sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W przybliżeniu bo rozmawiamy o zjawisku a nie miejscach po przecinku.
ZUS - 1200
Miesiąc 168 - 176 godzin

1200/168(176) daje ~6,8 -7,15 PLN/h
Stąd przybliżone 7 PLN/h

Mi tak wychodzi. A jak Tobie?
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

No widzisz, patrzysz z perspektywy "typowej" pracy na dużym ZUSie. Ja miałem na myśli własną działalność. Jest to technicznie niemożliwe wyliczenie, a nawet jeśli, to co miesiąc może być inaczej do przeliczania bo pracujesz ile chcesz, i kiedy chcesz. Twoje zmartwienie czy zarobisz na to czy nie. Tutaj oboje patrzyliśmy na sprawę inaczej.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Dziubek pisze:...pracujesz ile chcesz, i kiedy chcesz...
Pozazdrościć. Wielu pracuje kiedy może i tyle ile musi aby jakoś wyjść na swoje.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Dziubek, nigdy nie byłem zwolennikiem "państwa policyjnego" i OT, o ile jest sensowny i choćby ociera się o omawiany temat, mi nie przeszkadza. Często aby sprawy dogłębnie wyjaśnić, trzeba podeprzeć się przykładami, które potrafią zrodzić wątek poboczny. Odkąd pamiętam pierwszy moment powstania tego forum, razem z Calineczką, nigdy za to specjalnie nie ganialiśmy (o ile ktoś nie pisał w ogóle z czapy czy o "zadku Maryny"...).
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 sie 2017, 21:44 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Barton_ pisze:
Dziubek pisze:...pracujesz ile chcesz, i kiedy chcesz...
Pozazdrościć
Źle dobrałem słowa, a Ty je mocno uogólniłeś. Chodziło mi o to że na swoim możesz robić 5 h dziennie, a możesz i 15. Nie masz weny jednego dnia, nie robisz nic, a na drugi siedzisz 20 h. Wszystko zależy jaką masz głowę, i czy wstrzeliłeś się w biznes. Nie ma idealnej posady, jedni będą całe życie mieli swoją działalność i będą ledwo ciągnąć to, a inni na etacie będą siedzieć cały czas bo im wygodniej. Każdy musi spróbować wszystkiego i zdecydować gdzie czuje się najlepiej.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja użytkowników rc.poznan i sp5it dodałem sobie do ignorowanych*, bo już mi się czytać ich nie chce. Za grosz pokory, jak się zrobi błąd i ogłoszenie przez to zostanie skasowanie, tzn pójdzie do archiwum, to wystarczy skopiować, poprawić co trzeba i wystawić jeszcze raz. Miej roboty, niż pisanie kolejnych hejtów tutaj.
I jakbyście Panowie pisali uprzejmiej, mniej roszczeniowo i nieraz chamsko, to pewno też by było miłej, choć teraz to już pewno za późno.

Na olx praktycznie nie ma regulaminu, można wystawiać w dowolnej formie i to prosto z wygodnej apki na telefon też. Polecam.

*- niestety funkcja ignorowania na tym silniku nic nie daje, bo posty widzę jako nieprzeczytane. Cóż. ;)

Do równego traktowania, to też proszę administrację, żeby wszyscy byli traktowani równo, co nie znaczy koniecznie gorzej. Może niektórzy lepiej, niektórzy gorzej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 15 sie 2017, 10:51 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Bocian jeszcze raz powtórzę, że nie mam nic do Dariusz70 bo to osoba, która wnosi sporo do tego forum. Sam korzystałem z jego usług i jestem zadowolony.

Dziubek napisał:
"Chcesz aby regulamin był przestrzegany bardzo surowo ?"
Mam wrażenie, że chyba rozmawiamy o 2 różnych forach :/
Panuje tu tak sztywna i ponura atmosfera, że szkoda gadać.
Osobiście przyzwyczaiłem się do tego, bo lubię wchłaniać wiedzę, ale atmosfera jest .....

