Dobra cena - dobre zmiany (?)

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Odwrócę pytanie. Dlaczego wrzucający linki nie potrafią wrzucać czystych?
Przecież udzielamy się na forum dla innych. Ktoś przyzna się, że wrzucał linki wyłącznie po to aby nabić sobie bonusów?

Odpowiadając:
Przeszkadza mi, gdy ktoś pod pozorem utylitarności próbuje realizować swoje interesy. Egoizm pod przykrywką.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

Ebola, moim zdaniem paradoksalnie masz rację i jej nie masz. Patrząc na sprawę indywidualnie - kupujący nic nie traci, a wstawiający zyskuje. Problem zaczyna się wtedy, gdy takie działanie motywuje niektórych do wrzucania czegokolwiek, byleby tylko załapać jakieś drobniaki.

I bynajmniej nie chodzi tutaj o to, że ktoś robi sobie z tego działalność zarobkową. Po prostu "a nuż jeszcze ktoś coś kupi to będę miał ogniwo/latarkę/[wstaw cokolwiek] za darmo". I właśnie w ten sposób pojawił się wysyp okazji, które okazjami nie są.

Idealnie pod względem bycia fair rozgrywa sprawę m4dm4x - promuje dobre rzeczy swoimi kodami. On ma z tego jakiś profit i kupujący również, bo kupuje w cenie nieosiągalnej bez użycia kodu zniżkowego.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Szczerze... czy "dobra cena" była aż tak strasznie zaśmiecona, by robić raban o reflinki? Te kilka postów dziennie, to raczej nie za wielka objętość, moim zdaniem robienie z tego problemu (że hurtowo wrzucają) było przesadną reakcją.
Jak dla mnie starczyłoby poinformowanie "reflinki" na górze postu - jak ktoś aż tak bardzo ma żal że ktoś inny zarobi te grosze, to może poświęcić 10 sekund czasu i wyciąć.
Obecnym bowiem efektem "dobrej zmiany" jest to, że temat praktycznie umarł, na czym stratni jesteśmy chyba wszyscy.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

FreeMagenta pisze:...Obecnym bowiem efektem "dobrej zmiany" jest to, że temat praktycznie umarł, na czym stratni jesteśmy chyba wszyscy.
Efektem jest pokazanie, co było głównym powodem wrzucania linków.
Nie było mowy o "pro publico bono" ale o własnych, małych, egoistycznych pobudkach.

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o to samo. Tu nie chodzi o to, że temat umarł ale o to, że ktoś nie zarobi ile zaplanował bo niedobrzy admini się wtrącili.
Wiecznie w drodze.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Barton_ pisze:
FreeMagenta pisze:...Obecnym bowiem efektem "dobrej zmiany" jest to, że temat praktycznie umarł, na czym stratni jesteśmy chyba wszyscy.
Efektem jest pokazanie, co było głównym powodem wrzucania linków.
Nie było mowy o "pro publico bono" ale o własnych, małych, egoistycznych pobudkach.

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o to samo. Tu nie chodzi o to, że temat umarł ale o to, że ktoś nie zarobi ile zaplanował bo niedobrzy admini się wtrącili.
Czyli jak mam rozumieć, można dumnie powiedzieć: "Nikt nie będzie zarabiał w tym wątku!", nawet jeśli ten zarobek niósłby za sobą korzyści dla innych użytkowników?

No ale ci wredni goście... przecież powinni negocjować "deale", tracić czas na korespondencji ze sklepami - i to za darmo, tak by każdy komu się nie chce, mógł sobie zajrzeć do wątku i kupić coś fajnego po niskiej cenie. A oni śmią nie chcieć tego za friko robić! No straszni z nich egoiści.
Cóż. Będzie jak "góra" zechce. Uważam jednak, że obecna polityka to błąd.
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

FreeMagenta pisze:Czyli jak mam rozumieć, można dumnie powiedzieć: "Nikt nie będzie zarabiał w tym wątku!", nawet jeśli ten zarobek niósłby za sobą korzyści dla innych użytkowników?
Pytanie czy parę dolarów dla jednego użytkownika warte jest spamu dla całej reszty społeczności. Wystarczy parę osób, które chcą dostać coś za darmo i ze spamu reflinkami robi się niezły śmietnik.
No ale ci wredni goście... przecież powinni negocjować "deale", tracić czas na korespondencji ze sklepami - i to za darmo, tak by każdy komu się nie chce, mógł sobie zajrzeć do wątku i kupić coś fajnego po niskiej cenie.
Bez przesady, reflink to kopiuj-wklej. Nikt z nikim nigdzie nie negocjuje.

