Trytowe pałki

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Trytowe pałki

Post autor: szakalaka »

Witam

Koledzy chciałbym kupić 8 trytowych światełek w rozmiarze 3x23mm (lub jak gdzieniegdzie podają 3x22.5 mm). Po dwa w kolorach zielonym, czerwonym, żółtym i zimnym niebieskim. Mam zamiar zamontować je w wędkarskich sygnalizatorach brań (swingerach). i mam w związku z tym dwa pytania:
- jaka jest rzeczywista widoczność czerwonej (w tym zestawieniu najmniej widocznej) pałki o takich dość sporych rozmiarach ?
- gdzie takowe można nabyć w najlepszych cenach (niejaki Merkava z CPF nimi handluje lecz przez moją idealną znajomość jemglisz :) nie mam tam konta :) )
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Daruj sobie teraz takie wynalazki. Te pałki świecą tragicznie słabo. I nie mają nic wspólnego. Z sygnalizatorami sprzedawanymi kilka, kilkanaście dobrych lat temu. Można tylko podziękować UE za wprowadzenie ograniczenia. A wątpię, aby jeszcze gdzieś były do kupienia prawdziwe izotopowe sygnalizatory. Widziałem w akcji taki trytowy współczesny świetlik.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Nie zgodzę się z murgrabią. Znajomy ostatnio pokazywał kupioną trytową latarkę jak na zdjęciu. I dawała całkiem przyjemną poświatę:
Obrazek
W chinach natomiast dostępnych jest ogrom przeróżnych trytowych pałek wiec do wyboru do koloru. Ale podobno właśnie te zielone świecą najlepiej.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Jasne że trytowe pałki są spoko, świecą widocznie mocniej od pałeczek GITD. A jak ktoś ma z nimi złe doświadczenia, znak że trafił na jakiś badziew...
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

Oprócz jakości takiej ampułki z trytem kluczowe znaczenie ma stopień ciemności i akomodacja oczu - otwarcie źrenic. Mam takie, trochę większe 2 wskaźniki/breloczki wiszące na balustradzie schodów. Gdy w nocy się budzę i idę np. do... nie zapalam światła, tryt wystarczająco oświetla mi początek schodów i znaczną część przedpokoju/korytarza :-)
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Dzięki za pomoc.
Po głębszej diagnozie zdecyduje się na 8 sztuk białych (ponieważ według mnie była by za duża rozbieżność między zielonym a czerwonym w jasności) więc albo swingery (takie sygnalizatory) pozostaną białe albo może uda mi się coś wykombinować np. kolorowe-przeźroczyste koszulki na te pałki. I w tej kwestii czekam teraz na pomoc czy może ktoś ma jakiś pomysł skąd takie (czerwone, niebieskie, zielone i żółte) przeźroczyste lub półprzezroczyste koszulki, rurki itp wykombinować ?

Edit.
Wszystkie dylematy rozwiązałem kupię białe "trytki" i pokombinuję ze słomkami do napojów :) .

Hoka a możesz od kumpla podać namiar na tą przyświecajkę trytową ? bardzo mnie zainteresowała :grin:
Ostatnio zmieniony środa 29 lis 2017, 16:23 przez szakalaka, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Parę lat temu kupiłem zielony brelok trytowy.
https://www.banggood.com/322_5mm-Trit-V ... rehouse=CN

Do tej pory pomaga znaleźć klamkę czy zamek w drzwiach bez zapalania światła. Wtedy kosztował koło stówki.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Trzeba uważać kupując, gdyż dostałem zamiast trytu w środku zwykły materiał fotoluminescencyjny...
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
I ja dorzucę parę groszy do tematu.
Gdzieś wyczytałem, że ich żywotność to 10 lat więc im bliżej tej daty tym jasność emitowanego światła niższa...
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

tomeksz68 pisze:Witam
I ja dorzucę parę groszy do tematu.
Gdzieś wyczytałem, że ich żywotność to 10 lat więc im bliżej tej daty tym jasność emitowanego światła niższa...
Okres połowicznego rozpadu trytu to ok. 12,5 roku, po 10 latach powinny wciąż świecić z połową początkowej jasności.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
madkeinam pisze:Okres połowicznego rozpadu trytu to ok. 12,5 roku, po 10 latach powinny wciąż świecić z połową początkowej jasności.
Podałem dane za sprzedającym. Nie wiadomo też ile lat leżały po wyprodukowaniu na magazynie...
Ostatnio zmieniony niedziela 10 gru 2017, 09:10 przez tomeksz68, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

tomeksz68 pisze: Nie wiadomo też ile lat leżały po wyprodukowaniu na magazynie...
Właśnie... chińscy producenci z ali się tym pewnie nie chwalą, a jak to wygląda u europejskich producentów? Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby każdy po otrzymaniu paczki mógł sam aktywować taką trytową pałkę np. ciągnąć za jakąś zawleczkę... ;-)
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

hoka pisze:
tomeksz68 pisze: Nie wiadomo też ile lat leżały po wyprodukowaniu na magazynie...
Właśnie... chińscy producenci z ali się tym pewnie nie chwalą, a jak to wygląda u europejskich producentów? Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby każdy po otrzymaniu paczki mógł sam aktywować taką trytową pałkę np. ciągnąć za jakąś zawleczkę... ;-)
Jeśli teraz świeci z luminacją 0,1 lumena to po 12 latach będzie miał 0,05, niezależnie ile leżał; chyba że luminofor się także zużywa.
PS. Zawleczka odpalająca cały tryt naraz :)
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Nie ma ryzyka, że w tych pałeczkach z Chin będzie jakaś inna substancja, potencjalnie niebezpieczna? Np. rad zamiast trytu?
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Moze byc nawet uran, ale tak samo jak w produktach w PL, tez sa sciagane z Chin.
Ostatnio zmieniony piątek 12 sty 2018, 15:34 przez Issac, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