatelka.pl
...czyli forum miłośników światełek... ;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Google

Ogłoszenie 
...UWAGA...NOWI UŻYTKOWNICY!!! ... brak słowa powitania w waszym pierwszym poście będzie równoznaczny z usunięciem posta i ostrzeżeniem. NA TYM FORUM CENIMY SOBIE KULTURĘ OSOBISTĄ!!! Lektura obowiązkowa: LINK

UWAGA
AKTUALIZACJA regulaminu działu handlowego > KLIK
Jeśli po wysłaniu posta lub PW, pojawi się info o problemie, zanim wyślecie wiadomość ponownie, proszę sprawdzić czy nie została prawidłowo wysłana mimo komunikatu!

Poprzedni temat «» Następny temat
Które żarówki wybrać ?
Autor Wiadomość
skaktus 

Wysłany: 05-08-2017, 16:38   

Tungsramy nie idą w światło niebieskie.Wersja +90 czy 120 daje światło o barwie w okolicach 3300K.Korzystam z tych żarówek od lat i nie mogę narzekać. Mają niższą trwałość ale są jaśniejsze.Średnio H4 kupuje po 10 zł sztuka, podobnie H1 i H7.

mauzer 

Wysłany: 15-08-2017, 17:11   

Od dobrych 30000 jeżdżę na najtańszych H4/H7 z lekko niebieską bańką i homologacją - światło daje lepszy kontrast i na oko jest go sporo więcej. Na oko te moje mają temp. około 5000K i nie rzucają się w oczy w przeciwieństwie do tych z ciemnoniebieską bańką.

skaktus 

Wysłany: 17-08-2017, 11:56   

Każda powłoka na bańce zabiera światło. Dzięki temu że jest nieco bielsze wydaje się nam że jest go więcej, ale tutaj kluczem jest słowo "wydaje się". O ile na suchej drodze jest to fajne, na mokrej niestety będzie gorzej. Co do barwy zapewne nie mają 5000K a prędzej coś w okolicach 3800K. Żeby osiągnąć efekt choćby zbliżony do 5000K bańka musi być prawie że granatowa.

Minijoe 

Wysłany: 17-08-2017, 18:46   

dokładnie jak powyżej a w dodatku jest napylana OD WEWNĄTRZ a nie jak co poniektórzy po zew stronie :D

skaktus 

Wysłany: 17-08-2017, 21:23   

Od wewnątrz ? Trochę żarówek widziałem, ale zawsze były malowane od strony zewnętrznej, nigdy nie widziałem malowanej od wewnątrz.

ww296 

Wysłany: 16-11-2017, 21:06   

Test porównawczy Żarówek Bosmal zakończony. Niestety żarówka właśnie się przepaliła - co prawda próba nie jest miarodajna bo dotyczy jednej żarówki ale jednak nigdy tak szybko żadna żarówka w tym aucie mi nie padła.
Przypomnę warunki - żarówki wymieniam parami (jak jedna padanie) z uwagi na zmianę jasności z czasem.
Kupiłem Bosmala akurat jak padł jeden z Osramów i wsadziłem go zamiast niego. Druga żarówka to co najmniej kilkumiesięczny Osram - Bosmal świecił od niego jaśniej ponieważ Osram dość szybko się zdegradował. jakieś dwa tyg temu padł ten stary Osram - wsadziłem Bosmala drugiego. Po tych kilku miesiącach degradacja pierwszego zauważalna ale minimalna, powiedziałbym, że mniejsza niż Osrama czy Tungsrama - wręcz niezauważalna - niestety dziś padł Bosmal - Czyli świecił co najmniej połowę krócej niż OSRAM.

Odpowiedz do tematu