LFM Backup mini XML

Strefa mokra... ;)
AL77
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

LFM Backup mini XML

Post autor: AL77 »

Latarka LFM backup mini XML, założenie: dobrze skupione (+-5°), stosunkowo mocne światło (jak na backup) Jakie praktyczne znaczenie/cel ma zastosowanie rozwiązania widocznego na zdjęciu dla jednej XML II, zamiast głębszego klasycznego SMO? Domyślam się, że ma lepiej skupiać promień świetlny ale... No właśnie, wodzie jeszcze nie była, lecz na powierzchni efekt szczerze mówiąc nie jest powalający. Porównując (na ostatnim zdjęciu) do poprzedniej, teoretycznie słabszej, chińskiej latarki za 25 $, ze starszą XML oraz właśnie SMO, LFM świeci na pierwszy rzut oka znacznie słabiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Porównaj prąd. Może LED w LFM dostaje go z jakichś powodów mniej?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

AL77 - plastikowe soczewki pochłaniają część światła zamiast je odbić.
Ja nie jestem ich fanem, dużo lepiej spisują się głębokie lustra reflektorów.
W żadnej poważnej latarce powierzchniowej nie znajdziesz plasikowego badziewia...
Nasi producenci polubili łatwość kupna na fakturę oraz prostotę 'instalacji' takiej soczewki w latarce i stąd takie dziwolągi.

Mój chiński backup też lepiej świeci ;-) (mam w klubie porownanie do dokladnie takiej samej)
Jeszcze jedno: są wypusty LFM z rezystorami zamiast drivera - może taka sztuka Ci się trafiła.
AL77
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: AL77 »

No właśnie byłem trochę zdziwiony tą kombinowaną konstrukcją, ale jeszcze bardziej możliwościami latarki. Nie oczekiwałem cudów jeśli chodzi o parametry, jedynie czegoś podobnego do mojego chińczyka tylko w nieco solidniejszej obudowie, bez niepotrzebnych trybów, tandetnego włącznika-czyli plastikowego pierścienia obrotowego itp. Latarki na żywo nie widziałem, testy mnie szczególnie nie interesowały bo wyszedłem z założenia, że może być tylko lepiej, ma to być przyzwoity,pancerny backup, zasilany 18650 (dlatego bo je lubię, oraz ze względu na kompaktowe gabaryty latarki zasilanej takim ogniwem) Efekt jaki zobaczyłem szczerze mnie rozczarował, myślę , że mój egzemplarz jest jakiś wybrakowany, bo nie chce mi się wierzyć, że to wszystko na co stać latarkę o deklarowanych 10 W i 1200 lm... Napisałem do LFM czekam na komentarz.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Kup sobie taką i zapomnij o lfm:
https://www.aliexpress.com/item/BORUiT- ... 85232.html

- twarda anodyzacja III typu
- potrójne oringi
- zasilanie 18650
- kompaktowe wymiary (ładnie na szelce uprzęży wisi)
- pozłacane styki
- głowica odizolowana od masy (gwint nie robi za obwód latarki)
- moje od 2 lat regularnie nurkują na spore głębokości (max 80) i jak dotąd ani razu nie odmówiły posłuszeństwa

Jedyne co można w niej wymienić po jakimś czasie to oringi (19x2 twarde lub 20x2 silikonowe)
Te dostarczone fabrycznie potrafią się wytrzeć po jakimś czasie.
Wiele razy polecałem je na innych forach i jak dotąd ludzie mega zadowoleni są (w klubie mamy ich już 11szt :D )

Jak chcesz mieć to samo z logo firmy to szukaj Brinyte DIV05
Tutaj na aliexpress opis trochę przekolorowany, siedzi tu dioda XM-L2 pogoniona na 2,5 lub 2,8A (różne wypusty są).
Ogólnie można spodziewać sie 800-1000lm.

viewtopic.php?p=154637 - tu masz recenzję doświadczonego latarkowca :-)
AL77
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: AL77 »

Już kilka razy prawie kupiłem taką latarkę bo słyszałem pozytywne opinie na ich temat, chyba rzeczywiście w końcu trzeba wrzucić do koszyka i poczekać miesiąc zamiast inwestować dwa razy tyle w złudzenie wysokiej jakości. W końcu to ma być "tylko" prosta i solidna latarka zapasowa i chyba nie warto przepłacać za znane logo. Na razie LFM nie odpowiedziało na moje uwagi, chyba odstąpię od umowy i dokonam zwrotu towaru.
AL77
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2016, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: AL77 »

LFM doradziło mi przeczyszczenie powierzchni stycznych w latarce...
Odesłałem latarkę i otrzymałem zwrot pieniędzy.
Jak chcesz mieć to samo z logo firmy to szukaj Brinyte DIV05
Macie w klubie obie? Na oko Boruit i Brinyte wyglądają identycznie, realnie jest jakaś różnica poza logiem i ceną? Pzdr
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

to jest to samo tylko bez nadruku - my mamy 10szt noname i 1szt 'markową' ;-)
ODPOWIEDZ