Żarowki LED do domu...

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
lelusz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 12:39
Lokalizacja: Lublin

Żarowki LED do domu...

Post autor: lelusz »

Witam.. Nie znalazlem takiego tematu, a mysle, ze to ciekawa kwestia do poruszenia.

Czy ktos ma jakies doswiadczenie w wyborze zarowek energooszczednych uzywanych na codzien do oswietlania pomieszczen domowych ?

Na co zwrocic uwage ? Jakie diody daja najlepszy efekt wzgledem swojej ceny ? Ktore warto brac pod uwage a ktorych unikac ? Co jeszcze warto wziac pod uwage przy wyborze zarowek, bo zakupujac kilka sztuk to juz ladna sumka pieniazkow wyjdzie wiec warto byloby je dobrze zainwestowac :-)

Czy moze ktos ogolnie cos polecic w sensie firme produkujaca ow oswietlenie, sklepy lub sprzedajacych na popularnym serwisie aukcyjnym :)
Ostatnio zmieniony niedziela 02 lip 2017, 13:30 przez lelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Temat już poruszany na forum, wielokrotnie :)

Co do zakupów - mam żarówki różnych firm - Spectrum, Emos, EkoLight i dają rady do 1 - 2 lat max, głównie za sprawą znikomego chłodzenia. Lepszej jakości produkty to już większy wydatek, bdb jakości robi Bocian z naszego forum.

Jak chcesz, mam na stanie dwie sztuki żarówek Samsunga na zbyciu.
ILPT
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Od pewnego czasu używam w kuchni żarówek LED z IKEA LEDARE barwa taka sama jak wcześniej zainstalowane żarówki halogenowe, ilość światła także porównywalna jak 50W halogen. Kupiłem bo nie miałem pieniędzy na te od Bociana. Teraz mają nowe bajeranckie żarówki LED TRÅDFRI - zmieniają temperaturę barwową i jasność.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

A jak Ci się sprawują te z IKEI ? W moim przypadku energooszczędne były tragiczne (kupowane kilka lat temu, ale jednak). LEDy są względne, ale szału nie ma. Chyba najlepsze, biorąc pod uwagę budżetowe rozwiązania, ma Castorama. Z droższych, ale nie tragicznie, bardzo fajny jest Philips.
Na pewno unikać ActivJet, trochę podziałają i jasność leci na łeb. Przy 3 sztukach identycznych, w tym samym żyrandolu, miałem po roku użytkowania 3 różne odcienie :/

Chcesz jakość, nie Chińską masówkę, to zagadaj z Bocianem.
lelusz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 12:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lelusz »

tzn ja kupilem na allegro LUMINOVA na diodach 2835... to bylo dosc dawno... w sumie swieca nie najgorzej, jakis negatywnych odczuc co do nich nie mam... Nie zdziwilbym sie gdyby mialy zaywazona ilosc lumenow no ale coz... Nie spodziewalbym sie zeby zarowka e27 okolo chyba 1200lm za +-15zl byla tiptop.
Generalnie moj pierwszy post byl bardziej w kierunku tego jakich diod, bo rodzaji jak wiadomo jest kilka, teraz najlepiej szukac nie zaleznie od tego gdzie i jakiej firmy kupie. Ktore sa najlepszym kompromisem cena-jakosc/wydajnosc.
Ostatnio zmieniony sobota 08 lip 2017, 21:37 przez lelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Post autor: rymek »

W Ikea są żarówki jakichś konkretnych firm czy made in ikea? Pytam się ponieaż jeszcze nigdy nie byłem w tym sklepie ( w mojej okolicy dopiero budują pierwszy sklep ikea).

Jesli o mnie chodzi to wolę kupić żarowki trochę droższe lepszej jakości. Niż potem bujać się i bawić w ich wymienianie. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się oddać zarówki dobrej firmy na naprawde gwarancyjną. Te kiepskie z kolei tak.
Zwykle kupuję w wiekszych marketach. Jest o wiele taniej. https://www.obi.pl/
Ostatnio zmieniony piątek 28 lip 2017, 14:33 przez rymek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

W IKEA żarówki sygnowane są marką IKEA.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Co prawda nie LED bo świetlówki 2U ale z IKEI mam w większej ilości w domu.
Jakość zostawia w tyle np Philipsa. Na około 20 sztuk po 5 latach użytkowania spaliło się ze 3.
Philips Tornado paliły się częściej a kosztowały 2-3 razy drożej.
Wiecznie w drodze.
A7x
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 13:50
Lokalizacja: z Polski

Post autor: A7x »

Tylko żarówki, to trochę inna technologia jednak.
Ja nie mam przekonania do IKEI, kupiłem LED'y z gwintem E14 barwy ciepłej(dwupak) do lampki i jedna już padła po 4 miesiącach używania.
Teraz mam wkręconą drugą, ale też podejrzewam, że za długo nie pociągnie.

Jakość adekwatna do ceny, czyli szału nie ma.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Dobre jest to, że idziesz z paragonem i Ci wymieniają od ręki.
Warunek jest taki, że kupiłeś dwupak, wymieniasz dwupak.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Od kilku lat w całym domu użytkuję oświetlenie LED firmy OSRAM, jak do tej pory nie spaliła się żadna żarówka, także mogę uczciwie polecić.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
Feniks1000
Posty: 8
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 20:14
Lokalizacja: Przywidz

Post autor: Feniks1000 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Zaglądam tutaj, bo tak jak chyba większość cenię swoje oczy i chcę się dobrze czuć przy sztucznym świetle.

Zmierzając do sedna sprawy. Jak to jest z żarówkami z Ikea Ledare, np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20358423/
Czy ich współczynnik określony przez nich jako oddawanie barw (wynosi 90) jest wiarygodny? Czy może to zabieg marketingowy, dlatego nie piszą współczynnik Ra lub CRI, tylko oddawanie barw.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Jakie to ma znaczenie, czy ma czy nie ma, skoro konstrukcja jest standardowo skopana, tak jak wszystkie inne marketowe ledówki, czyli wszystko wokół zalane szczelnie plastikiem aby stworzyć wewnątrz piekarnik.
Jak rozbierzesz i uda Ci się zidentyfikować diody to będziesz wiedział. Ponadto możesz porównywać to z innymi ledami - wzorcowymi, do których masz pewność. Jak nie masz odpowiedniego sprzętu to pozostaje tylko metoda organoleptyczna.
Ostatnio kupiłem ledówkę z mediamarkt za 8pln - konstrukcja identyczna, 12W, ładne światło, sterownik impulsowy bez stroboskopu. Chciałem ją naprawić rozbierając i montując na radiatorze. Generalnie jest to wszystko tak zmontowane, że prawie nie da się tego rozłożyć bez zniszczenia: korpus z giętej blachy zagięty na MCPCB (pogięte podczas zdejmowania), wszędzie klej i lany plastik. Cała robota bez sensu.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

GanzConrad pisze:Chciałem ją naprawić rozbierając i montując na radiatorze
Mam około 20 "żarówek" LED, najtańsze marketowe po 7-10 zł. Większość działa od 2 lat, do tej pory jedna padła, ale miałem pudełko i paragon, więc wymieniona na nową. Warto "naprawiać" ?
Feniks1000
Posty: 8
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 20:14
Lokalizacja: Przywidz

Post autor: Feniks1000 »

Czyli najlepiej najpierw kupić jedną, sprawdzić diodę i wtedy następne.

Czasami wygląd też ma duże znaczenie, wtedy radiator musiałby być co najmniej designerski.
ODPOWIEDZ