Jaka lutownica

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
BKK pisze:Rozumiem, że nie ma możliwości podłączenia do niego klasycznej kolby z osobno wyprowadzoną termoparą i pozostają tylko dedykowane groty?
Tylko groty dedykowane, ale wybór całkiem spory.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Tylko ja chciałem to zaadoptować do pistoletu od solomona. A widzę, że się nie da zbytnio. Szkoda. Cóż, zmodyfikuję to, co mam i najwyżej kupię sobie to T12, jako nowość do testów.
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

Panowie a jakiej lutownicy używacie do odlutowania drivera z piguły?
Moja Lutola transformatorowa 65W nie chce stopić cyny tylko piguła się grzeje :neutral:
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

dymcio111 pisze:Panowie a jakiej lutownicy używacie do odlutowania drivera z piguły?
Moja Lutola transformatorowa 65W nie chce stopić cyny tylko piguła się grzeje :neutral:
Do takich prac zastanawiam się sam nad lutownicą TEX - moce mają od 75 do 250 W - w wykonaniu transformatorowym.
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

co do stacji to zdecydowałem się na Zhaoxin 936DH + 3 dodatkowe groty
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6704832651
jutro sprawdzę jak dojdzie czy jakaś poprawa będzie . Ewentualnie w pracy może spytam chłopaków z utrzymania ruchu czy coś mają mocniejszego to na nockach bym mógł się pobawić z tym.
Ostatnio zmieniony środa 01 mar 2017, 05:58 przez dymcio111, łącznie zmieniany 1 raz.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Jeśli lutownice transformatorowe, to tylko polskie i tylko dwie marki wchodzą w grę - Lutola i ZDZ Łódź. Ze wskazaniem na tą drugą (nowe lutole ponoć nie są najlepszej jakości). Produkty od lat niezmienne, niezawodne i wykonane z najwyższą klasą. W przypadku produktów ZDZ Łódź polecam zakupić lutownicę w wersji profesjonalnej. Nie chodzi to o chromowanie płaskownika miedzianego uzwojenia wtórnego, ale o rodzaj obejm, które go trzymają. Plastikowe się topią i deformują.
Choć te TEX'y też mają nienajgorszą opinię i też są robione w kraju. Choć nie wiem, czy to nie jest po prostu kopia starego produktu.

Sam ma trzy ZDZ'ty, choć w tej chwili sprawny jest aż jeden, a wszystkie wymagają remontu w postaci wymiany obudów. Jedną przejechałem autem, druga spadła z dachu z pierwszego piętra, trzecia spadła wprawdzie tylko ze stołu, ale na beton i przy temperaturze poniżej zera. Ale, co ciekawe, to do lutownic można kupić obudowy i wymienić samemu, choć nie jest to proste lub odesłać zwłoki do producenta, a ten je naprawi za niewielkie pieniądze.
PS. Proces zniszczenia zajął mi dobre kilkanaście lat. Nie zniszczyłem ich w ciągu miesiąca :mrgreen:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Odlutowywanie z piguły to palnik gazowy na gaz w puszkach powinien pomóc. Tylko uwaga na diodę.
Ostatnio zmieniony sobota 04 mar 2017, 21:00 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

Poradziłem sobie tym zhaoxinem tylko musiałem założyć szeroki grot ścięty i dać 480 stopni to wtedy ruszyło . Pierwsza latarka z małymi problemami ale zrobiona :smile:
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Panowie kupiłem HOT AIRa 858DH z myślą o obkurczaniu koszulek termo, ale powiem wam że to jakaś masakra, jest jakiś sposób aby to podkręcić? wzmocnić? Dać inną kolbę?
Czy poprostu nie spodziewać się nic więcej po wentylatorku w kolbie?
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nawet na max Ci termokurczki nie rusza ? Przecież to powinno ją topić. Jaką ustawiasz ogółem temperaturę ?
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Temperatura jest ok tylko wydajność słaba, dmucha bardzo słabo, oczywiscie ustawiony wentylator na maxa temp 200c
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

tak Was czytam i naszła mnie ochota na wymianę mojej starej wysłużonej stacji hand-made na tą Hakko. Interesuje mnie właśnie zdolność utrzymywania temperatury. Co byście polecili? Gotowca czy kit do montażu? Które?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Do termokurczek najzwyklejsza opalarka będzie znacznie wygodniejsza niż hotair- więcej powietrza - równomierniejsze ogrzewanie.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Na upartego i dobra suszarka da radę gdy ktoś cierpliwy.
Co do kolby to śmiem wątpić aby dało się to przerobić na mocniejszy nawiew bez modyfikacji a co za tym idzie utraty gwarancji. Szkoda że nie kupiłeś opalarki, było by taniej i szybciej ;)
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Do termorurek najlepiej stosować specjalną dyszę z "łapaczem" strugi gorącego powietrza. Taki zawijas z wklęsłej blaszki, który powoduje, że rurka jest owiewane od razu po całym obwodzie.
ODPOWIEDZ