Czołówka na rower jako dodatek do Convoy S2+

Oświetlenie montowane na głowie
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Czołówka na rower jako dodatek do Convoy S2+

Post autor: Gradory »

Mam świeżo kupioną Convoy S2+ 1000 lm z kolimatorem. Latarka jest mocowana na kierownicy roweru. Do razu po pierwszej jeździe nocnej doszedłem do wniosku, że to za mało. Dziki chrumkały z boku ścieżki i nie szło ich zobaczyć. Konieczna jest mocna czołówka pewnie też z 1000 lm jako uzupełnienie Convoy S2+. Mocowana na głowę nie do kasku, bo jeżdżę bez kasku. :lol: Myślę o: Skilhunt H03, albo nawet drugiej Convoy S2+ z sensownym uchwytem na głowę. Proszę o pomoc.
caro86wlkp
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 23:56
Lokalizacja: Słupca

Post autor: caro86wlkp »

Skilhunt H03
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Jaka wersja i konfiguracja na rower?
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Jak już to H03R CW.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Goferjw pisze:Jak już to H03R CW.
Tego nigdzie nie ma w sprzedaży. Jak inaczej nazywa się wersja z reflektorem, bo pewnie o takiej piszesz?
caro86wlkp
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 23:56
Lokalizacja: Słupca

Post autor: caro86wlkp »

tu masz cały temat o H03: viewtopic.php?t=19514&postdays=0&postorder=asc&start=0

warto przeczytać bo na wszystkie pytania padły już odpowiedzi

i jedna rada: kup o podobnej barwie co masz S2+ bo później źle to trochę wygląda jak świecą obie razem. przynajmniej dla mnie bo odczucia są jakby jedna świeciła na żółto a druga na biało
Ostatnio zmieniony środa 19 wrz 2018, 23:38 przez caro86wlkp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Mam Convoy S2+ XM-L2 T6-4C. Czyli neutral white czy cool white?
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Wolałbym z Polski za dwa dni, a nie za miesiąc z ChRL czy tam skądś indziej.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Tu masz podobną z Polski, mam taką już kilka lat i sprawuje się świetnie https://www.bto.pl/produkt/60750/latark ... kulu=60750
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Gradory pisze:Mam Convoy S2+ XM-L2 T6-4C. Czyli neutral white czy cool white?
Neutral white.
robdanielo
Posty: 5
Rejestracja: sobota 30 sie 2014, 13:53
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: robdanielo »

Ja jeżdżę MTB na 3 lampkach S2+. Dwie na kierownicy, jedna z kolimatorem przed koło, druga standardowa optyka jako światła długie, trzecia standardowa optyka na kasku w uchwycie po pompce. Ta na kasku łatwo demontowalna, sam uchwyt waży gramy. Wszystkie barwa 4C. Od dłuższego czasu nie narzekam na brak światła. Na drogach publicznych 50%, polne drogi, las tryb 100%. Źródło światła na głowie, tak jak ja mam na kasku lub inna czołówka jest bardzo wskazana. Pozwala widzieć tam gdzie patrzymy oraz lepiej widać nierówności bo światło pada pod różnymi kątami. Zanim wrzuciłem S2+ na kask testowałem 2 czołówki. Jedna z zasobnikiem na kablu - kabel mnie wkurzał przy ruszaniu głową. Druga z baterią nad czołem niestety na wertepach latała jak szalona, środek ciężkości zbyt z przodu a paski elastyczne tego na miejscu nie utrzymają. Może do spokojnej jazdy się sprawdzi, do katowania w MTB trzeba solidnego mocowania.
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Też się obawiam latania lampki zamontowanej na czole. Znasz jakiś sensowny, sprawdzony uchwyt na głowę (nie do kasku) do Convoy S2+?

Dodam: wolę wtopić 20 zł na uchwyt na głowę niż 200 zł za latarkę czołową (jak Skilhunt H03).
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Pamiętaj że Convoy się grzeje i jak wrzucisz na 100% mocy to komfort nie będzie najwyższych lotów. Wiatr ją schłodzi trochę, ale dalej będziesz ją odczuwał.
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Dziubek pisze:Pamiętaj że Convoy się grzeje i jak wrzucisz na 100% mocy to komfort nie będzie najwyższych lotów. Wiatr ją schłodzi trochę, ale dalej będziesz ją odczuwał.
Jest mój anioł stróż. :mrgreen: Słuszna uwaga. Grzeje się. Chyba kupię H03R. Teraz jest wersja RC. Czy różni się czymkolwiek poza możliwością ładowania?
ODPOWIEDZ