lampka przednia E3 Pure 3 supernova - jak podłączyć?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
NaviMio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 05:18
Lokalizacja: Subkarpatia

lampka przednia E3 Pure 3 supernova - jak podłączyć?

Post autor: NaviMio »

Witam,

jestem w posiadaniu roweru wyposażonego fabrycznie w oświetlenie Supernova (przód E3 Pure 3 i tył E3 TAIL LIGHT 2.
Obrazek
Z opisu na stronie producenta wynika że lampka przednia jest automatyczna: Kein Schalter, vollautomatische Funktion/brak przełącznika, funkcja w pełni automatyczna.

Co według mnie oznacza że ma czujnik zmierzchu i powinna się sama włączyć.

Problem w tym że w czasie jazdy lampka świeci przez cały czas również w czasie jazdy dziennej.Czy wszystko jest OK i lampka działa prawidłowo?


Okablowanie lampy do dynama ma oba kable jednakowe CZARNE (bez oznaczeń kabla masowego) więc wynika że można je włożyć dowolnie w konektor dynama.

Obrazek

Podobnie jest na stronie producenta w zakresie podłączenia do dynama.

Obrazek

Konektor przyłączeniowy do dynama ma inne oznaczenie jednego bieguna. Połączenia/połączenie odwrotne kabli daje taki sam efekt - lampka świeci cały czas w czasie jazdy niezależnie od oświetlenia otoczenia - PROSZĘ o porady czy jest to prawidłowe

Obrazek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

IMHO prawidłowe. Automatyczne jest zapewne włączanie wskutek ruchu, nie w ciemności.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
NaviMio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 05:18
Lokalizacja: Subkarpatia

Post autor: NaviMio »

Istnieje również możliwość, że lampka świeci cały czas jako tzw. światło dzienne. Tylko zmienia natężenie światła w zależności od ciemności otoczenia. Tu musiałby się wypowiedzieć inny użytkownik tego modelu E3 Pure 3. Napisałem zapytanie do producenta i czekam na odpowiedź.
Na FAQ znalazłem takie info: WHY DOESN’T EVERY FRONT LIGHT HAVE A SWITCH ?
A design without a switch is more compact, elegant and in case of an E-Bike, the on-off-function is provided in general by the main control unit. It’s not worth to switch off the E3 PURE dynamo light, since it doesn’t consume a lot of energy. tj. "Nie warto wyłączać lampy dynamo E3 PURE, ponieważ nie zużywa ona dużo energii"
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Na stronie sklepu https://www.bike-components.de/en/Supernova/E3-Pure-3-LED-Front-Light-p41142/ jest opisane jako "Standing Light: yes (cannot be switched off)" a w recenzji użytkownika jeśli dobrze rozumiem jest to światło postojowe bez żadnych czujników jedziesz i działa nie jedziesz nie działa z chwilowym podtrzymaniem po ustaniu ruchu
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
NaviMio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 05:18
Lokalizacja: Subkarpatia

Post autor: NaviMio »

Otrzymałem informacje ze wsparcia producenta Supernova.
Ten model lampy E3 Pure 3 świeci światłem ciągłym w czasie jazdy (niezależnie od warunków oświetlane zewnętrznego).

Inne informacje posiadają polscy dystrybutorzy którzy na moje pytanie odpowiedzieli, że lampa włącza się automatycznie (czujnik zmierzchu) gdy są ograniczenia widoczności (zmrok/noc/mgła itp)
ODPOWIEDZ