sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Dziubek nie bądź adwokatem Calineczki ale jak już to wypowiedz sie w tej kwestii:
"No i proszę o wydzielenie komercyjnego ogłoszenia użytkownika Dariusz70 do odpowiedniego działu ponieważ regulamin którym zawsze ElSor się tam mocno posiłkuje mówi, że dział służy do "Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej."

Nie unoś sie, bo nie chodzi o to, żeby robić zadymę tyklo określić jasne zasady co do egzekwowania regulaminu. Chyba, że na forum jesteśmy wszyscy niebiescy, tylko niektórzy bardziej.

Pzdr
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

A czy nie wydaje Wam się, że kącik dealerski i oferta tam, powinna być zarezerwowana dla legalnie działających firm? (takich które przy imporcie płacą VAT, cło, ewidencjonują sprzedaż, opłacają składki ZUS, ogólnie płacą podatki). Jeśli ktoś zwróci uwagę, to ja w tematach latarkowych, nie wystawiam praktycznie nic w swoim dziale dealerskim. Zwyczajnie nie jestem w stanie konkurować cenowo z kimś, kto tych "danin" nie płaci i po prostu mi się nie chce nic publikować :| Ogólnie Panowie szalejący z temacie skali tej wymiany kolekcjonerskiej :twisted: to szacun za tzw "stalowe jaja", bo jak kiedyś niefortunnie skarbówka temat prześwietli, to będziecie dłubać te latareczki dobrą dekadę aby wyjść na prostą i to już z garbem przedsiębiorcy (czyt. ZUS i inne "cesarskie daniny") No ale co kto lubi :mrgreen:

PS. Ja kiedyś, prawie 10l temu, też ten temat przerabiałem (hobby przerodziło się w regularną sprzedaż i ja niestety nie miałem jaj aby dalej ryzykować i zwyczajnie założyłem działalność. Z perspektywy czasu nie żałuję :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 sie 2017, 20:09 przez Bocian, łącznie zmieniany 2 razy.
Sometimes darkness can show you the light
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Bocian masz trochę rację, ale chodzi o proste wyjaśnienie zasad. Nie czepiam się Dariusz70 bo nie odwiedza forum tylko po to by handlować a jego dzieła sporo wnoszą do światełkowego świata. Być może funkcjonuje w sklepiku na jakichś odrębnych zasadach - wystarczy napisać, że tak i ok. I ja się nie dziwię, że jest jakiś niesmak wokół sklepiku - zmiany może trochę wyczyścily sklepik, ale czy to dobrze ?

Pzdr
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

fazi, no to cieszę się niezmiernie, że mam 'trochę' racji :) Ja nic o odrębnych zasadach dla kogokolwiek w sklepiku nie wiem. Według Was teraz salomonowym wyjściem byłoby wywalenie kolegi Dariusz70 na zbity pysk i blokada konta? :| Ja myślę, że powinien on jeszcze raz, powoli i ze zrozumieniem przeczytać mój poprzedni wpis w tym temacie.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Skoro zacząłem pisać to jeszcze coś dopiszę... Otóż, niezmiernie mnie wk***, gdy widzę np. kogoś wysyłającego zapytanie na forum, w temacie mojego produktu i odpowiedz typu: Tak, fajne, dopracowane ale tu masz praktycznie to samo, taniej i link do sklepiku forumowego. Wystarczy wziąć w ręce kalkulator i przemnożyć cenę przez x1,23 (dla niewtajemniczonych to podatek VAT). Ło matko wychodzi to samo :shock: Nie wiem jaki jest przekrój wiekowy użytkowników naszego forum, ale chyba tylko tzw. gimbaza z kieszonkowym od rodziców lub jeszcze młodszy człowiek, nie rozumie jak ten świat działa i na co idą podatki. Mam świadomość, że jesteśmy jeszcze dosyć ubogim społeczeństwem na tle np. Europy zachodniej... Ale skąd bierze się przeciągające się ubóstwo i dziadostwo? Moim zdaniem, właśnie z kombinowania, żeby kupić jak najtaniej, żeby ominąć podatki, bo przecież te pieniądze włodarze i tak wyżrą z tzw. koryta (spokojnie, wszystkiego nie są w stanie przeżreć a tzw. "totalna opozycja" dostrzeże nawet ukruszony paznokieć na dłoni). Jeśli wszyscy będziemy tak myśleć, to wierzcie mi, nie będzie wcale lepiej :roll: A potem np. jest pretensja, że do tatusia przy zawale karetka jechała 30min, lub termin do lekarza specjalisty ktoś dostał 2 lata do przodu.. A przecież cały ten organizm, nazywany Rzeczypospolitą, powinien działać sprawnie :twisted:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 sie 2017, 23:41 przez Bocian, łącznie zmieniany 4 razy.
Sometimes darkness can show you the light
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Mnożenie przez 1,23 to tylko połowa prawdy.
ZUS (zakład uwłaczający społeczeństwu) podziel na dni robocze i godziny i wyjdzie, że prawie 7 zeta od godziny pracy oddajesz.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Barton_, o tym już nie chciałem pisać, albo o prowizji Allegro, która od niedawna wynosi 9%...

