Convoy S8 - odpadła dioda

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
michal.kornel
Posty: 4
Rejestracja: sobota 09 mar 2019, 20:50
Lokalizacja: Borzechowo

Convoy S8 - odpadła dioda

Post autor: michal.kornel »

Witam. Mam mały problem z latarką. Chciałem wymienić odblask, który bardziej skupia światło, po wyjęciu okazało się, że wyszedł razem z uszczelką i diodą. Dioda zwyczajnie odpadła od swojej podstawy. Jest szansa, by ją przylutować, czy muszę szukać całej płytki z diodą?
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Jak odpadła od płytki a zostały pady lutownicze. To jak najbardziej można przylutować. Zobacz czy między MCPCB a pigułą jest jakaś pasta termo-przewodząca? Bo może od temperatury się odlutowała? Tak sama od siebie by nie odpadła. Ewentualnie jakiś bubel? Dioda oryginalna?
P.S.
Lutują na maszynkę elektryczną czy żelazko. Jak się nie ma stacji. Ja lutuję palnikiem do creme brulee. Ale trzeba mieć wyczucie.
michal.kornel
Posty: 4
Rejestracja: sobota 09 mar 2019, 20:50
Lokalizacja: Borzechowo

Post autor: michal.kornel »

Właśnie sobie to obejrzałem i gdyby były tam jakieś wąsy czy coś, to bym przylutował - a tam na płytce i diodzie są tylko takie trzy paski (te pady lutownicze). MCPCB jest pasta termo - więc pewnie bubel - dioda wydaje się być oryginalna. murgrabia1410, z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że sam tego w domu nie zrobię, nie mam stacji.. Można taką całą płytkę kupić? A może ktoś to naprawia?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

jakbyś nie mieszkał w dziwnej miejscowości i nie miał specjalnych wymagań co do osiągów to bym Ci dał kilka ;)
Z Chin takie diody na odpowiedniej podstawce idzie kupić za 1-2 dolary, a lepsze 3-5 dolarów.
michal.kornel
Posty: 4
Rejestracja: sobota 09 mar 2019, 20:50
Lokalizacja: Borzechowo

Post autor: michal.kornel »

Mociumpel, żebym chociaż wiedział jak tego szukać :)
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Aby sensownie podpowiedzieć co powinieneś wybrać - bo jak zwykle rzesza specjalistów będzie chciała Ci pomóc rzetelnie i bardzo dokładnie (to nie forum o majtkach że wskażą Ci czerwone bo są najszybsze) - jeśli chcesz tani o i dobrze a prąd jaki masz maksymalny ok. 3A to takie coś https://www.fasttech.com/products/1609/10003889/1574601 - pytanie dlaczego to - bo lubię te barwę - nie mam innego uzasadnienia - to moja preferencja ;)
michal.kornel
Posty: 4
Rejestracja: sobota 09 mar 2019, 20:50
Lokalizacja: Borzechowo

Post autor: michal.kornel »

Mociumpel, dzięki - zamawiam - zmierzony wymiar 20 mm. Mam nadzieję, że będzie hulać z moim sterownikiem.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Czy to na pewno Convoy S8 (a nie C8?) na 99% potrzebna jest dioda na podłożu 16mm (ma wejść w zagłębienie).
Do lutowania diody na podłoże można użyć odwróconego żelazka lub nawet przylutować nad kuchenką (nie polecam).
rupo1977
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 lip 2019, 14:49
Lokalizacja: Płock

Re: Convoy S8 - odpadła dioda

Post autor: rupo1977 »

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post(chyba bo rzadko odwiedzam forum. Czasem lubię poczytać rzeczy pisane przez osoby pozytywnie zakręcone szczególnie na punkcie światełek. No, ale pojawił się problem. Nie zakładałem tematu bo tu było podobnie. Zakupiłem latarkę c8+, dioda sst-40. 6500k sterownik 4 mode. Dziś przyszła. Pierwsze świecenie i jakieś minięcie, przejście przez tryby i na ostatnim chwilka coraz bladziej i koniec. Więcej się nie uruchomiła. Próba z drugim akumulatorem też nic nie dała. Zacząłem ją rozkręcać i już przy zdejmowaniu odbłyśnika, okazało się że dioda odczepiła się od reszty. Nie chciałbym jej reklamować bo z chin będzie to długo trwać a to miał być prezent dla ojca. Wstyd może, ale sam nie potrafię tak precyzyjnie lutować. Proszę o pomoc, ale nie teoretyczną bo nic z nią raczej nie zrobię. Tylko jakiś pomysł. Może ktoś zechciałby pomóc.
ODPOWIEDZ