A po co jest regulamin ???
Albo go przestrzegajmy albo nie i tyle. Jak ktoś jest na "specjalnych"zasadach to określcie to jasno i tyle, albo zmieńcie regulamin pod niego (notabene przypomina mi to działania władzy absolutnej z ostatnich miesięcy :mrgreen: )

Zauważyłem też analogię Adminów do "naszego" rządu - o co byś nie zapytał to i tak wina Tuska :) żadnych konkretów, tylko bicie piany.

Na koniec chciałbym dodać, że naprawdę nie chcę się nikogo czepiać, tylko lubię sytacje 0-1 i tyle.
Widocznie dla Administracji jazda pod prąd na autostradzie to coś normalnego i nie ma co reagować bo to Szumacher przecież ! - jemu wolno :/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

fazi pisze:C hciałbym dodać, że naprawdę nie chcę się nikogo czepiać, tylko lubię sytacje 0-1 i tyle.
Widocznie dla Administracji jazda pod prąd na autostradzie to coś normalnego i nie ma co reagować bo to Szumacher przecież ! - jemu wolno :/
A czy zamknięcie w cholerę sklepiku (bezterminowo) będzie dla Ciebie odpowiednią reakcją na to co się dzieje? :evil: Pytam, bo aktualnie bardzo niewiele brakuje, aby to się stało...

PS. Jeśli serio spać po nocach nie możesz przez atmosferę na forum, to tam na górze strony jest link z ikonką "wyloguj". Klikasz, zapominasz i szukasz sobie odpowiedniejszego miejsca...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 sie 2017, 21:47 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

fazi pisze:Dziubek napisał:
"Chcesz aby regulamin był przestrzegany bardzo surowo ?"
Mam wrażenie, że chyba rozmawiamy o 2 różnych forach :/
Panuje tu tak sztywna i ponura atmosfera, że szkoda gadać.
Osobiście przyzwyczaiłem się do tego, bo lubię wchłaniać wiedzę, ale atmosfera jest .....
Czy ja wiem. Nie wnikam każdego przypadku gdzie ktoś złamał regulamin i jego ogłoszenie wyleciało bo coś tam. Gdy jesteście pewni że ogłoszenie nie łamie żadnego przepisu zaraz po opublikowaniu zróbcie jego zrzut ekranu, 10 sekund pracy z zapisaniem na dysku. Podstawy do ewentualnego sporu, na waszą korzyść, jak byk.
Atmosfera to już dyskusyjna sprawa. Jest specyficzna, ale to takie forum. Nie dostrzegłem jakiegoś namiętnego nękania, chyba że jestem ślepy.
Są rzeczy do których można się doczepić, ale to moje osobiste spostrzeżenia. Jak było mówione, możemy się dostosować, albo iść do konkurencji. Nikt tutaj nikogo na siłę nie trzyma. Nawet to widać po innych forach, nie polskich, że są tam "nasi".
Skoro coś konkretnie jest do zarzucenia z atmosferą proponuję osobny wątek założyć, nóż widelec się ułoży po rozmowie.

Co do części z regulaminem, masz prawko ? Zobacz jak jeździ się w L-ce, a jak później...
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Co do części z regulaminem, masz prawko ? Zobacz jak jeździ się w L-ce, a jak później...
Podpowiem Tobie - mam dłużej niż nie mam.
Sądzę, że z wiekiem jeżdżę lepiej - ale to moje odczucie :)
"A czy zamknięcie w cholerę sklepiku (bezterminowo) będzie dla Ciebie odpowiednią reakcją na to co się dzieje? :evil: Pytam, bo aktualnie bardzo niewiele brakuje, aby to się stało...

PS. Jeśli serio spać po nocach nie możesz przez atmosferę na forum, to tam na górze strony jest link z ikonką "wyloguj". Klikasz, zapominasz i szukasz sobie odpowiedniejszego miejsca..."

Bocian to czy śpię czy nie to moja sprawa, widocznie odpowiada mi to.

Nie unoś się tylko rzeczowo wyjaśnij moje wątpliwości.
Nauczono minie, że jak ktoś pyta to odpowiadam a nie mówię "spier...laj" :/

Pytam o sprawy dotyczące regulaminu, który to Wy stworzyliście !

A jak nie chcesz lub boisz się odpowiedzieć to powiedz "spier...laj" albo mnie poprostu zbanuj.