A i proszę moderatorów i pozostałych adminów o niewydzielanie tej dyskusji, gdyż jest ona żywo związana z funkcjonowaniem sklepiku.
Sometimes darkness can show you the light
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Prowizja to wybór. Można sprzedawać na deptaku albo bazarku. Dodatkowo tyczy się ona wszystkich w tym samym stopniu: przedsiębiorców zarejestrowanych, niezarejestrowanych jak i osoby prywatne.

Za to tylko przedsiębiorca niezarejestrowany może się obawiać, że pozna skrót KKS i jego dotkliwość.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Bocian pisze:... A potem np. jest pretensja, że do tatusia przy zawale karetka jechała 30min, lub termin do lekarza specjalisty ktoś dostał 2 lata do przodu.. A przecież cały ten organizm, nazywany Rzeczypospolitą, powinien działać sprawnie :twisted:
Z tym czasem dojazdu karetki czy wizytą za 2 lata to nie do końca tak jak piszesz.
Większość budżetu NFZ pochłaniają wypłaty dla lekarzy.
Lekarz za 2 dyżury dostaje tyle co ratownik medyczny za cały miesiąc.
Znam przypadki że karetka jechała 40 minut 100 m bo dom na przeciwko szpitala.

I teraz trzeba lekarzowi zapłacić 2x więcej żeby szybciej zebrał 4 litery na swoje miejsce?
Moim zdaniem nie tędy droga.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

No to może skoro tak fajnie nam się dyskutuje, to zapraszam kolegów - prężnych sklepikowych przedsiębiorców (m.in. wspomniany wcześniej rc.poznan) do wyrażenia swojego zdania w temacie jak co powinno funkcjonować :cool:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

smokuxx1987, to był tylko przykład. Mogłem napisać zamiast o PSZ o Straży Pożarnej lub Policji, generalnie chodzi o funkcjonowanie budżetówki jako całość (urzędy etc).

PS. Żeby nie było to PSP akurat bardzo cenię i moim zdaniem to jedna z najbardziej oddanych swojej pracy i dobrze funkcjonujących organizacyjnie służb publicznych ;)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Wiem o co Ci chodziło ale jestem uczulony na lekarzy bo w ich przypadku problemem nie jest brak kasy ale złe nią zarządzanie.
Koniec OT z mojej strony.

EDIT. Oraz nieetyczne postępowanie.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

PSP czy OSP na zdarzenie dojeżdża przed policją. Policjanci zrobią wiele by nie musieli udzielać pomocy przedmedycznej.

