Tania latarka z ładowaniem. Zamiennik dla Ultrafire 6810

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Kanghoy
Posty: 282
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 18:18
Lokalizacja: Andrychow

Tania latarka z ładowaniem. Zamiennik dla Ultrafire 6810

Post autor: Kanghoy »

Czołem, jakiś czas temu zakupiłem dwie sztuki Ultrafire 6810, potrzebuję kupić coś podobnego. Zależy mi na tym, żeby było wbudowane gniazdo ładowania w latarce - po prostu wtedy bateria jest obudowana żelastwem i nie powinno spalić chałupy jak rozumiem. Chyba, że to alu jest w stanie rozerwać?

Jest ktoś w stanie coś polecić? Nie musi jakiś ultra mocno świecić, byle była w miarę sensownie wykonana. Te ultrafire nadal się trzymają mimo że są często użytkowane, a kupione na pamietych promo z jd.com securytyingi(ala S2) i thorfire(odpowiednik C8) robią problemy.

Dla siebie wziąłbym po prostu jakiegoś olighta z tymi magnetycznymi ładowarkami, ale tu muszę się zamknąć w stówce, najlepiej mniej, z ogniwem i ładowarką.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 paź 2017, 16:14 przez Kanghoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_411562.html

Nic więcej nie potrzeba. Poszukaj kodu na BLF, powinno dać się ją kupić jeszcze trochę taniej.

Tak poza tym, przy prawidłowo użytkowane ogniwo normalnej firmy, to praktycznie zerowa szansa jakiegokolwiek wybuchu czy zapłonu.
piechucki
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 30 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piechucki »

Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

1. Masz tę latarkę? Bo wątpię, że jest warta polecenia....
2. Ona nie ma ładowarki.


@OP:
Właściwym rozwiązaniem kwestii bezpieczeństwa nie jest obudowanie baterii warstwą aluminium tylko kupienie bezpiecznej ładowarki i bezpiecznej baterii. Tyle. To nie jest majątek.

Ale jeśli chcesz tak czy siak ładowalną latarkę, widziałem sporo osób polecających już wspomniane orle oko. I nie rezygnuj z użycia dobrej baterii.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Trochę ponad budżet i bez ogniwa ale warto:

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... flashlight

Pzdr
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

Wspomniane już wcześniej:

Eagle Eye X2R - szeroko jak w S2+, z ogniwem jak dobrze poszukać wyjdzie ok. 80zł
BD06 - szperacz, mniej kompaktowy. W 100zł można się zmieścić z ogniwem 5000 mAh.

Obie ładowane z microUSB więc ładowarki używasz od fona.
piechucki
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 30 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piechucki »

Agauy, mam tą latarkę, świeci dokładnie tak samo jak oryginał Ultrafire 6810. Wykorzystuję do jazdy na rowerze. Ostatnio jechałem nocą z Oleszyc do Przemyśla (żeby zdążyć na pociąg). Noc ciemna, bez księżyca, droga sporymi odcinkami przez las, miejscami dziury. Lampka na niskim trybie całkiem nieźle dawała radę. Momentami (remonty, zwężenia, podejrzane zakręty) włączałem tryb maks. Do szybkiej (!) jazdy nocą po leśnych ścieżkach miałbym wątpliwości, ale teraz jeżdżę do pracy po wertepach i kałużach nieutwardzoną drogą na trybie niskim i zważywszy, że żyję i piszę te słowa to chyba nie jest taka najgorsza ;)
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Czasem dobrze się mylić.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
piechucki
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 30 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piechucki »

Powiem tak: mam Olighta S10, mam Convoya C8, mam jeszcze ze dwa jakieś wynalazki i "oryginalnego" Ultrafire 6810 (kupionego za radą Cpt. Nemo) i tą "podróbę" i uważam, że za takie pieniądze takie światło w mojej (skromnej) kolekcji świeci całkiem rozsądnie.
Kanghoy
Posty: 282
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 18:18
Lokalizacja: Andrychow

Post autor: Kanghoy »

Dzięki chłopaki :).
ODPOWIEDZ