Petzl Tikka XP OLD - modyfikacja

Oświetlenie montowane na głowie
Borat
Posty: 3
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 18:41
Lokalizacja: Polska

Petzl Tikka XP OLD - modyfikacja

Post autor: Borat »

Dzień dobry

Nie wiem, czy to dobry temat jednak tyczy się czołówki.

Chciałbym nieco stunningować starą Tikkę XP taty. Jest to ten klasyczny model z okrągłą optyką i przesuwanym dyfuzorem. Obecnie siedzi tam w środku chyba Luxeon, bardzo zimny swoją drogą.

Na light-test są nawet 2 teksty o modyfikacji takowej jednak minęło trochę czasu od tego a ja mam dodatkowo kilka pytań.

Czy mogę wstawić tam diodę XP-G lub XP-G2? Jaki tint polecacie?
Czy muszę wymieniać optykę/kolimator?
Co muszę zrobić, by dopasować diodę do starej optyki?
Gdzie kupię potrzebne mi części? Emiter, star/pcb.
Co mogę jeszcze zmienić, by usprawnić pracę tej latarki?

Pytania są dziecinne, ja swój research w temacie zrobiłem jednak wolę się upewnić co do pewnych kwestii przy odrobinie Waszej pomocy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Możesz wymienić, najlepiej na XP-G3 np neutral lub outdoor. Żeby optyka pasowała nowy led trzeba podnieść (przybliżyć do soczewki) - bierzesz starego stara (bez diody) i naklejasz nowego leda na podłożu 8-10 mm, tzn na stare podłoże naklejasz nowe 10mm z ledem. W holderze musisz rozwiercić otwór pod to podłoże i go wcisnąć, a potem zalutować przewody i wyprowadzić je przez otwory w holderze. I tyle. Potrzebujesz led xp-g3 (np 4500K, bin S4, CRI minimum 70, lub S3 CRI 80) na podłożu 10 mm i taśmę dwustronną 3M grubości 0,05 mm. Jakieś pół godzinki roboty.
pozdrav
Borat
Posty: 3
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 18:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: Borat »

Dziękuję za odpowiedź. Niedługo to będzie robione i w razie problemów będę pytał.
ODPOWIEDZ