AA/AAA aku - jakie?

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
dino1984
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 19:53
Lokalizacja: z kotłowni

AA/AAA aku - jakie?

Post autor: dino1984 »

Aktualnie używam białych Eneloop'ów i spisują się całkiem nieźle, ale mają tylko 2000 mAh. Na BTO znalazłem GP Recyko+ 2500 mAh - warto zmieniać czy te 2500 to jakaś lipa?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Dlaczego lipa ? GP ma dobre baterie. Dobre też są z IKEI LADDA 2450 mAh. Taka pojemność przy AA nie jest z kosmosu.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Eneloop, lub IKEA LADDA (podobno to jest Eneloop z inną metką). Ja mam od roku kilka kompletów Evearctive białych i są bardzo dobre.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Everactive czy Recyko to kiepska jakość wykonania, nie trzymają też wymiarów - te pierwsze badziewiaki nie mieściły mi się w niektórych lampkach.

Eneloopy najlepsze, z tym że lepiej je kupić od Fujitsu niż od Panasonica, bo to to samo ale tańsze ;)
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

Enelopy najlepsze ? Ta dopóki były robione w japoni.. dziś Chiny i ludzie zauważyli spadek jakości.

Fujitsu dalej są robione w starej fabryce tam gdzie robione były enele..
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Mogę potwierdzić dobrą jakość aku ladda 2450 z ikei. Czasem można kupić tanio na allegro :) mam też te słabsze srebrno-zielone i też są ok. A eneloopy i fujitsu to nie ma co pisać, bardzo dobre i tyle.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

A to ja się wychyle jak odmieniec - wszyscy chwalą Enelopy a ja od 2,5 roku używam czegoś takiego https://www.fasttech.com/products/1140600 (realna pojemność przy 0,5A jest nieco wyższa niż 2400mAh po ok. 50 ładowaniach - dwa zestawy ładowane na zmianę co 15 dni) i takie coś https://www.fasttech.com/products/1140601 - ładowane sporadycznie do małej latarki i jako rezerwa zamiast 26650.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

w tych cenach to można kupić laddy i AAA fujitsu (te były nawet po 10zł/4-pak) :) ja dziękuję za chińskie akumulatory, nie wiadomo kiedy padnie.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

No cóż mnie po 2 latach o dziwo dalej trzymają więc TE chińskie nie znaczy złe ...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Super że działają, ale cenowo kompletnie się nie opłaca ich brać przy aktualnym kursie dolara. Lokalnie mamy taniej, ciut drożej jak ktoś ma wysyłkę doliczyć.

Chińskie nie jest złe, tylko my to źle spostrzegamy. Kupujemy najtańsze i oczekujemy wysokiej jakości. No niestety, nie ma tak dobrze. Szkoda tylko że wiele osób tego nie rozumie.

Co do tematu, zachwalane też są aku z Lidla, ale te nowe wersje. Niestety to tylko wyczytane, osobiście nie mam zaufania do marketówek ze spożywczaka.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

Ja bym brał te:
http://allegro.pl/ikea-akumulatorki-lad ... 40587.html

nie wiem skąd sprzedawca je ma - w Ikea chcą 30PLN. Jak już pisali przedmówcy - to to samo co Eneloop Pro - testy dostępne w sieci.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ciekawe skąd mają takie przebicia cenowe ? Ktoś coś wie ?
baltrade
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 15:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: baltrade »

Witamy serdecznie wszystkich użytkowników forum swiatelka.pl. :)
maba pisze:Everactive czy Recyko to kiepska jakość wykonania, nie trzymają też wymiarów - te pierwsze badziewiaki nie mieściły mi się w niektórych lampkach.
W przypadku, gdy akumulatorek nie mieści się w slocie bateryjnym urządzenia, można przypuszczać, że to samo urządzenie nie spełnia odpowiednich norm dotyczących instalowanych ogniw.

Według obowiązującej w Europie normy IEC maksymalna średnica ogniwa R6/AA może wynosić 14.5 mm. Akumulatory, szczególnie najwyższych pojemności bywają nieco grubsze od np. baterii alkalicznych - to dotyczy każdego producenta (nawet najdroższych na rynku Eneloop Pro).
Najmocniejsze everActive serii 2600 (min. 2500 mAh) są obecnie produkowane w standardzie 14.30 mm, są więc nadal wyraźnie chudsze od maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru i tym samym w 100% zgodne z obowiązującą normą.

Problem w tym, że producenci urządzeń (latarek, zabawek itp.) dopasowują koszyki na baterie tak jak im wygodnie i czasem pojawiają się problemy.
Dla posiadaczy najbardziej problematycznych urządzeń polecamy nowe everActive Silver Line serii 2000 (min. 1900 mAh), które posiadają grubość na poziomie 14.00 mm, dzięki czemu zapewniają kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami na rynku - są nawet nieco chudsze od białych Eneloop.

Odnośnie jakości i parametrów jakimi mogą się pochwalić akumulatory everActive serii 2600 to trzeba pamiętać, że to akumulator o wyraźnie wyższej pojemności w porównaniu do wspomnianego białego Eneloopa - porównywanie tych ogniw między sobą tylko pod kątem wydajności jest niesprawiedliwe. Dla dociekliwych pozostawiamy do analizy krzywą rozładowania porównującą Eneloop o pojemności 1900 mAh oraz everActive Professional Line o pojemności 2500 mAh.
Wyższa realna pojemność to dłuższe działanie w naszym urządzeniu.

Obrazek

Przy wyborze akumulatorka warto też mieć na uwadze, że mniejsze pojemności będą trwalsze/żywotniejsze - Eneloop 1900 mAh będzie wyraźnie trwalszy od Eneloop Pro 2500 mAh, to samo dotyczy innych producentów.
28 lat na rynku baterii, akumulatorków i ładowarek.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

To teraz tylko czekać na BTO który będzie zachwalać GP bo jest ich importerem :D
mappy
Posty: 100
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 21:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mappy »

Ponawiam pytanie skąd te Laddy takie tanie :?:
ODPOWIEDZ