Ładowarka zanflare C4

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
marcinek1992
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2012, 08:45
Lokalizacja: Elbląg

Ładowarka zanflare C4

Post autor: marcinek1992 »

Witam
Wczoraj dostałem zamówioną na gearbest ładowarkę zanflare C4.
Wszystko ładnie pięknie ale ustawiłem nor test czyli ładowarka rozładowuje ogniwo ładuje i sprawdza pojemność. Tak mi się wydawało. Ale zostawiłem ten test na całą noc PATRZE rano a tam jeszcze się nie zrobiło a oto screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czy taki test powinien trwać tak długo? Wyłączyłem ją bo ogniwa były mocno nagrzane.

Test robił się 7 godzin i 37 minut.
Czy w innych ładowarkach jest ten sam problem?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jak ładowarka rozładowuje prądem 0,5A to ogniwa o pojemności 2000mAh rozładuje w około 4h a jak ładuje prądem 1A to naładuje je w około 2,5h. Jeśli Twoje ogniwa mają trochę więcej niż 2000mAh to taki czas może być realny.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Zerknij TUTAJ. Masz test tej ładowarki. NOR test of LiIon
"...Ładowarka najpierw ładuje baterię, a następnie rozładowuje, mierząc pojemność i ostatecznie ładuje ponownie. Rozładowuje się do około 2,8 V przy stałym prądzie, tzn. Bez pwm. Wyświetlacz pokazuje 3369mAh 288mOhm 21:51 godzin.
Więc u Ciebie wydaje się wszystko w porządku.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Myślałem, że tylko raz ładuje i rozładowuje co by trwało mniej więcej tyle ile podałeś na początku czyli około 7h ale jeśli test jest bardziej skomplikowany to czas zależy od ilości ładowań i rozładowań oraz wartości prądów ładowania i rozładowywania.
marcinek1992
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2012, 08:45
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: marcinek1992 »

No dokładnie Testowanie ogniwa trwa nawet 10 godzin ale wydaje mi się że jest dobrze wytestowane. Jak wam się wydaje? Miałem wziąć modelarską ale jest dość skomplikowana :(
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

A trzeba było wziąć Opusa, miałbyś przynajmniej rozładowanie 1A. 10 godzin, to można się zaczekać..
ODPOWIEDZ