Oświetlenie warsztatu i kanału

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
zrazik
Posty: 94
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Śląsk opolski

Oświetlenie warsztatu i kanału

Post autor: zrazik »

Dobry wieczór, czyli idealna pora na pozmawianie o oświetleniu 😉

Ale do rzeczy, potrzebuję oświetlić kawałek warsztatu nad kanałem, i w kanale. Ma ktoś doświadczenia?

Obecnie na suficie 2 rzędy podwójnych świetlówek liniowych 120cm, (w sumie 6 opraw) myślę o oprawach led hermetycznych min 40w, zaś obecne obudowy z retrofitami ledowymi wrzucić na ściany, tylko świetlówki tak ustawić by świeciły w dół ew górę światłem rozproszonym, by nie oślepiały przy robocie z zawieszeniem. Do kanału chyba jakieś obudowy typu slim, tylko hermetyczne, ew jakieś na 12v a "trafo" w bezpiecznej odległości.

Myślę też o czymś na magnesy pod maskę, tylko lepsza jakąś liniowa świetlówka czy może panel kupić/wykonać?
Ostatnio zmieniony sobota 07 wrz 2019, 07:49 przez zrazik, łącznie zmieniany 1 raz.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Lampę pod maskę na magnesy sobie odpuść. Coraz więcej samochodów ma ten element z aluminium, plastiku, więc magnesy się raczej średnio sprawdzą. Poza tym, nie spotkałem się z lampą, w której magnesy zapewniałyby porządne jej zamocowanie. Lekkie szturchnięcie i już odpada. Lepsza będzie rozciągana z zaczepami.
ODPOWIEDZ