ogniwo do convoya

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
marmor
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 14:26
Lokalizacja: Częstochowa

ogniwo do convoya

Post autor: marmor »

Na początek witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Dostałem w prezencie convoya s2+ z przeznaczeniem na oświetlenie roweru. Zacząłem rozglądać się za zasilaniem i dostałem oczopląsu od rodzajów i kolorów dostępnych ogniw.
Dlatego proszę o konkretną podpowiedź jakie ogniwo będzie ok (wystarczająca pojemność, zabezpieczone czy nie itp). Nie znam się na tym kompletnie... Chciałbym zakupić ogniwo dobrej jakości, bezpieczne. Mile widziane namiary na rzetelnego sprzedawcę (forumowe ogłoszenia już lekko przeterminowane).
Dodam, że oświetlenie jest mi potrzebne do normalnej jazdy - do pracy i "nazad" (bez hardcoru :)
Ciśnie mi się jeszcze kilka pytań, ale to może później...
Pozdrawiam.)
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Obecnie chyba najlepsze, w najlepszej cenie:
http://allegro.pl/ogniwo-panasonic-akum ... 56040.html

(Kolor koszulki nie ma wpływu na jakość i i pojemność ogniwa) ;)
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Bardzo dobre ogniwa :)

Jak ogłoszenie w sklepiku jest, znaczy że aktualne ;) Jeden z użytkowników ma wystawione ogniwa Sanyo z rozbiórki pakietów. Też warto. Pojemność najlepiej jak najwięcej z tym, że maksymalne dostępne na rynku to 3500-3600 mAh. Każde większe to niskiej jakości podróbki.

Posiadasz ładowarkę do nich?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

kemor90 pisze:maksymalne dostępne na rynku...3600 mAh
Podaj model, bo takiego nie widziałem z markowych :P
marmor
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 14:26
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marmor »

Większość ogniw jest niezabezpieczona - i tu rodzą się moje następne pytania - czy bać się ogniw niezabezpieczonych ? Poczytałem trochę o wybuchających aku ... Czy faktycznie strach zostawić ładowanie bez nadzoru ?
Jaką ładowarkę kupić, aby było bezpiecznie ?
Jeśli ogniwo jest niezabezpieczone - jak go nie rozładować za mocno (jakie są objawy rozładowania do minimalnej wartości - latarka przestaje świecić ?)
Dużo pytań, ale chyba każdy laik ma takie dylematy...
Pozdrawiam
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Nie bój się niezabezpieczonych. Każda ładowarka do Li-ion (każda sprawna :D) kończy ładowanie wcześniej niż zadziałałoby zabezpieczenie w zabezpieczonych. A convoy s2+ sygnalizuje rozładowanie akumulatora przejściem no najniższego trybu oraz miganiem rownież zanacznie powyżej zadziałania zabezpieczenia.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Nie ma co się bać tych ogniw. Pod warunkiem że nie zrobisz zwarcia. Ładowanie zawsze powinno być pod nadzorem. Przeważnie pierwsze oznaki do zaobserwowania to zaczynają się grzać po wyżej 50st.
O ladowarkach masz sporo informacji. Wszystko zależy od potrzeb i budżetu.
Tak jak kolega marekwoj, napisał s2+ ma zabezpieczenia.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Dziubek pisze:
kemor90 pisze:maksymalne dostępne na rynku...3600 mAh
Podaj model, bo takiego nie widziałem z markowych :P
No może trochę przesadziłem. Olight ma w ofercie 3600 ale to wiadomo, że oni tylko jakieś oklejają swoją koszulką. Kojarzę, że niedawno gdzieś takie się przewijały ale teraz znaleźć nie mogę.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

marmor pisze:Jaką ładowarkę kupić
Ładowarka na jedno ogniwo - $3.8

na dwa - $6

Do tego kod: TWITTER.

Wiele osób zadowolonych.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ogniw bać się nie trzeba, ale trzeba na nie uważać. Np. nosić tylko w odpowiednich wytrzymałych pojemikach, żeby się izolacje +/- nie przetarły i czymś nie zwarły, bo wtedy może być "kłopot" delikatnie mówiąc. Kolega z tego forum kiedyś ogniwem w kieszeni i monetą (zawieruszoną) wypalił sobie dziurę w nodze.

Ja noszę i przechowuję tylko w dedykowanych pudełkach (te używane) zapas mam już niekoniecznie w dedykowanych pudełkach ale i tak w takich warunkach, żeby nic im nie zaszkodziło.

Po tańsze ogniwa NCR18650B spytaj na forum maciex93 w tym roku kupowałem od niego takie taniej, niż na powyższej aukcji, może jeszcze ma.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