Driver dla 3x XHP50

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

ptja pisze:
Kazik pisze:Takiej możliwości niestety nie mam - muszą się zadowolić takim prądem, jaki ustali ta z najwyższym Vf.
W połączeniu równoległym, to raczej ta z najniższym zadecyduje (i przez nią przepłynie największy prąd).
Jasne, mój błąd.
Zasilanie to 2S2P 8,4V, więc wolę łączyć LEDy równolegle i mieć je nierównomiernie wysterowane, niż kombinować z driverem step-up, bo sprawność i ciepełko, o dostępności takowych i prądzie maksymalnym nie wspominając.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Zasilanie XHP50 3A równolegle bez dobrania Vf jest niebezpieczne. 5A - nie pożyją długo.

Wygrzebałem driver boost o którym mówiłem poprzednio: LINK .
Z opisu jest możliwość wyboru różnych opcji. Zasilanie 2S/3S. Od 5 do 9 LED (17V do 30V).
XHP50 można wtedy ustawić szeregowo. Nie ma problemu wtedy z Vf.
Ten także można podkręcić.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Nie zamierzam używać trybu turbo non-stop. LEDy będą na PCB miedzianym z DTP, a pod spodem gruby na 3cm radiator z miedzi. I driver od Lexela ma zabezpieczenie termiczne. Swoją drogą - 5A w LEDa jest jak najbardziej mile widziane, wręcz pożądane. :mrgreen: To jest lampka robiona dla zabawy, do używania na co dzień mam 20 innych...

Edit: Ten driver od Lexela jest na e-switcha. I jeszcze na oprogramowaniu Narsil. Ten podlinkowany ma 3 tryby na sztywno i jest na zwykłego klika - który spali się przy podłączeniu, więc trzeba by kombinować z Mosfetem.

W odniesieniu do postów wyżej - dzięki za całą wiedzę i pomoc Mariusz70. Nie mówię tak na pożegnanie tematu, tylko zapomniałem napisać wcześniej.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 lis 2018, 19:34 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

3 x XHP70.2 ?
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Mam już zamówione XHP50.2. To jeszcze nie jest problem - większy jest taki, że mam już reflektor metalowy, w który nie wejdą XHP70.

Zedytowałem post powyżej. ;)
ODPOWIEDZ