Czerwony Błysk

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Dziś (konkretnie to wczoraj) na szybko sklekotałem cudo na XP-E2 Red, sterowniku 1.4 A (7135 *4) i kolimator 15 st.. Byłem na testach późno wieczorem i jest masakra. Nawet w trybie 40% to świeci jak głupie. Wrogom nie życzę jechać za kimś z taką lampką na pełnej mocy. Walle to może się schować przy tym potworku.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Też byłem miło zaskoczony ilością światła. Na szczęście mój sterownik ma dużo poziomów mocy. Na najniższym nawet da się bez większego bólu zajrzeć wgłąb lustra :shock:
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Bo Ty robiłeś na Biscotti, ja na tradycyjnym oprogramowaniu. Wystarczy odlutować u mnie 1 czy 2 AMC i już mam inną moc. Tak czy siak, jestem zdania że 1.4 A to już mocne przegięcie.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Zdjęcie na szybko; Czerwony Błysk w towarzystwie moich S2+ i C8 - przy maksymalnej mocy jest tyle samo światła z przodu co z tyłu. Można zamienić na przód i spokojnie jechać siejąc postrach :)
Obrazek Obrazek
Na 2 trybie (z 5) mam tyle światła, co trzeba. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie mam żadnego punktu odniesienia...
Obrazek Obrazek
Uchwyt stały 90° względem sztycy, świeci na koło.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ja na maxa miałem to samo, mogła działać jako frontowe światło, ale nie na tym rzecz polega. Aktualnie gdybam nad przytłumieniem tego światła, ale sklep odwiedzę dopiero w przyszłym tygodniu :(
ViP3R
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 02:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ViP3R »

Dziubek pisze:Bo Ty robiłeś na Biscotti, ja na tradycyjnym oprogramowaniu. Wystarczy odlutować u mnie 1 czy 2 AMC i już mam inną moc. Tak czy siak, jestem zdania że 1.4 A to już mocne przegięcie.
Dziubek masz na myśli taki driver?

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 3cf1PlcXdw
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nie, to jest "tradycyjny" driver (oprogramowanie). Ten z softem Biscotti masz tutaj https://www.aliexpress.com/store/produc ... 1cb1QkWwDI
ViP3R
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 02:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ViP3R »

Dziubek wiem :) Pytałem jakiego Ty użyłeś drivera.

https://allegro.pl/dioda-cree-xp-e2-3w- ... 26812.html - to jest chyba ta sama dioda prawda?

Tylko na aluminiowym podłożu. Czy do lutowania aluminium z miedzią potrzeba specjalnej pasty?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Przy tej mocy nie ma co bawić się w lutowanie. Zastosuj dobrą pastę termoprzewodzącą i będzie ok.
ViP3R
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 02:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ViP3R »

pietros
Domyślam się ale chcę nabrać doświadczenia a przy tym czerwonym potworku za dużo nie stracę jak mi coś nie wyjdzie :)

Dodatkowo mam tylko lutownicę transformatorową (chyba LT-75) więc może być różnie.
Przy czerwonym światełku centrowanie diody nie ma aż takiego znaczenia.

Wiele rzeczy może nie wyjść ale od czegoś trzeba zacząć :)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

ViP3R nanjg jakiś z odzysku. Naprawdę stara sztuka, ale działa. Ta dioda będzie ok, sam taką użyłem. Weź pod uwagę że w ogłoszeniu piszą o podłożu 16 i 20 mm. Ciebie interesuje 16 mm.
Jak chcesz zobaczyć na żywo lampkę to zapraszam wieczorem na Bałuty ;)
Ja przerzuciłem diodę na Noctigona i zalutowałem. Po niecałej pół godziny świecenia latarka nagrzała się do ~ 50 C. Jeżeli nie czujesz się na siłach to zrób jak pisał pietros, dobra pasta i będzie dobrze.
ODPOWIEDZ