GERBEST! PROSZĘ O POMOC !

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Maciek_ll_
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 20:42
Lokalizacja: Trzebiatów

GERBEST! PROSZĘ O POMOC !

Post autor: Maciek_ll_ »

Wtam serdecznie!

Mam problem, mianowicie zamówiłem dnia 11.09.2017r laptopa xiaomi air 13 za ponad 2 tysiące.. zwyklą przesyłką za pomocą przelewów24 !13 września został wysłany a 15 września na trackingu ostatnia informacja gdzie się znajduje. 21.09 dostałem informacje która tak naprawde przyszła w dniu dzisiejszym (celne związane z charakterem towarów Chronopost France Odprawa celna w toku) Napisałem zaniepokojony do gerbest co z moją paczką ponad miesiac czasu a nadal nie dotarła odpisali mi następująco; WP1709081351413676
Zgodnie z informacjami kurierskimi twoja paczka czeka na powrót do nas z powodu Państwa przepisów celnych.
Skontaktuj się z nami tydzień później, aby uzyskać rozwiązania. ) wersja ang( WP1709081351413676
According to courier information your parcel is waiting for return to us due to your customs regulation.
Please contact us one week later for solutions.)

Co zrobić w takiej sytuacji jak odzyskać pieniążki ? bo jest to dość duża suma proszę serdecznie o pomoc! odwdzięcze się jak tylko będe mógł!

Obrazek
Obrazek
[ElSor] proszę zdjęcia ładować na forum za pomocą wbudowanej funkcji
Ostatnio zmieniony niedziela 08 paź 2017, 23:44 przez Maciek_ll_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

O, ale niezły krejzol z Ciebie, ja wszystko powyżej 50zł płacę Paypalem dla świętego spokoju, a ten lapa kupuje z Chin rezygnując z ich ochrony :mrgreen:

Pewnie wróci do nich i zwrócą kaskę, na razie nie ma się czego obawiać. No ale generalnie to jesteś skazany na łaskę chińczyków, bo w sumie niespecjalnie możesz coś zrobić.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Ciekawe dlaczego odesłali paczkę, a nie naliczyli VATu. Xiaomi ma chyba wszystkie wymagane znaczki typu CE, RoHS.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

nie wszystko od xiaomi ma CE. Może powiem brzydko, ale trzeba być podwójnym deb......m zamawiając lapka na gearbest i do tego nie płacąc paypalem. Ja z moją historią zakupów bałbym się kupić tam lapka przez paypal :D

W regulaminie mają coś tam o zwrocie 50% jak nie wykupisz ubezpieczenia-wykupiłeś?
Maciek_ll_
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 20:42
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: Maciek_ll_ »

Moja pierwsza przygoda z gerbestem.. tak jak mówisz sam nazywam się ‚idiota’ No ale cóż teraz muszę walczyć w jakikolwiek sposób o zwrot pieniążków i niechciałbym żebym był wyzywany a oczekuje tylko i wyłącznie pomocy :)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Maciek_ll_, A korzystając z przelwów24 czyli płatności pay-by-link jak ostatecznie zapłaciłeś? Z jakiego banku i w jakiej formie? Bo np. płatność kartą debetową czy kredytową masz dodatkowo zabezpieczoną poprzez chargeback i wtedy praktycznie jesteś 100% bezpieczny :)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

fxxx pisze: Może powiem brzydko, ale trzeba być podwójnym deb......m zamawiając lapka na gearbest...
Może bez takich wycieczek, OK? :evil: Kolega popełnił błąd, zdarza się, może nie wiedział do końca jak to działa.. Dołowanie go wyzwiskami raczej w niczym nie pomoże :zly:
Sometimes darkness can show you the light
Maciek_ll_
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 20:42
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: Maciek_ll_ »

Mogę liczyć na czyjaś pomoc? Kierowanie jak i co ? Odwdzięczę się ;)!
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Maciek_ll_, może zacznij od odpowiedzi na zadane wcześniej przez max4max'a pytania.
Sometimes darkness can show you the light
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Napisz czy zapłaciłeś kartą w przelewy24? Jak tak, to zadzwoń do banku i zgłoś chargeback (obciążenie zwrotne)-w banku pokierują cię co i jak.
Jak zapłaciłeś przelewem to uderz co chłopaków z cebula.online i może oni coś pomogą.
Gearbest to bardzo ciężki sklep jak nie masz nad nimi bata w postaci ochrony paypala
Maciek_ll_
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 20:42
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: Maciek_ll_ »

Aj szkoda, że dopiero teraz sobie uzmysłowiłem co ja zrobiłem ... tyle pieniążków .. max4max; odpowiadam na pytanie płaciłem za pomocą przelewy24, zwykłym przelewem:( fxx zapłaciłem niestety przelewem24 przez przelew najwygodniej Ahh... cebula.online ? Postaram się napisać jak mi ty nie pomoże nikt :( coś więcej ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 paź 2017, 20:31 przez Maciek_ll_, łącznie zmieniany 1 raz.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Maciek_ll_ pisze:max4max; odpowiadam na pytanie płaciłem za pomocą przelewy24, zwykłym przelewem
Niestety w tym przypadku od Przelewy24 raczej nic się nie uzyska. Jest co prawda procedura reklamacyjna i obszerny regulamin: https://www.przelewy24.pl/reklamacje ale obawiam się, że mimo iż nie jest tu napisane wprost, ale reklamacje są rozpatrywane pod kątem prawidłowego działania systemu Przelewy24 , czyli dostarczenia przez pośrednika (Przelewy24) zapłaty akceptantowi - w tym przypadku Gearbestowi. Jednak ja dla pewności złożyłbym reklamację. Z tym, że na teraz poczekałbym jeszcze parę dni co konkretnie odpowie Gearbest, bo może w ogóle nie ma co panikować i cała kasa lub większość ( np. po potraceniu za przesyłkę) zostanie zwrócona. W dalszej kolejności trzeba będzie szczegółowo przestudiować regulaminy Gearbesta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 paź 2017, 20:32 przez max4max, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek_ll_
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 20:42
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: Maciek_ll_ »

Max4 max - jesteś wielki chłopie dzięki za rady ! Napisałem im e-mail i wiadomość na fb wczoraj w godzinach wieczornych narazie nic nie odpisali. Jak odpiszą ( jak odpiszą) będę pisał dobrze. Pozwolisz :)?
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

To tylko nie potrzebnie zmarnowałeś czas skoro płaciłeś przelewem.
Czy nie było czasem tak że przestraszyłeś się listu z WER i nie odebrałeś paczki, a teraz panikujesz?

W każdym razie jak coś poszło nie tak z winy Gearbestu to nie masz się co niepokoić. To poważny sklep i zapewne zaoferują zwrot lub ponowną wysyłkę. Nie robią tego w prawdzie tak chętnie jak np. banggood ale też nie powinno być problemu.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 paź 2017, 12:33 przez hoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek_ll_
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 20:42
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: Maciek_ll_ »

Jednak jakieś tam zmartwienie mam, sporo pieniążków i zero wcześniejszego kontaktu z siecią gerbest ;) nic a nic nie dostałem, żadnego listu tylko wiadomość na messengerze od gerbest, że paczka wraca do nich z powodów celnych. Najgorsze jest to że praktycznie od 11 września czyli dwa dni po zamówieniu do dzień dzisiejszy wiem tylko tyle że paczka wraca do nich .
Ostatnio zmieniony wtorek 10 paź 2017, 19:07 przez Maciek_ll_, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