Ja lubię czyste sytuacje i tyle. Możemy prać się po pyskach (przepraszam za wyrażenie) lub rozmawiać - jak chcę rozmawiać, tylko mam wrażenie, że jak pytam ile jest 2 +2 do dostaję odpowiedź "wynoś się"

Pozdrawiam
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Wychodzi nasza polska małość.
Zamiast patrzeć innym na ręce. Rozliczać ich czy postępują zgodnie z zasadami pracujmy.
Pracujmy w pocie czoła zgodnie z zasadami. Jeżeli już razi w oczy czyjeś postępowanie to zgłaszać moderacji. Od tego jest "!" w prawym górnym rogu postu.

Zazdrość po polsku to: ja nie mogę to innym nie pozwolę.
Zdrowa zazdrość: inni dają radę to i ja chcę im dorównać.
Równajmy do przodu zamiast w tył a wszystkie problemy z VAT, ZUS, PIT, CIT będą tylko drobnostkami.

AMEN
Wiecznie w drodze.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Barton_ pisze:Wychodzi nasza polska małość.
Zamiast patrzeć innym na ręce. Rozliczać ich czy postępują zgodnie z zasadami pracujmy.
Pracujmy w pocie czoła zgodnie z zasadami. Jeżeli już razi w oczy czyjeś postępowanie to zgłaszać moderacji. Od tego jest "!" w prawym górnym rogu postu.

Zazdrość po polsku to: ja nie mogę to innym nie pozwolę.
Zdrowa zazdrość: inni dają radę to i ja chcę im dorównać.
Równajmy do przodu zamiast w tył a wszystkie problemy z VAT, ZUS, PIT, CIT będą tylko drobnostkami.

AMEN
Mam rozumieć: Spier...laj !
Ok. muszę się zadowolić taką odpowiedzią - widocznie nie stać Cię na otwartą rozmowę tylko "owijanie w bawełnę"

Pozdrawiam
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Nie wciskaj mi słów, których nie wypowiedziałem.
Jest regulamin. Każdy go akceptuje i dobrowolnie zobowiązuje się go przestrzegać.
Każde naruszenie regulaminu można zgłaszać poprzez "!".

Pisanie, że do czasu jak nie dostaniesz satysfakcjonującej odpowiedzi to wszyscy każą Ci sp..ać wygląda jak foszek 6latka.

Pracuj, wymagaj od siebie, nie patrz tak uparcie innym na ręce, nie staraj się zbawiać Świata.
Prosta recepta na spokojny żywot.
Wiecznie w drodze.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Jest to wątek dotyczący sklepiku i zgłaszamy tu swoje wątpliwości - ja zglosiłem.
Jak na razie nic z tego nie wynika.
Jest regulamin. Każdy go akceptuje i dobrowolnie zobowiązuje się go przestrzegać
Piszesz serio - jakby tak było to nie byłoby tego tematu.


Pisanie, że do czasu jak nie dostaniesz satysfakcjonującej odpowiedzi to wszyscy każą Ci sp..ać wygląda jak foszek 6latka.

Pracuj, wymagaj od siebie, nie patrz tak uparcie innym na ręce, nie staraj się zbawiać Świata.
Prosta recepta na spokojny żywot.
Kolego na razie to twoje wypowiedzi są na poziomie 6-latka.

Ja zadaję konkretne pytanie a dostaję receptę na "spokojny żywot".
Ot Twoja "dorosła odpowiedź" - brawo Ty :padam:

Pozdrawiam
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Do celów rejestracji trzeba zaakceptować regulamin.
Akceptacja = zobowiązanie przestrzegania.
W czym więc problem?

Przestał Ci odpowiadać regulamin? Wyrejestruj się, załóż własne forum stanowiąc własny regulamin, przenieś się na pochodnię, elektrodę lub gdziekolwiek indziej, gdzie zasady Ci pasują.

Nie rozumiem Twojego wyboldowanego wpisu.

Przepraszam, że Ci to wytknę ale uwzględniając Twój staż i ilość "pomógł" nastawiony jesteś na "brać" a nie "dawać".
Zacznij więcej dawać, będziesz mógł więcej wymagać.
Wiecznie w drodze.
ODPOWIEDZ