Przesyłka z Aliexpress wysłana z Polski

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Ds3
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2012, 20:14
Lokalizacja: Rbk

Przesyłka z Aliexpress wysłana z Polski

Post autor: Ds3 »

Witam!

Dzisiaj odebrałem przesyłkę od listonosza z taśmą LED, którą zakupiłem pod koniec listopada na aliexpress. Zaskoczeniem była dla mnie naklejka, na której jest napisane: "Nadawca: FIRE-BUSINESS Sp. Z.O.O ul. Wronia (adres) 97-300 Piotrków Trybunalski". Reszta naklejki przypomina tą z Chin - wszystko po angielsku. Na tej naklejce znajduje się jeszcze jedna - mniejsza. Jest na niej napisane: "przesyłka niestemplowana, opłata pobrana, umowa z pocztą polską S.A (numer umowy), nadano w PP Warszawa (data), zwroty kierować na adres (tutaj podany jest adres z Piotrków Trybunalski)". Co ciekawe, przesyłka była polecona - z Chin wysłana była jako zwykła. Oczywiście pod tą naklejką znajduje się oryginalna z Chin. Sama paczka jest standardowa - taka jak większość, a nawet wszystkie z Chin.

Czy ktoś wie o co chodzi? Spotkał się już ktoś z taką przesyłką?


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Miałem ostatnio tak zaadresowaną przesyłkę nierejestrowaną z Gearbest.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Też się trochę zdziwiłem przy pierwszej takiej przesyłce. Przesyłki wysyłane "SF eParcel" tak idą. Pewnie mają jakąś umowę na dostarczanie czy przeładunki itp. i wysyłają jako swoja.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Rodacy cwaniaczyli, zgłaszając że przesyłka nie dotarła, no i to efekty :)
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Dołączę się do pytania.

Zamawiałem coś z alli jakoś 28 listopada i do dzisiaj track się zatrzymał na wysłano z Chin. Wysłane ich pocztą z opcją śledzenia Numer zaczyna się na LF 17xxxxxxxCN

Nie ma nawet info o kraju docelowego.

Czy to normalne? Wszystko inne już do mnie dotarło . Na śledzeniu w PL nie ma info o tej paczce.

Kraj docelowy : Nieznany

Kraj pochodzenia : Chiny - Śledzenie zajęło: 8452 ms
2017-11-28 17:41

物流订单已创建


Inna paczka wysłana też pocztą z Chin doszła o dziwo w ciągu 3 tygodni. Może zbyt dużo jeszcze nie kupowałem za granicą. No ale na te 10 paczek wszystko dochodziło w przeciągu miesiąca. :wink:


Chociaż tłumacząc z Chinskiego to paczka nawet nie została wysłana --->Zamówienie logistyczne zostało utworzone
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Idzie kontener do firmy, tam to jest clone i rozsyłane do naszych rodaków, tak w skrócie, już parę lat temu dostałem podobną przesyłkę
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

物流订单已创建 wg google to Zamówienie logistyczne zostało utworzone. To nie jest jeszcze nadanie, tylko otrzymanie informacji o przesyłce od sprzedawcy.

Ostatnio też tak miałem, numer LFxxxxxxxCN i cały czas ten status, a przesyłka przyszła jako nierejestrowana. Sprzedawca zaoszczędził i wysłał bez śledzenia, a numer dał dla ściemy, bo wg informacji na aukcji miała być rejestrowana.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Scenic pisze:Dołączę się do pytania.

Zamawiałem coś z alli jakoś 28 listopada i do dzisiaj track się zatrzymał na wysłano z Chin. Wysłane ich pocztą z opcją śledzenia Numer zaczyna się na LF 17xxxxxxxCN

Nie ma nawet info o kraju docelowego.

Czy to normalne? Wszystko inne już do mnie dotarło . Na śledzeniu w PL nie ma info o tej paczce.

Kraj docelowy : Nieznany

Kraj pochodzenia : Chiny - Śledzenie zajęło: 8452 ms
2017-11-28 17:41

物流订单已创建


Inna paczka wysłana też pocztą z Chin doszła o dziwo w ciągu 3 tygodni. Może zbyt dużo jeszcze nie kupowałem za granicą. No ale na te 10 paczek wszystko dochodziło w przeciągu miesiąca. :wink:


Chociaż tłumacząc z Chinskiego to paczka nawet nie została wysłana --->Zamówienie logistyczne zostało utworzone
Zapewne nie wysłali. Zaczekaj jeszcze trochę, zamówienie z końca listopada nie jest szczególnie stare a z aktualizacją statusu bywa różnie. A jak nie dojdzie, załóż dysputę, dostaniesz kasę.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
ODPOWIEDZ