Convoy S11 XHP50.2 - dla fanów marki

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Takie coś na razie
Obrazek
piguła ma 2 otwory pod wkręty - pasują te od M2 - niestety w komplecie jest tylko sprężynka pod sterownik i motylek do leda.
Sprężynki są przeciętnej jakości stąd albo wylut i nowe albo mostkowanie - wtedy są ok.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ja czekam na wersję z driverem i SMO :D
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Dla fanów co to odcinki serialu ogladają zanim serial zostanie nakręcony ;) tak wygląda S11 z drajwerem:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Wiesz że to jest spojler :P
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Cicho to kącik dla fanów - tu zapowiedzi do zapowiedzi spijane są niczym dobre piwo ...
nawet jak są nieprawdą ;)
Najważniejsze, że jestem pierwszy ...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Skoro tak się śpieszysz z Convoyami, to może chcesz dostać rolę redaktora u mnie ? :rotfl:
A tak poważnie, możesz kiedy jakieś foty wrzucić czy czekamy aż ja dostanę swoją sztukę i zrobię filmik ? :)
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Czekasz aż dostaniesz i zrobisz filmy ;) - nie mam czasu na działalność tego typu - zresztą i tak pierwsza latara jest customizowana i idzie do ludzi - moja własna prywatna powstanie zapewne za jakiś czas.
Z obserwacji ogólnych - jest gabarytowo i masowo przygotowana pod 5-8 min. 3A w domu i w zasadzie nieokreślone na wietrze (przynajmniej teraz zimą na balkonie) - turba pod 5A to na kilkadziesiąt sekund - jest za mała a osiągi niespecjalnie rosną optycznie.
Dodatkowo zachęcam do wymiany izolatora motylka na okragły z niewielkim kołnierzem - spot wtedy jest bardziej wyrazisty a przejście w spill mniej płynne - motyl powoduje że dioda jest za wysoko i plama/wygląd jak z zooma ;) z mocno zaznaczonym środkiem (spotem) - ale to moje odczucie.
Włącznik forward - hm, mniej go lubię niz revers ale ... jak dają to trzeba się przyzwyczaić ;)
Poza tym to taki większy Convoy - mięsisty, dobrze trzymany i główna zaleta - na 800-900lm powinien wytrzymać spokojnie ponad 3h na dworze (na ogniwie minimum 5500-6000mAh)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nie na taką odpowiedź liczyłem, ale co zrobić, trzeba żyć dalej ;)
Też mam dziurę z czasem. Gdyby nie to że mam pracę przy kompie, to bym mało co zrobił.
W zasadzie jest to co wielu chciało od "esek", 2-3 h pracy "sensowną mocą". Wiadomo że kosztem wagi, ale wreszcie czas pracy ma jakiś sens.
Ja jestem po małych testach Amutorch JM70 i jest to dobry przykład że nie trzeba tysiąca lumenów aby było jasno, wystarczy duży ref. To co piszą o wydajności, lekko mija się z prawdą, przynajmniej w moim egzemplarzu.
Z marki Convoy mamy latarkę do kluczy, EDC, szperacze i czołówkę. Brakuje tylko potworków wielodiodowych, ale one też mają się ukazać za jakiś czas. Co dalej ? Ktoś obstawia ?
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Osobiście czekam na zapowiedzianą czołówkę, liczę na dobrą wycenę i ogólnie podobne światełko do oklepanego H03.
A co do S11 - zobaczymy, może po testach się skuszę.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Gdybyś odwiedził moją stronę to byś wiedział że H1 już jest w sprzedaży ;) https://diodek.pl/convoy-h1-czyli-pierw ... ki-convoy/ Niestety link jest już nieaktywny bo jest "wyprzedana" :-| A dziś o 1 w nocy była dostępna.
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

SImon troche sie otworzył - w sensie jest bardziej komunikatywny obecnie - zbiera sporo uwag od BLF-u i próbuje nowych pomysłów - ma o tyle siłę przebicia że zyskał mocny argument prostymi, tanimi ale dobrze zrobionymi rurkami CS2+ a że ludzie są sentymentalni to każdy nowy produkt traktowany jest życzliwie.
Podobnie jak Sofirn z tym że ten pojawił sie trochę nagle i od razu wyskoczył z całą paletą różnych "dziwadełek".
S11 to dobry krok aby zyskać fanów-tradycjonalistów ale chcących mocniejszych i dłużej działających latarek. Pomysł z SMO do M1 i M2 bardzo zacny - mocno rasuje obydwa (kocham M2 za bezel i ogólnie fantastyczny "wymiarokształt" i jakość), przydałby się również do S11.
Nie trawię C8 bo ma za dużą łepetynę (idealne do osiągów ale taka jakas nieporęczna) - w tym wymiarze wolę znacznie bardziej uniwersalnego zooma UF-1407 lub nawet 1503 czy nawet Jaxmana Z1 czy Cometę - rurki to jest to co lubię "optycznie".
A gdzie pójdzie? - myślę że zacznie wpychać sterownik boost do L2 i L6, dodatkowo w planach ma sterownik do XHP35 na 2A - byłby idealny bo nawet w S11 spokojnie dałby te 40-60kcd z płaskiego refa.
Ostatnio zmieniony środa 20 mar 2019, 14:42 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Ostatni raz zaglądałem na Twoja stronę jakiś czas temu, nie wiedziałem o dostępności :oops:
A co do ceny - przemilczę :evil:
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Wybaczam ;)
A poważnie, masz rację że cena z kosmosu, też się dziwię skąd ją wzięli. Jak jestem fanem marki tak polecam czekać na kupony. Na bank niedługo jej cena zleci, jeżeli pojawi się w sprzedaży...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Widziałem s11 z xhp50 w akcji i powiem tak: taka sobie. Ani rewelacyjna, ani zła. Nic szczególnego, co by mogło ją wyróżniać z pośród innych latarek.
ODPOWIEDZ