Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Dziubek pisze:Ten DELL-a to był do stacjonarek. Ty musisz szukać serwerowych i minimalnie przerobić. Wadą jest ich głośność, ale i to ponoć można obejść
Jaka przeróbka i co z głośnością?
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

W tych serwerowych, co dałem link, wentylatory ponoć wyją. Podkreślam ponoć, nie miałem z nimi styczności, tyle co wyczytałem.
Przeróbkę bo musisz złączyć odpowiednie piny aby zasilacz wystartował. Modyfikacje są zależne od modelu.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Do skasowania
Ostatnio zmieniony czwartek 05 lip 2018, 12:37 przez Dziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Posiadam już jedną ładowarkę lipo 2 kanałową ale nie mierzy mi pojemności ogniwa. Podaje ile wpompowała do ogniwa ale to nie to samo. Czy zatem ktoś zna ładowarkę która posiada funkcję pomiaru pojemności ogniwa? Np. w jakimś cyklu ładowanie-rozładowanie pokazuje pojemność. Wystarczyła by mi jakaś tania ładowarka ale w miarę solidna, wiarygodna.
Awatar użytkownika
jordan87
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 16 paź 2011, 12:51
Lokalizacja: Wszechświat

Post autor: jordan87 »

Hej

Niedawno zmieniłem ładowarkę Imax na taką Antimatter i teraz natknąłem się na pewien problem w związku którym mam pytania.

1.Dla ogniw Niklowych są dwa tryby ładowania Auto i Manual, niestety opis w instrukcji jest dla mnie nie jasny i nadal nie wiem czym różnią się te tryby.

Obrazek

2.Nie widzę opcji wyboru ilości ogniw dla ładowania, można to wybrać tylko przy Forming lub Discharge. Czy przy ładowaniu można jakoś zdefiniować liczbę ogniw czy działa to tylko automatycznie?
3.Według instrukcji ogniwa Niklowe są ładowane do 1.6V na cele, czy to można zmienić? Nigdzie nie znalazłem takiej opcji a jeśli dobrze kojarzę to Niklowe powinny być ładowane do 1.5V
4. Czy to usb w ładowarce można do czegoś wykorzystać? Nie znalazłem na stronie producenta aplikacji do tej ładowarki.
edit. już znalazłem informację dla ładowarki iCharge że można użyć np aplikacji LogView

Dzięki :)
Adam
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 311
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: tiuro »

Czołem!
Czy można tą ładowarką podładować akumulator samochodowy z systemem start stop (Mazda 2017r.)?
Przez kwarantanne samochód jeździ raz na tydzień i SOC (State of Charge) jest cały czas na poziomie 55-62% i system I-stop się nie załącza (za niski poziom naładowania). Czy tego typu akumulator można ładować ów ładowarką, czy są odpowiednie programy, które będą bezpieczne dla akumulatora, a pojazd nie spłonie?? ;-)
Awatar użytkownika
barney
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 18 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Łask

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: barney »

Akumulator jak akumulator, możesz sobie podładować... ale co na ten temat elektronika auta będzie miała do powiedzenia to już inna sprawa.
Pojeździj aż się sam podładuje, olej temat albo spytaj się w ASO czy komputerki nie zgłupieją.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: murgrabia1410 »

Nie jest jak zwykły akumulator. S-S jest to agm albo efb. Np. w kangoo III jest specjalny układ ładowania akumulatora. Na dodatek po zmianie na inny trzeba przeprogramować sterownik.
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 311
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: tiuro »

Akumulator kwasowo-ołowiowy o zmniejszonej odległości między płytami.
To jest "EFB oznacza „Enhanced Flooded Battery“, czyli akumulator kwasowo ołowiowy o wydłużonej żywotności. Przeznaczony do samochodów ze standardowym systemem Start-Stop. Płyty w akumulatorze EFB są grubsze w porównaniu z konwencjonalnymi akumulatorami kwasowymi i wzmocnione są specjalną powłoką z poliestru, która pomaga lepiej utrzymać masę czynną w płycie. Poza tym posiada dwa razy wyższą wytrzymałość cykliczną w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych i może być rozładowywany bez utraty funkcjonalności.

Elektronika samochodu może też bronić się przed tą ładowarką podobno...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: murgrabia1410 »

Ja rabię tak. Podpinam zasilanie do alumulatora pod klemy. Mam zasilacz z radia CB 14.4V. Odpinam jedną klemę. Ładuję zwykłym prostownikiem automatycznym i finito. Ważne aby nie odciąć zasilania od samochodu.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: ptja »

murgrabia1410 pisze: poniedziałek 11 maja 2020, 00:39 Odpinam jedną klemę/.../ Ważne aby nie odciąć zasilania od samochodu.
Jak godzisz odpięcie klemy z nie odcięciem zasilania?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: plecho1 »

Można użyć jakiś inny akumulator wpięty równolegle jak oryginalny na czas ładowania.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: murgrabia1410 »

ptja pisze: poniedziałek 11 maja 2020, 11:59Jak godzisz odpięcie klemy z nie odcięciem zasilania?
Pod klemy mam podpięty zasilacz. A do akumulatora prostownik.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: endrju1 »

Ja bałbym się podłączać zasilacz zamiast aku w aucie, jak zasilacz impulsowy i słabiej filtrowany to może ubić ci co delikatniejszą elektronikę w aucie.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

Post autor: Browar »

Zakupiłem tego Charsoona, wygląda fajowo i jest dość tani (w porównaniu z innymi klonami iChargera). Teraz będę go badał ;)
pozdrav
ODPOWIEDZ