BL70s, SolarStorm x3 czy coś lepszego

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Frodi
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 09:13
Lokalizacja: Poznań

BL70s, SolarStorm x3 czy coś lepszego

Post autor: Frodi »

Witam,

Poszukuję oświetlenia rowerowego do lasu.
Obecnie używam Convoy s2+ z XM-L2 U2-1A ze sterownikiem 2,8 A (oryginalny, nie przerabiany) albo Zanflare F1 z XP-L V6.
Obydwie świecą trochę za słabo ale przede wszystkim za krótko (zdarzało mi się zmieniać ogniwa 3-4 razy). W Convoy'u odpowiada mi barwa (6500 K) ale Zanflare ma lepszy odbłyśnik: SMO i głębszy, ma lepsze skupienie.

Planuję kupić pack 6x18650:
https://www.aliexpress.com/item/4000122 ... oFaaP&mp=1

Moje pytanie brzmi co dalej: BL70s czy może SolarStorm x3 (nie wiem czy da się kupić bez ogniw bo mam wystarczająco).
Chyba że znalazło by się coś lepszego w cenie powiedzmy do 200 zł.

Z góry dzięki za pomoc.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Przy dwóch latarkach typu s2+, X3 nie zrobi szału w kwestii ilości światła.
Plus takiego światełka na 7.4V, to oczywiście dłuższe działanie przy dobrych ogniwach które będą siedziały w pojemniku i będzie ich 6 sztuk.
Jeśli chcesz petardy, to zdecydowanie BL70s, bo X3 przecież wymaga przeróbki żeby dało się jej używać.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
Frodi
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 09:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Frodi »

Dzieki za odpowiedź.

Czyli x3 odpada, poza bl70s jest coś ciekawego o podobnych lumenach? :wink:
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Osobiście posiadam dwie Bt40s, w pełnym trybie obie pobierają z akumulatora nieco ponad 3A.
Akumulatory mam do nich 3, więc jest kilka godzin świecenia, lampki mają dobry rozkład światła bez wyraźnego spotu, więc nie ma denerwującej plamki światła, która pracuje wraz z kierownicą ( w MTB kierownica niestety pracuje ) Te dwie małe lampki na kierownicy robią robotę na tyle, że zaświecenie przy nich S2+ na sterowiku 2.8A wygląda jak pierdnięcie przy grzmocie.

Odpowiednik Bt40s można kupić w Juli za 149zł co prawda ze słabszą baterią, ale tak czy inaczej przypuszczam, że BL70s od chińczyka to raz, że taniej, a dwa, że .... no właśnie, czy światła będzie więcej? trudno powiedzieć, bo nikt w mojej okolicy nie ma BL70s.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ja mam BL70s, zrobiłem też o niej reckę... i nie mam nikogo z BT40s aby zrobić starcie "tytanów" :(
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Mam "zlecenie" na cos mocniejszego niż S2 ale mobilnego jak ona - rozwinięciem prostym jest przewymiarowana do 21700 S21A czyli S2 na sterydach.
Zaletą 21700 jest niewiele większa średnicą od 18650 a daje 40% większą pojemność i potencjalnie dużo wyższe prądy. Dodatkowo najlepszy zestaw obecnie to dwie takie latarki z diodą 3V XHP50.2 każda i z TIR-em 15 stopni i "paskowym" (testuję soczewki i próbuje dopasować aby działały poprawnie), a dodatkowo S21A pasuje na wcisk z trudem wprawdzie ale w normalne "gumiane" uchwyty latarkowe.
XHP50.2 3V daje ok 30% światła więcej przy tym samym prądzie co odpowiednik XP-L2 W2, co przy 40% wyższej pojemności daje prawie 2x lepszy zestaw latarkowy (i do tego mobilny ręcznie) niż dotychczasowe S2+ ...
Frodi
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 09:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Frodi »

Dziubek dzięki Twojej recenzji na diodek.pl dowiedziałem się o istnieniu BL70s :)
Lampa zamówiona, ciekawe kiedy przyjdzie.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

:( Ja jakoś nie mogę się przekonać do zakupu u chińczyka.
Nie ma ktoś w planach zakupu większej ilości sztuk BL70s?
Chętnie bym dołączył do grona jej posiadaczy.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

I bardzo mnie to cieszy że recka się przydała :)

