Pomoc w znalezieniu włącznika zblizenioweg/bezdotykowgo

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Pomoc w znalezieniu włącznika zblizenioweg/bezdotykowgo

Post autor: macgap90 »

Witam poszukuję włącznika zbliżeniowego montowanego w profilu razem z paskem LED odbciążenie ok 20W na sztukę. Przyznam, że zależałobymi na cięciu kosztów i najchętniej kupił to tak jak i ledy z chin jednak nie mogę znaleźć nic takiego w rozsądnej cenie. Potrzebowałbym ok 6 sztuk. Bradzo proszę szanownych forumowiczów o pomoc
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Ja mam takie (dotykowe, nie zbliżeniowe):
https://www.banggood.com/5pcs-DC-9V-To- ... 23827.html
Oprócz tego że przy mocnym ściemnieniu zaczyna być widoczne mruganie, to są ok.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Dziękuje za pomoc widziałem te moduły jednak ledy bedą pod szafkami i nie wiem jak w praktyce będzie ze znalezieniem punktu do włączania dlatego myślałem nad zbliżeniowym wtedy mchniecie ręką mniej więcej w miejscu czujnika by uruchamiało oświetlenie na ściemnianiu mi nie zależy
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Montowany na początku taśmy www.eled.pl/Mikro-wylacznik-LED-do-prof ... A-dotykowy - niestety to cena za sztukę.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Włączanie przez dotyk jest w porządku, włącza sie po jakimś czasie odruchowo, zaś po ciemku włącznik świeci delikatnie na niebiesko. Dodatkowo nie wyłączy się po przypadkowym zbliżeniu ręki jak coś robisz (zwłaszcza jak listwa zamocowana blisko przedniej krawędzi szafki wiszącej).
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Najłatwiej znaleźć jak się nie szuka zamawialem już te pojemnościowe kiedy w podpowiedzi aliexpres zaproponował zakup włącznika zbliżeniowego :) Dziękuje wszystkim za pomoc Pozdrawiam w nowym roku.

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 25b8tOy3eV
ODPOWIEDZ