Convoy przerywa po dokręceniu

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Gratuluję udanego moda....serio, ktoś Ci to sprzedał w takim stanie ???
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

info pisze:ktoś Ci to sprzedał w takim stanie
Jeśli chodzi o stan wizualny jak na 1 zdjęciu z mojego ostatniego posta to tak, sprzedał mi maciex93. Jeśli chodzi o problemy z przerywaniem to raczej muszę przyznać, że na początku działało dobrze.
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Pozostaje spróbować wylutować ten sterownik, oczyścić wszystko (bo może pod sterownikiem robi się jakieś zwarcie, lub coś nie łączy) i wlutować znowu.
W ostateczności czeka cię wymiana sterownika, diodę już chyba wymieniłeś z tego co wnioskuję....

Masz pewność że od strony włącznika wszystko jest w porządku ? Jak zwierasz na krótko biegun ujemny akumulatora z obudową latarki to uruchamia się ona bez problemu ?
Jeden na powiedzmy 500 hostów convoya s2+ trafił mi się ze zbyt głęboko wytoczoną obudową włącznika i nie było styku, albo jest możliwość że pierścień dociskający wkład włącznika się poluzował. Gdybam tylko, na odległość to jak wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

No i masz babo placek :| Wychodzi na to, że to ja jestem pedantyczny bo zużywam rocznie około 10l IPA i wszystko muszę zawsze dokładnie umyć, zanim trafi do klienta. Swoją drogą na zlocie knivsa w W-wie w tym roku miałem okazję obejrzeć sławetne X1 "1800lm" :mrgreen: , zajrzałem do środka i oczywiście lutowanie sterownika do piguły także czyszczenia nie widziało... Weźcie się ludzie ogarnijcie bo Wasza praca świadczy o Was. Nie każdy musi być mistrzem lutownicy i pięknych lutów ale jakieś standardy czystości należy utrzymywać :evil:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jak masz jakieś zdjęcia fajnych noży to wrzuć do galerii.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

smokuxx1987 pisze:Jak masz jakieś zdjęcia fajnych noży to wrzuć do galerii.
Niestety fotek noży nie posiadam bo pojechałem tam bardziej w tematach latarkowych.

Co do jakości i czystości MODOWANEJ lampki, to poniżej macie kilka przykładów jak powinno to ,moim zdaniem, wyglądać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

To widzę, że mój egzemplarz mocno odbiegał od ideału ;]
Dodam jeszcze, że jeden tryb (1%) przestał z czasem działać, od maciex93 dostałem wskazówkę żeby sprawdzić drugą gwiazdkę, która go programuje, po poprawkach zaczęło działać.
info pisze:Masz pewność że od strony włącznika wszystko jest w porządku ?
Raczej tak.
Jeszcze mam pytanie, czy takie ciemne paski na reflektorze

Obrazek

to coś normalnego, czy raczej mogą świadczyć o jego "przysmażaniu" prądem od kabelków?
Ostatnio zmieniony czwartek 09 lis 2017, 18:04 przez ślepak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ten odcień na reflektorze jest normalny, większość tak ma.
Kontaktowałeś się w 2016, ok przepraszam, nie mam tak starych wiadomości, a nikt nie ma chyba takiej głowy aby spamiętać wszystko.
Kalafonia nie wygląda estetycznie, racja, ale też nie może mieć wpływu na działanie, nigdy nie zmywałem a problemy z latarkami można policzyć na palcach jednej ręki. Sprzęt i człowiek nie jest idealny, jakiś babol może się objawić po czasie. Zawsze staram się pomóc gdy coś było nie tak z wyrobami z pod mojej ręki.
Tu jak ślepak wspominasz , pojawił się brak jednego z trybów, poradziłem, pomogło.

Na jaki reflektor wymieniałeś? Na kolimator?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

maciex93 pisze:Na jaki reflektor wymieniałeś? Na kolimator?
Reflektora na inne nie wymieniałem, tylko soczewki kilka różnych testowałem - kolimator i jakieś szerokokątne.

Na razie potestowałem bez tego aluminiowego reflektora i nie ma przerywania, czyli można założyć, że to problem z tym zwarciem kabelki-reflektor.
No i co można na to poradzić? Wystarczy przykleić od spodu na reflektor taśmę izolacyjną czy raczej za wysokie temperatury na to są?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jak przewody zwierają do refa to trzeba poprawić luty tak żeby były bardziej płaskie, może kable są za grube, 22AWG w zupełności wystarczą.
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

A jakoś inaczej można to rozwiązać?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie sądzę że to zwarcie reflektor kabelki bo w takim przypadku latarka nie zmienia sama trybów.
Zmiana trybów to oznaka przerwy w obwodzie jeszcze przed sterownikiem lub samym sterowniku, np zasilanie procesora.
ślepak, jeżeli chcesz wyślij do mnie latarkę, zajmę się nią.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
super3m
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 paź 2019, 13:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: super3m »

Cześć, czy udało Ci się naprawić latarkę ?
Mam ten sam problem a kompletnie sie na tym nie znam...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jak Ci przeskakuje to zerknij to video

https://www.youtube.com/watch?v=QyYCAuw ... YS&index=2

Jak nic nie da, pisz co tam się dzieje konkretnie.
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

Ostatnio znowu lekko zaczęła mi mrugać, dokręciłem włącznik bo był lekki luz i na razie jest ok.
ODPOWIEDZ