Wyposażenie kuchni (co warto kupić)?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Wyposażenie kuchni (co warto kupić)?

Post autor: endrju1 »

Stanął przede mną problem jak w temacie, przeprowadzamy się wreszcie na swoje i pytanie, jakie sprzęty AGD warto kupić, a konkretnie chodzi mi o kuchenkę, lodówkę, mikrofalę, okap itp (wolnostojące), w przystępnej cenie i dobrej jakości. Jakie firmy są teraz dobre jakościowo, jakich funkcji oczekiwać...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Powiem tak - loteria. Aktualnie chyba żadna marka nie gwarantuje porządnej trwałości. Ale bardziej się przyprzyj rozszerzonym gwarancjom i jakości ewentualnego serwisu.

Od 8 dobrych lat jestem na swoim - kuchnie robiłem od zera, łącznie z wyposażeniem:
- lodówka Samsung
- indukcja Mastercook
- piekarnik Amica
- mikrofala Zelmer
- zmywarka Bosch
- okap Gorenje.
- drobne AGD to przeważnie Bosch lub Zelmer.

Z usterek:
Połamały się jakieś plastiki od piekarnika - koszt nieduży.
Pompa odpływowa zmywarki coś zaczyna hałasować - w razie czego mam kupioną nową pompę - 80zł.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Lodówka również rozglądam się za Samsungiem, kuchenkę chce gazowo elektryczną, na ten moment wybieram pomiędzy Amica, Bosch i Beko. Reszta w fazie poszukiwań, najgorsze że czasu szukać nie ma.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Na pewno odpuść sobie gadki z sprzedawcami w salonach - oni maja za zadanie pozbyć się towaru z magazynu.
Np. po analizie allego i np ceneo, skapiec, fora - znalazłem fajny piekarnik, szedłem do sklepu pytam o konkretny sprzęt, a sprzedawca mówi takiego modelu w ogólnie ma maja na stanie, albo stara się przekabacić na coś innego.
Najlepsze jest to że w necie full ludzi kupuje dany model a sklepy go nie posiadają.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

To że sklepy wciskają to czego chcą się pozbyć (albo na czym mają najwyższą marzę) to wiem, bo sam swego czasu w sklepie (komputerowym) pracowałem.
zlp
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:22

Post autor: zlp »

Zastanów się nad kuchenką indukcyjną. Ja przerabiałem wszystkie za wyjątkiem Solgazu i innej niż indukcyjna nie chcę.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Niestety mam do dyspozycji tylko jedną fazę i to stara instalacja jeszcze na aluminium, może jak już się trochę finansowo odkuję, to jakiś większy remont z wymianą instalacji się zrobi, to będzie można pomyśleć.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Większość sprzętu mam marki Amica i... nigdy więcej. Jedyne co się jeszcze nie zepsuło to wyciąg, cała reszta - ręce opadają. Ostatnie co kupowałem to zmywarka Bosch - na razie jestem zadowolony.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

endrju1 pisze:Niestety mam do dyspozycji tylko jedną fazę i to stara instalacja jeszcze na aluminium, może jak już się trochę finansowo odkuję, to jakiś większy remont z wymianą instalacji się zrobi, to będzie można pomyśleć.
To zainteresuj się płytą gazową pod szkłem firmy Solgaz (zlp o niej wspomniał)
Mam ja od ponad roku i powiem, że już kuchni z "otwartym" płomieniem raczej nie kupię. Wynalazek jest genialny w użytkowaniu, wygląda jak "indukcja" i jest bardziej ekonomiczna niż zwykła płyta gazowa. Jedyny mały minusik to zwłoka zanim szkło chwyci temperaturę, dla mnie nieistotny. Mam też ich piekarnik - pasuje do całokształtu i jest dobrze wyposażony.

Pzdr
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

endrju1 pisze:Niestety mam do dyspozycji tylko jedną fazę i to stara instalacja jeszcze na aluminium, może jak już się trochę finansowo odkuję, to jakiś większy remont z wymianą instalacji się zrobi, to będzie można pomyśleć.
Ale indukcje na 1 fazę są. Najczęściej wymóg 3 faz to tryb "Boost" lub inne rozwiązania.

Chyba miałeś na myśli że nie masz dedykowanej osobnej 1 fazy z przeznaczaniem dla płyty.

https://www.plyta-indukcyjna.pl/podlacz ... ndukcyjnej
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Dokładnie. I boję się, że jak na raz będzie chodzić zmywarka i piekarnik to nie ugotuje nawet wody.
Inna sprawa, to że wydaje mi się że gaz wyjdzie taniej.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Ja akurat kupiłem mieszkanie w nowym budownictwie, gdzie akurat nie ma gazu - i jedynym wyjściem była płyta elektryczna (ceramiczna lub indukcja).
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Heja

Patrz na dwie rzeczy:
1. Wygląd zewnętrzny
2. Gwarancja

Wszystko (no prawie wszystko) to loteria.
BTW jakby ktoś jeszcze nie wiedział. Zelmera już nie ma, Bosch go przejął.
Ja zakładam to co się ludziom podoba. Nie mam żadnych preferencji.
Widzę sporo lodówek Samsunga (z moich doświadczeń- im mniej elektroniki tym lepiej)
Piekarniki Boscha. Płyty Whirlpoola. Większość ludzi i tak kupuje oczami.

A sprzedawcy ? Każdy z nas wciska kit, wiec czemu się dziwicie ? Zarabiają na procencie od sprzedaży wiec mówią to co im przyniesie realne złotówki na koncie. Jednak czasem warto ich posłuchać- jeśli widzą ze wiecie czego chcecie to pomogą doradzić, może lepiej.

B
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Byłem sprzedawcą w markecie - to co mówi sprzedawca to tylko przez pryzmat tego co wpłynie potem na jego konto; druga kwestia to taka że w marketach jest wyścig szczurów, masz 3-4 miesiące gorsze wyniki niż kolega z działu to już nie pracujesz... Tak więc opinii o produktach szukałbym tylko na forach. Co do sprzętu i firmy to bez różnicy jaka marka, chociaż osobiście bym kupił zmywarkę lub pralkę z Whirlpool; w zasadzie wszyscy z mojej rodziny używają Whirlpool i jak na razie są ok, w drugiej kolejności zastanowiłbym się na Bosch. Chociaż wiem że Whirlpool od lat produkuje na tych samych komponentach więc cały czas trzyma przyzwoitą jakość.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ja dopiszę bardziej w kwestii użytkowej.
Kupując lodówkę wybierz model przynajmniej o rozmiar większy niż wydaje się potrzebny. Koszt zakupu i eksploatacji niewiele większy, miejsca też nie zajmuje więcej bo rośnie w górę, a potem i tak zawsze pojemności brakuje.
ODPOWIEDZ