Wracając do sklepiku to wiele osób pcha się do gipsu bo US przegląda różne strony, FB itd i szuka komu by tu wysłać liścik z zaproszeniem.
Finalnie będzie tak jak Bocian pisał, Składanie latarek przez kilka lat, żeby opłacić kary i zaległe daniny i składki. Oczywiście przy założeniu, że będą żyć miłością i powietrzem.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Barton_, najzabawniejsze jest to. że mam szwagra pracującego w tzw. policji skarbowej (ostatnio urząd ten przechodzi jakieś poważne przebudowy, nie znam szczegółów). Jak mi opowiadał o niektórych akcjach to krew się w żyłach mroziła :razz: Powiem jedno, to urząd który ma spore uprawnienia i nie certoli się w robocie :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Takto admini ganiają że rozmowa nie na temat, a proszę mi powiedzieć co ma policja skarbowa, OSP itp. do naszego tematu o sklepiku i jego funkcjonowaniu ? Wróćmy może do "lokalnych" spraw. Co Wy na to ? ;)
fazi pisze:Dziubek nie bądź adwokatem Calineczki ale jak już to wypowiedz sie w tej kwestii:
"No i proszę o wydzielenie komercyjnego ogłoszenia użytkownika Dariusz70 do odpowiedniego działu ponieważ regulamin którym zawsze ElSor się tam mocno posiłkuje mówi, że dział służy do "Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej."
Zwrócił mi uwagę "adworkat" rc.poznan. Nie unoszę się, nie mam powodu. Sklepik, dla mnie, jest miejscem neutralnym.
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to jak pisałem wcześniej, przeniesienie ogłoszenia Dariusz70 do innego miejsca, czy działu, KOMPLETNIE NIC NIE ZMIENI ! Pomijam już sensowną wypowiedź Bociana o tym że jest to dział dla zarejestrowanych działalności. Chcesz aby regulamin był przestrzegany bardzo surowo ? Myślę że nie. W innym wypadku z miejsca możemy wywalić większość, jak nie każde (nie przeglądałem sklepu, nie wiem co tam jest) ogłoszenie. Nie ma tam chyba nic co można nazwać kolekcją. A jeśli znajdziesz jakieś ogłoszenie, to pewnie można i je podważyć.

Na temat równych i równiejszych, może i masz rację, ale ja bym to zignorował. Czemu ? Zauważ że czepiacie się osób które mają bardzo długi staż na forum, pomagają wielu osobom bezinteresownie, i są poniekąd motorem tego forum. A kto najbardziej czepia się regulaminu ? Ci z najmniejszym licznikiem postów i mało pomagający innym (może z małymi wyjątkami, ale nie zagłębiałem się w ich sprawy więc ciężko mi jednoznacznie stwierdzić kto miał rację). Ktoś powie że się uczą, ok. To niech się dokształcają, ale nie poprzez awanturowanie się o bzdety w sklepiku. Mówiłem to kiedyś, i powiem raz jeszcze - sklepik jest dodatkiem na forum, nie jego podstawą.

Bocian pomijając wszelkie państwowe "daniny" które ponosi firma, dodatkowo przy imporcie na niektóre produkty trzeba mieć odpowiednie dokumenty, nawet przy latarkach się znajdą takie potrzeby. Koszt jednego świstka to kilka tysięcy. O tym że na lewo taniej sprzedaż niż oficjalnie, to nie mówisz żadnej nowości. To jest logiczne, chociaż może nie dla wszystkich. To czy ktoś się z tego rozlicza, czy nie, to jego indywidualna sprawa. Nikt nikogo do niczego tutaj nie zmusza. Niech każdy indywidualnie zrobi sobie rachunek sumienia i zdecyduje czy warto w to brnąć czy nie.
Barton_ pisze:Mnożenie przez 1,23 to tylko połowa prawdy.
ZUS (zakład uwłaczający społeczeństwu) podziel na dni robocze i godziny i wyjdzie, że prawie 7 zeta od godziny pracy oddajesz.
Nie wiem skąd ta matematyka, ale ja mam kompletnie inny wynik. Nie drążę tematu, bo nie jest to dobre miejsce.
Barton_ pisze:Prowizja to wybór. Można sprzedawać na deptaku albo bazarku. Dodatkowo tyczy się ona wszystkich w tym samym stopniu: przedsiębiorców zarejestrowanych, niezarejestrowanych jak i osoby prywatne.
No właśnie nie. Na allegro masz inne stawki dla małych firm sprzedających trochę pierdołek, inne dla dużych sprzedawców idących w ilość. Ponadto firma może rachunek z allegro, czy innych takich, wrzucić w koszty. Kowalski już tego nie ma. Fajnie wygląda to z perspektywy osoby fizycznej, ale ten "przywilej" realnie za dużo nie zmienia w przypadku niedużych działalności.
ODPOWIEDZ