Zaraz po mojej rejestracji pamiętam, że w dobrej cenie były okazje wartościowych latarek, ogniw, ładowarek czy innej elektroniki. Teraz przeglądając ostatnie strony jest tam masa śmieci, które są wrzucone tylko dlatego, że są przecenione. I oczywiście wszystkie linki do GearBest. Nikt nie wrzuca już okazji na przykład z Banggooda, gdzie przesyłki nie giną, a kupujący ma bardzo dobre wsparcie gwarancyjne. Wszystko co dobre zostało zjedzone przez raka zwanego GearBestem. Stąd też bardzo cieszy mnie negatywne nastawienie do tego sklepu na tym forum, bo nikt nie jedzie po bandzie tak jak GB. Nieczyste praktyki marketingowe, wciskanie szajsu, ginące przesyłki i brak jakiegokolwiek wsparcia posprzedażowego.
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Więcej mam problemów z przesyłkami z BG niż z GB. Pod koniec października zamówiłem w sumie z 8 paczek
- drobiazgi na prezenty. Tracking, ubezpieczenie.... Z GB na 4 dotarły już 3, jedna jest na granicy terminowej. Z BG nie dość że sami wydłużyli terminy dostawy o 10 dni (do 35 dni a było 25 dni roboczych) dla przesyłki to jeszcze żadna nie doszła, a dla wszystkich wydłużony termin kończy się dziś.
Ktoś nie lubi sklepu - ok.
Ktoś nie lubi refów - ok
Na szczęście nie ma przymusów.

Jak dla mnie może być z reflinkiem .... Rozumiem i popieram taka formę udzielania się. Skoro obca mi osoba odnosi korzyść z moich poszukiwań to dlaczego nie ma w ramach podziękowań symbolicznie i bezkosztowo wesprzeć mnie.

A co do przekopiowywawnia gotowych reflinków z innych miejsc - temat trochę śliski, ale dalej wolę takie dojście do dobrej ceny niż żadne.

Śmierci - zawsze będą, zawsze się trafią. Problem w tym, że odpowiedzialność zbiorowa za spamera czy dwóch tak na prawdę uderza we wszystkich a nie w nich.

Efekt - sprawdźcie co się dzieje z ilością "rzeczy w dobrych cenach" na blf forum a co tutaj.
Może po prostu zlikwidować temat "dobra cena" i zabronić pisania o promo, taka "dobra zmiana" ....
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Skoro tak wierzycie w bezinteresowność spamerów z dobrej ceny, to dlaczego zaprzestali publikować linki?
Przecież można dalej je wklejać pod warunkiem podania czystego odnośnika, a pod spodem reflinka (swojego, oznaczonego, że to reflink)
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

To samo staram się wyklarować od iluśtam już postów. Niestety rozmówcy mówią swoje a nie odnoszą się do tego.
Wiecznie w drodze.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Mieciu pisze:Skoro tak wierzycie w bezinteresowność spamerów z dobrej ceny, to dlaczego zaprzestali publikować linki?
Przecież można dalej je wklejać pod warunkiem podania czystego odnośnika, a pod spodem reflinka (swojego, oznaczonego, że to reflink)
Po pierwsze to co było to nie był spam, bo spam to jest coś niechcianego, a to co było było i jest pożądane np. przeze mnie, jak i przez wielu innych, którzy piszą o tym w tym wątku i jak policzyć to akurat jest nas przewaga - tych niezadowolonych ze zmian.
Po drugie jakbyś przeczytał dokładnie wszystkie posty, to byś wiedział, że Ci którzy tu wklejali te linki to wklejali je na zasadzie kopiowania i nie były to ich refy ( co najmniej @Siwy, @allontinium ).
A trzy - skończyli bo mają dość, dość tego że robili coś za free ( przynajmniej większość), oskarża się ich o zarobek dzięki forum i każe jeszcze edytować wklejane treści.

Do administracji
Nadal czekam na właściwą reakcję administracji w sprawie zniesławień od @Barton_ , nie ma mojego przyzwolenia na taki forumowy bandytyzm:
Barton_ pisze:...Pisząc o polaczkowatym zachowaniu sam się zdefiniowałeś. Jesteś pan zwykły cham, prostak i burak aż boli. Przykro mi, że zużywasz powietrze.
Aż chciałbym się z tobą umówić na małe tete a tete i pokazać ci inną stronę Polaka. Tą bardziej zawziętą, nieustępliwą i gorącego usposobienia.
Jeżeli będziesz w okolicy Kępna, pisz śmiało. Poświęcę ci 30 sekund.

