Strona 1 z 1

LISTA NORMALNYCH LATAREK. tak cięzko dziś dostępnych

: sobota 14 kwie 2018, 16:55
autor: demon123
Poziom skąplikowania obecnych latarek doszedł do poziomu absurdu, powoduje to to że wiele produktów nie działa juz ,nie da się ich uruchomić w trudnych warunkach np 99% wilgotności lub obsługa jest tak nieintuicyjna ze mozna latarke po kupieniu rozbić o ścianę. Problemem jest elektronika ktora jest b zawodna ,jak i pchanie do latarek zbednych awaryjnych podzespołow elektronicznych na płytce ,migotania , stabilizatora itp.
Włacznik który zamiast właczyć latarkę powoduje przechodzenie do jakiś trybów itp rzeczy.

Kiedys latarki były robione prosto- BATERIA- KABEL, WŁACZNIK, WYMIENNE ŻRÓDŁO ŚWIATŁA. (czyli wykrecana zaróweczka czasem z zapasową dosłownie obok)


Ponieważ naprawdę nie ma już co kupić wchodzac do przeciętnego gorskiego sklepu chciałbym stworzyć listę latarek dla ludzi ktorzy ich użwają i potrzebuje pewnego ,niezawodnego zrodła swiatłą do rożnych ekstremalnych sportów jakie uprawiają a nie do zejscia do piwnicy czy szpanowania znajomemu mocą 300 lumenów .


Proszę o zamieszczanie w tym temacie linków i opisów latarek zbudowanch na prostej zasadzie bez żadnych płytek z elektroniką, z włącznikiem ktory tylko i wyłącznie włacza i wyłacza latarkę i z zasilaniem na baterie AA lub AAA . Moc graniczna to 100LM .

: sobota 14 kwie 2018, 17:19
autor: demon123
latarka jaką udało mi się wyszukać :


Obrazek


Firma: Energizer
model : ?
moc : 55 Lm
czas swiecenia : 18 h
zasięg : 20m
odporność na upadki z 1m, trwałośc 10lat, mosiężne styki.
Waga : 56g z Bateriami akumulatorami firmy enelop AAA

Wrażenia z urzytkowania:

Latarka właczana przyciskiem u góry, ogumowanym, średnia siła nacisku, po cichym kliknięciu słyszalnym z odległosci do 8m latarka świeci. Ponowne naciśnięcie wyłącza latarkę. Bardzo przyjemna dioda dajaca idealne dla oka swiatło, przyjemne nie meczące wzroku nawet po wielu godzinach . Swiatło mocno rozproszone. Idealne na biwaki, nocny marsz po szlakach i inną aktywność. Czyli po prostu uniwersalna.
Mosięzne styki .
Po otwarciu latarki przez podwazenie placem obudowy zwisa jej czesc na pasku grubej folii- dosc delikatny element jednak wsystarczajacy na nie zgubienie przy wymianie baterii.

Moc latarki 55Lm jest zapewne przy bateriach alkaicznych. Zasieg realny ok 18-20m.Przy uzywaniu akumulatorów np enelop zauważamy ze latarka swieci słabiej- możemy przyjąć ze juz po 6 -8 godz siła swiatła w nieznanym terenie bedzie niwystarczajaca i wymagać bedzie wymiany akumulatorów. Przy bat alkaicznych ten problem wystepuje dużo pozniej. Po 18 godzinach na akumulatorach latarka wciaz swieci swiatłem na ok 3-4m umozliwiajac proste prace obozowe.

Czołowka posiada zmianę konta nachylenia głowki dziła pewnie i się nie przestawia. .

Srodek latarki to płytka z wlutowaną dioda gdzie do płytki ida kabelki od baterii. Można bez problemu wymienić zródło światła wlutowując np diodę zieloną o mocy ok 2 Lm i zasięgu 4m.

