Ładowarka do testowania 18650 z odzysku

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
grand87
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 16 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Świdnica

Ładowarka do testowania 18650 z odzysku

Post autor: grand87 »

Witam Wszystkich Forumowiczów !

Na wstępie chciałbym wszystkich przeprosić jeśli okaże się że temat był omawiany, ale ja nie znalazłem. Owszem było wiele tematów na temat ładowarek, ale nigdy w kontekście pomiaru żywotności odzyskanych ogniw.

Zebrałem już kilkanaście starych baterii od laptopów i chciałbym zacząć testować poszczególne ogniwa ( do projektu bateri do ebike ), więc potrzebna mi ładowarka, ale nie wiem jaka.

Główne cechy jakie bym chciał by miała ładowarka
- pomiar pojemności akumulatora ( w miarę realny )
- pomiar rezystencji ( chociaż przeczytałem kilka postów z których wynikało że jest on nieprawdziwy )
- łatwość obsługi ( imax troche mnie nie przekonuje, wydaje się być skomplikowany )
- cena max 150 -200 zł

Z przeczytanych przezemnie tematów dość często pojawia się Opus BT.
Czy to będzie dobry wybór ?
Pozdrawiam
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

viewtopic.php?t=21131
Najlepsza będzie modelarska i dobry koszyk bo taka jak z linku powyżej pozwoli rozładowywać ogniwa dużym prądem co daje miarodajne wyniki.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Popieram powyższe. Bez dobrej ładowarki modelarskiej nie przetestujesz ogniw.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

A tutaj fajny przepis na dobry koszyk http://mdiy.pl/kosz-do-ladowania-ogniw-typu-18650/
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Nieznane ogniwa najlepiej testować pojedynczo.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Bardziej chodziło mi o pomysł na samo wykonanie bo większość gotowych to wiadomo jaką ma jakość.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Pytanie po co coś takiego robić, skoro masz w niedużych kosztach gotowca robiącego to co chcesz (nawet wykresy rysuje) a do tego bezpieczniej i z dużą dokładnością.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Opus jest też dobrym wyborem, ale jak chcesz składać duży pakiet ze starych ogniw, to chyba chcesz zrobić budżetowego ebajka. A co za tym idzie, nie obejdzie się bez ładowarki modelarskiej do ładowania tego pakietu. Wiem co piszę, już to przerabiałem :) Charsoon Antimatter 250W lub 300W to najlepsze co możesz dostać za taką kwotę.

Te ładowarki modelarskie wcale nie są trudne w obsłudze, rzekłbym że wręcz intuicyjne. Mam porównanie do MC3000, tam się połapać w obsłudze to jakaś masakra :)
grand87
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 16 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: grand87 »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Widzę że nie obejdzie się bez "skomplikowanej" ładowarki :)
Właśnie kupiłem na aliex bo na bangood się skończyły. Mam nadzieję że ogarnę ustawienia.
Jeszcze raz dziękuję i do usłyszenia niebawem ;)
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Nie masz się co obawiać, ta ładowarka ma na prawdę bardzo intuicyjną obsługę :) Tylko musisz poszukać do niej dobrego zasilacza np. od ixboxa lub od della ale te drugie ostatnio sporo podrożały.
glebor
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 18:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glebor »

Niestety, ale mnie się animatter rozleciał po miesiącu, zakupiłem z banggood.com

Co do ładowarek, to miałem ichargera 106b+ - dobra, ale bez szału, potem miałem turnigy reaktor, a raczej nadal mam wersję 300W i działa świetnie. Antimattera ściągnąłem z chin na prośbę kolegi z forum modelarskiego. Okazało się że kupił, po korzystał z niej miesiąc i się zepsuła - spalił a się przetwornica.

Dobrą ładowarką wg, mnie jest skyRC RS16. Może dżojstik nie przypadnie wszystkim do gustu, ale funkcjonalność i obsługa ładowarki z poziomu komputera to bardzo ciekawe rozwiązanie, discharge 30W pozwoli na testy trochę lepszej jakości niż 106b+ i 206b+, a cena niższa...
Ostatnio zmieniony niedziela 14 sty 2018, 09:51 przez glebor, łącznie zmieniany 1 raz.
Rowery elektryczne
epojazdy.blogspot.com
ODPOWIEDZ