Mógłbyś potem do woli pisać o polackowatosci.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Barton_ pisze:Odwrócę pytanie. Dlaczego wrzucający linki nie potrafią wrzucać czystych?
Odpowiadając:
Przeszkadza mi, gdy ktoś pod pozorem utylitarności próbuje realizować swoje interesy. Egoizm pod przykrywką.
Pisałem o tym na pierwszej stronie. Wrzucający potrafią wklejać czyste linki, ale... czasem mogą na szybko wkleić dobrą ofertę, lub kilka i nie zauważyć lub nie mieć czasu na kasowanie refów. Czasem można nie mieć tych dodatkowych 5 minut na czyścutki przekaz. Z kolei za parę godzin, to będzie można na stronie przeczytać tylko "code expired". Jeśli ma się być posądzonym o nieuczciwe zamiary (jakt to już są posądzani "spamerzy" w tym wątku) za chęć bezinteresownej pomocy tylko dlatego, że nie było wystarczająco dużo czasu na piękny post, to po co wrzucać cokolwiek??? Mnie się, z czyimiś refami (swoich nie mam) lub bez, trochę odechciało.

Ja skorzystałem w przeszłości z ofert wrzucanych przez allontinium i hoke, bo były dla mnie dobre cenowo. Czy któryś z nich na tym zarobił, czy zupełnie ktoś inny, kto to ze swoim refem to gdzieś opublikował nie interesuje mnie. To jest wątek "dobra cena", a nie "polecamy do zakupu, świetna jakość, za grosze". Do porad jest masa innych działów, po czym w dobrej cenie można poszukać oferty na produkt nas interesujący. Było tam czasem sporo ofert, ale to każdy kupujący może zdecydować, czy chce coś kupić czy nie.

Propozycja FreeMagenty jest najlepszym/najprostszym rozwiązaniem. Kupujący, któremu linki nie pasują może mieć swój wkład i wykonać odrobinę trudu, by z potencjalnie za długiego linku (jeśli taki się pojawił) wywalić nadmiar i z czystego linku skorzystać.

Tyle jest dyskusji na temat tego jak to Banggood jest super dobry, wszystko wysyła, świetna obsługa reklamacji. Tylko dlaczego nikt tych świetnych ofert dla Banggood nie wrzuca? Admini przecież ich nie kasują. To gdzie są te świetne oferty?

Ja kupowałem ostatnio parę rzeczy dla siebie, rodziny, znajomych. Porównywałem oferty GB, BG i inne. Kiedy mogłem kupić Lii500 za $13 w GB, w BG nie było taniej niż $22 itd. Przykłady można mnożyć. Zamówiłem łącznie 20 produktów, obserwując cały czas oferty w BG i GB. Wszystko zamówiłem w GB. Dlaczego? Bo dwa razy więcej za ten sam produkt nie zapłacę, gdyż zbliża mnie to wtedy do cen w Polsce, więc po co miałbym na coś czekać mieisąc. Wszystko póki co z GB przychodzi, m.in oryginalny Convoy, Nitecore, Skilhunty itp. Przyszła nawet świecąca świnka za około $0.3 przesyłka nierejestrowaną. Produkt za złotówkę przejechał pół świata. Kiedyś GB zaproponował mi rekompensatę za potencjalnie zagubioną nierejestrowaną przesyłkę. Ostatecznie dotarła, więc nie skorzystałem. Chciałbym widzieć reakcję polskiego sklepu na allegro, gdybym im napisał, że przesyłka listem zwykłym nie doszła. Usłyszałbym tylko "trzeba było poleconym". GB ma oczywiście też wady - wcześniej o nich pisałem, ale przy analizie wad w stosunku do zalet wygrywa, przynajmniej obecnie u mnie.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