Latarke uzywam od ok roku i mimo obaw cienki pasek folii nie zerwał się ale uwazam go za najsłabszy punkt latarki. Innym jest brak zabezpieczenia włacznika i konieczność stosowania papierka/folii na jednym biegunie baterii do transportu. Plastik na pasek jest nacięty co moze być przyczyną utraty latarki w trudnym terenie, lepsze były by normalne nacięcia, ale latarke sprzedaje się z osobno zapakowanym paskiem do samodzielnego montarzu.

Latarka jest odporna raczej tylko na zachlapanie. Mimo to swietnie radzi sobie z 99% wilgotnośćią, czy zanurzeniem w wodzie i wyczysczeniem szmatką w srodku po odkręceniu 2 śrubek krzyżakowych .

Najwiekszym atutem latarki jest idealne rozproszone swiatło z bardzo dobrej diody ktora nie meczy oczu nawet przez 20 godzin ciegłej pracy.

Latarka do tej pory używana w sportach wspinaczkowych, jaskiniowch i pracy w kopalni w 99% wilgotnosci,zadymnieniu i mocnym zapyleniu.Jak i zwykłej turystyce.


Wady: Krótki czas swiecenia na pełnej mocy na akumulatorach do 8 godzin,Brak odkrecanej głowki latarki by wymienić zarówkę/diodę oraz brak zapasowej zarówki/diody w obudowie. Brak zabezpieczenia włacznika do transportu(np takiego jak w pixie petzl)

: sobota 14 kwie 2018, 18:41
autor: pietros
Kolego albo zwyczajnie trolujesz na forum, albo szukasz problemu tam gdzie go nie ma.

: sobota 14 kwie 2018, 19:54
autor: GanzConrad
Pyra, w swoich kolorowankach pominąłeś zbędne pokrzykiwanie wielką literą. ;-) Ponadto tragiczna interpunkcja.

: sobota 14 kwie 2018, 21:20
autor: Mociumpel
Moim zdaniem wygląda to na naprawdę nieudolną próbę podprogowego wejścia z jakimś bliżej niesprecyzowanym produktem - problem, że owa nieudolność jest tak rażąca w oczy i tak niskiego poziomu, że aż żal czytać, patrzeć i przyswajać.
Anegdotycznie widzę oczami wyobraźni jak tłusta mysz wśród głodnych sępów próbuje im uświadamiać, że jedzenie mięsa jest be bo trawa jest lepsza i bardziej zdrowa - próba nawracania zakończy się źle dla myszy ...

: niedziela 15 kwie 2018, 00:40
autor: darek_b
A ja mam wrażenie że na czerwono zaznaczyła pani po klasówce . :)

: niedziela 15 kwie 2018, 07:53
autor: Barton_
Obrazek

: niedziela 15 kwie 2018, 09:28
autor: Mociumpel
Ale dlaczego - chłopak sądząc po ilości wypocin stara się jak może i choć popełnia drobne błędy językowe nawet wychodzi mu to. Idea którą porusza jest kontrowersyjna, sposób bardzo amatorski jeszcze ale się stara ;) - nie zrobił, nie powiedział i nie pokazał niczego co wykraczałoby znacząco (może poza mocno nieskładnym językiem) poza dobre obyczaje forum ...
Poza tym nie wchodzi w polemikę więc interakcja z nim póki co jest jednostronna - on mówi my czytamy więc wychodzi że ciekawie pisze ;)
Niech się rozwija chłopak - takie moje zdanie.

: niedziela 15 kwie 2018, 10:08
autor: Barton_
Poza wklejeniem jakiejś latarenki z plastiku, która nawet nie ma oznaczonego modelu i napisaniem, że wszystkie inne skomplikowane latarki to zuo nic nie napisał.

: niedziela 15 kwie 2018, 12:47
autor: Kubuś Puchatek
Ależ napisał... Napisał, że chce powrotu "samochodów z silnikiem na parę", a tak się nie da. Nie ma już powrotu do zwykłych żarówek, bo i po co.
Poruszył też inną kwestię, a mianowicie stopień skomplikowania sterowników. Dla 95% userów wystarczy jednotrybowy sterownik (ewentualnie 3 trybowy z trybami wybieranymi przełącznikiem suwakowym).