Nie wiem czego się obawiasz, lampki które masz w podpisie nie są made in Germany ;)
Aktualnie jest w promo na KD, większa ilość nie zrobi już chyba niższej ceny w aktualnym przypadku.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Po prostu nigdy nie zamawiałem bezpośrednio ze wschodu.
Nie nakręcam się na ceny jakie są widoczne na wschodnich portalach ogłoszeniowych, więc kupuję w kraju po cenach które uważam za stosowne.
Ale wszystko przede mną.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Najlepiej wybrać taką z jak najlepszym odprowadzaniem ciepła z diody.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ciekawe jak z jakością tej kopii BL70s, ktoś kupuje ? :)
XANES to ma świetne te lampki. Szkoda że parametrów "lekko" nie trzymają :)
ViP3R
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 02:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ViP3R »

Mociumpel, możesz zdradzić więcej szczegółów odnośnie S21A?
Czy taki mod jest w stanie wypluć około 1800/2000 lm przez dłuższy czas?
Wiem, że fizyki nie da się oszukać ale czy przykładowo przylutowanie diody do piguły nie doda kilkanaście minut więcej?
Czy taki mod posiada zabezpieczenie termiczne?
Taka latarka w okolicach 2000lm i z pojemniejszym aku była by w sam raz na rower :)
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Sprawa jest prosta - po prostu poskładałem kilka założeń, przemyślałem dane (w tym wyniki cudzych eksperymentów) i po złożeniu do kupy:
1. https://pl.aliexpress.com/item/33011209997.html - sam host - 20mm sterownik, 20mm dioda
2. https://pl.aliexpress.com/store/group/2 ... 14010.html - ostatecznie wybrane TIR-y - jest wybór ja testuje tego https://pl.aliexpress.com/item/1288832024.html a jest i https://pl.aliexpress.com/item/1288913991.html 25x60 - idealny dla bliskich odległości
3. http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... T-G2-MK-R2 - jedyny sterownik 20mm typu boost:
- http://budgetlightforum.com/node/67409 - ktos od nas w sensie Polak przetestował go (i kilka innych też) i to bardzo dokładnie - kto się wczyta odnajdzie istotne dane - szczególnie moc tracona na danym trybie (było mi to potrzebne do szacowania czasu działania na konkretnych trybach)
- ogólna charakterystyka jego to - wymiar 20mm, wysoka sprawność na średnich trybach (dla diody XHP50,2 K2 to 300 i 900 lumenów STAŁYCH bez spadku od włączenia do wyłączenia z powodu braku prądu)
- sensowne tryby 30/300/900/2000lm nie wyżyłowane i o ile sprawdzały się w M2 z powodu żeber to 2000lm w S21A trochę grzeje (bo nie ma płetw/radiatorów) - obecnie sprawdzam w terenie bo zimno się nocą robi - stąd nic nie komentuje bo nie jestem zadowolony ale testuje dalej.
4. http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... ED-Emitter - dioda - prawie mieści sie pod TIR-em ale to inna inszość - idzie temu zaradzić ;) - w końcu to mod.
5. https://pl.aliexpress.com/item/32999926349.html - ogniwa - zamiennik samsunga 50E ale trzyma pojemność (4825 i 4840) więc na próby wystarczy
No i silikon wypełniający (termopad) o grubości 5mm przycinany z arkusza i wkładany do piguły plus drutowanie spreżyn celem minimalizacji oporów , wydłużenia stabilizacji i czasu pracy o kilka minut.
Całość trzeba złożyć, polutować i testować - co tez czynię ;)
Ogólne wrażenia:
- mieści się w typowym trzymadełku rowerowym - wymaga giga wcisku ale włazi
- na trybie ok 300lm a więc takim akuratnym do spokojnej jazdy po mieście i po znanych drogach za miastem - trzyma ok.
- tryb 2000 lm jest na letnie noce trochę za wysoki - w sensie trzyma bo nie ma ten sterownik termistora (przynajmniej mój sprzed kilku miesięcy) i latara mimo że robi sie gorąca to "nie puszcza" tylko trzyma te niby 2000lm do momentu az nie wyłączę - czyli ok 10-12 minut do uczucia "parzenia" - niestety ta latara jest za mała - ale te 10 minut przy szybkiej jeździe da radę.
ODPOWIEDZ