Modyfikacja MAG-LITE 4D 4x26650 + XHP50

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Modyfikacja MAG-LITE 4D 4x26650 + XHP50

Post autor: maciex93 »

Cześć i czołem :)


Chciałbym zaprezentować Wam moją przeróbkę latarki MAG-LITE 4D.

Obrazek

Przeróbka tyczy się zasilania oraz źródła światła.
W miejsce oryginalnych baterii D w ilości 4szt udało się zmieścić 4x26650, wymagało do wytoczenia dupki w celu jak najgłębszego schowania sprężyny.

Obrazek

Delikatnie podtoczyć należało też głowicę, aby przypasował się do niej nowy reflektor z kai http://www.kaidomain.com/p/S024150.53mm ... -50-SST-50 (reflektor kupiony miałem od jakiś 3 lat, dlatego go użyłem, ale od tamtego czasu na kai pojawiły się nowe, głębsze reflektory, które zapewniły by zapewne lepsze osiągi)
Sam reflektor też wymagał delikatnej obróbki w celu pozbycia się kołnierza z gwintem.

ObrazekObrazek

Zastosowałem diodę XHP50 J2 3B na miedzianym podłożu noctigon z intl.
Izolację od reflektora zapewnia gruby i twardy papier. Wyprowadzenia do zasilania diody wypuściłem blachą ze względu na dużą płaską powierzchnie reflektora, na zwykły przewód nie było by miejsca.

Obrazek

Pigułę wykonałem z wałka aluminium który odpowiednio obrobiłem. Pasuje na delikatny wcisk do tuby mag-lite. Posiada rowki na kable do zasilania zamiast otworów :) tak było dużo prościej, a jakże efektownie :)

ObrazekObrazek

Powierzchnie na której osadziłem leda i sterownik były wyszlifowane drobnym papierem na szkle. Dioda jak i piguła osadzona na dobrej paście termo.

Obrazek

Sterownik do zasilania diody jest mojego autorstwa. Jest to przetwornica pracująca w CC z procesorem attiny na pokładzie. W tej latarce pędzi w leda 4,5A (led w konfiguracji 6V) w max trybie. Posiada zabezpieczenie przed niskim napięciem zasilania oraz zabezpieczenie termiczne. 4 tryby: 2%, 25%, 50%, 100%, realizowane przez szybki PWM. Średnica drivera 30mm.
Posiada sterowanie przyciskiem nisko prądowym, dlatego też w latarce oryginalny włącznik został zmodyfikowany tak, aby dawał tylko sygnał do sterownika.
Dzięki temu tryby można zmieniać w pętli w górę (szybki klik) lub w dół (przytrzymanie).

Obrazek

Obrazek

Latarka świeci bardzo mocno, patrząc na wykresy lm/prąd http://marmez.net/wp-content/uploads/20 ... -pradu.jpg można spodziewać się 3000lm na diodzie. Niestety szybka w magu pozostała oryginalna, plastikowa, i z widocznymi skazami. Na razie taką zostawiam, latarka ma zachować swój obronny charakter, a plastik jest mniej podatny na stłuczenie :razz:

Obrazek

Foto z terenu nie mam, bo pogoda psia i nie będzie efektu, ale tak, światła dużo, szeroko oraz 1270lx z 5m.
Ostatnio zmieniony niedziela 07 sty 2018, 12:31 przez maciex93, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Niezły mod :twisted:
Ale ma pewien minus, już widzę minę ludzi którzy przypadkiem zobaczą Twój sprzęt, po czym będą szukać oryginalnego Maga 4D led :mrgreen: bo przecież świeci tak super :twisted:
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Też mam podobną maczugę. Mactronic Guardsman. Podoba mi się w niej obudowa, ma fajne proporcje, ale pomyślałem że nic z tego nie będzie, bo się nie opłaca... Ale widzę że jednak da się coś takiego zrobić. Dobra wyciągam tą obudowę z worka na śmieci i zostawię na jakiś czas. :mrgreen:
ODPOWIEDZ