max4max pisze: Do administracji
Nadal czekam na właściwą reakcję administracji w sprawie zniesławień od @Barton_ , nie ma mojego przyzwolenia na taki forumowy bandytyzm:
Barton_ pisze:...Pisząc o polaczkowatym zachowaniu sam się zdefiniowałeś. Jesteś pan zwykły cham, prostak i burak aż boli. Przykro mi, że zużywasz powietrze.
Aż chciałbym się z tobą umówić na małe tete a tete i pokazać ci inną stronę Polaka. Tą bardziej zawziętą, nieustępliwą i gorącego usposobienia.
Jeżeli będziesz w okolicy Kępna, pisz śmiało. Poświęcę ci 30 sekund.
Mógłbyś potem do woli pisać o polackowatosci.
Nie widzę tu powodów aby administracja bardziej reagowała niż miało to miejsce dotychczas. Piszesz prowokacyjnie, otrzymałeś odpowiedz od urażonego Twoim wpisem użytkownika. Przywołano Was do porządku, pod groźbą przymusowego urlopu, aby nie eskalować dalej tej słownej wymiany. Resztę proszę sobie wyjaśniać na PW. Czego więcej oczekujesz? Oficjalnych przeprosin za to, że siejesz wiatr i siłą rzeczy zbierasz burzę...
Sometimes darkness can show you the light
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Bocian pisze:...Piszesz prowokacyjnie, otrzymałeś odpowiedz od urażonego Twoim wpisem użytkownika. Przywołano Was do porządku, pod groźbą przymusowego urlopu, aby nie eskalować dalej tej słownej wymiany. Resztę proszę sobie wyjaśniać na PW. Czego więcej oczekujesz? Oficjalnych przeprosin za to, że siejesz wiatr i siłą rzeczy zbierasz burzę...
Niezwłocznie po burzy na forum przesłałem PW napisane w grzecznym tonie.
Brak jakiejkolwiek reakcji drugiej strony więc woli wyjaśnienia sprawy przez forum brak. Brak też pytania o adres mojego prawnika. Wobec powyższego temat uważam za wyczerpany choć wobec braku przeprosin dla wszystkich Polaków nie zakończony.

Co do zmian w "dobrych cenach" to dlaczego nie wypowie się nikt z wstawiających dotychczas tak licznie reflinki? Może ktoś z dotychczas aktywnych odpowie dlaczego obecnie przestał wklejać okazje cenowe?
Wiecznie w drodze.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Bocian pisze:Piszesz prowokacyjnie, otrzymałeś odpowiedz od urażonego Twoim wpisem użytkownika.
Ale nie było to spersonalizowane, a ja zostałem zniesławiony konkretnie przez dana osobę - chyba to jest różnica?
Ponoć to jest bardzo kulturalne forum, przyjazna atmosfera, ani słowa o alkoholu, przywitanie w pierwszym poście, ale konkretne słowa zniesławiające zostają potraktowane przez administrację praktycznie bez reakcji.
Dla mnie to rzecz nie do pomyślenia i nie do przyjęcia. Ktoś pisze, że powinienem nie żyć, bo szkoda powietrza, wysuwa praktycznie groźby karalne w stylu "przyjedź do Kępna, a zobaczysz co potrafi prawdziwy Polak na ustawce" bo taki jest sens powyższego, ten cham , burak i prostak to w sumie najlżejsze w tym wszystkim zniesławienie. I to jest potraktowane jak obopólna (sic!) "wycieczka".
Barton_ pisze:Niezwłocznie po burzy na forum przesłałem PW napisane w grzecznym tonie.
Tiaa.
W tym "grzecznym" PW jest kolejne ostrzeżenie - "dobra rada" by się nie wypowiadać w realu o wadach Polaków ( a dyć wiadomo, że są) bo można zarobić, a @Barton_ nie chce płacić za moje leczenie ze swoich składek.

Można mieć różne poglądy, można się spierać, nie zgadzać, ale są granice i zzostały one tu wyraźnie przekroczone.
Jest w internecie mnóstwo agresji, wulgaryzmów itd, nie sądziłem, że na takim kulturalnym forum takie wypowiedzi mogą przejść praktycznie bez echa i chciałbym przypomnieć tylko Panom administratorom, że Wy też odpowiadacie za treści na forum, dlatego cały czas pisze o reakcji.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

max4max, czy Ty masz 15-17lat? Bo Twoja logika i wyczucie sytuacji na mniej więcej tyle wskazuje. Na polskim, technicznym forum piszesz o "polaczkowatości", co jest wymierzone, bez ogródek, we wszystkich (a z pewnością w większość) użytkowników. Ci spokojni, powiedzmy bardziej opanowani, to zignorowali ale zapewniam Cię, że wielu dało to do myślenia i nie zjednało Ci to sympatii. Wyrwał się jeden, bardziej krewki i napisał Ci co o tym myśli, zbyt dosadnie, fakt przesadził, ale jak mniemam, w przypływie zdumienia i podniesionego Twoim wpisem ciśnienia. Masz się za lepszego, wyzbytego wszelkich narodowych przywar Polaka? Myślę, że tak skoro używasz takich sformułowań. A może masz inne obywatelstwo, jeśli tak, śmiało pochwal się i napisz o tym. Teraz oczekujesz, że "polaczkowaci" admini wyślą Ci gońcem na białym rumaku zalakowane przeprosiny? :|
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