Mobius Cam + Android po LTE ?

....nie pasujące gdzie indziej...
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Mobius Cam + Android po LTE ?

Post autor: ProLight »

Witam,
Panowie po podłączeniu mobiusa do telefonu na androidzie przez USB OTG możemy przesyłać obraz na LIVE przez WIFI i oglądać obraz na drugim urządzeniu podłączonym do tej samej sieci.

A czy jest jakaś możliwość przesłania tego obrazu przez sieć GSM ? (LTE) na drugi telefon też z internetem?

Myślę że jest to do zrobienia... Tylko nie wiem z której strony to ugryźć?


Pozdrawiam
Główny spammer tego Forum ;)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Może VPN?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Musiałem zapytać wujka googla co i jak, obawiam się że może się nie udać, zapomniałem dodać że punkt z kamerką i telefonem musiałby być bezobsługowy.
Chodzi o zdalny podgląd garażu na działce, wykorzystałem mobiusa bo był pod ręką, mam do niego szczelną obudowę i bardzo fajnie się to spisuje przez wifi.

Mogę to raz uruchomić, skonfigurować i najlepiej zapomnieć.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ProLight, trenowałem Ip Webcam na telefonie z andkiem podłączonym do VPN-a, działa :-)
https://play.google.com/store/apps/deta ... bcam&hl=pl
Oczywiście komp z którego oglądałem obraz ze smartfona w tym samym VPN-ie.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Dzięki
Instaluje i będę testował :razz:

Tak się jeszcze zastanawiam, mam jeszcze jednego mobiusa, kupiony kiedyś na allegro po uszkodzeniach.

Udało mi się go naprawić, zaadaptowałbym go jako rejestrator do samochodu, podłączył bym go również pod androida (mam kilka płyt głównych z samsunga S3) mógłbym wtedy wykorzystać przesyłanie obrazu na LIVE i w razie potrzeby skorzystać z lokalizowania urządzenia :)

Najlepszy do lokalizacji jest chyba system googla
Główny spammer tego Forum ;)
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Teraz mi jeszcze przyszedł do głowy jeden problem, jak będę miał mobius podłączonego do telefonu to będzie w trybie "live" i nie będzie wtedy nagrywał na kartę pamięci, a nie zawsze mam możliwość podglądu na żywo i dobrze by było jednak jak by mobius nagrywał sobie jednocześnie na kartę pamięci.
Główny spammer tego Forum ;)
ODPOWIEDZ