Latarka czołowa dla wędkarza, która nie irytuje.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
nocny
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 lis 2019, 23:41
Lokalizacja: Moczary

Latarka czołowa dla wędkarza, która nie irytuje.

Post autor: nocny »

Dobry wieczór! Na wstępie pragnę powitać światełkową społeczność :mrgreen: Nie sądziłem, że temat latarek może być aż tak rozległy, zwłaszcza dział techniczny i modyfikacje, w kontekście poprawy i udoskonalania fabrycznych konstrukcji.
Słowem wstępu, od kilku dni buszuję po aliexpresie w poszukiwaniu latarki, jednakże powoli tracę nadzieję, że czołówka marzeń istnieje. Sandacze w tym roku praktycznie przegapiłem, ale warto kompletować ekwipunek na nadchodzący sezon. Co mnie interesuje?
- dioda T6 + jakieś doświetlanie boczne
- idealnie gdyby pojawiło się tam również czerwone światło, które nie powinno tak irytować ryb
- brak opcji stroboskopu
- ogniwa 18650
- osobny włącznik dla białego i czerwonego światła
O ile na wspomnianym serwisie pojawiają się ciekawe modele to opcja stroboskopu i "przeskakiwania" jednym, jedynym przyciskiem przez wszystkie tryby jest dość męcząca.
Zapytam wprost, czy istnieje coś takiego? Czy możliwa jest modyfikacja zakupionej czołówki i usunięcia/zablokowania trybu stroboskopu?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Bardzo dobrym modelem jest Skilhunt H03 neutral. Ma skrót do trybu moon (bardzo słabego) oraz turbo, migacze są ukryte. Czołówki z czerwonym światłem: NITECORE HC65, Nitecore HC50. Jednak najwygodniejsze z czerwonym światłem są czołówki Petzla.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Bez zasilania 18650, ale ma wbudowany akumulator
Nitecore NU32

Bez osobnego włącznika dla czerwonego światła
Nitecore HC65
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Czerwone światło jest obowiązkowe. I nie dlatego aby nie płoszyć ryb. Czerwone światło nie przyciąga różnego rodzaju robali/owadów. Przede wszystkim komarów. Ja na rybki preferuję coś niedużego na głowę. Ewentualnie z zasobnikiem na akumulator z tyłu głowy. Może zerknij na coś z decathlonu. Ja mam czołówkę geonaute oxylane pierwszą wersję. To coś podobnego do tej Nitecore NU32. Tylko na 3 x AAA. A i tak wykorzystuję do mocniejszego oświetlenia tylko boczne diody. Starcza na całą nockę. Można też coś z ENERGIZER VISION HD/+. Podobno mają stabilizację prądu.
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

NU32 mam, używam, jednak sposób odchylania latarki od paska w moim przypadku to całkowita porażka, jeden "trybik" pękł po dwóch tygodniach używania --> trzecie użycie a drugi odleciał niedawno -->przy dziesiątym użyciu czołówki. Teraz tak sobie "dynda" na pasku i muszę Wyżej na czole zakładać :sad:
same diody i świecenie mogę spokojnie polecić.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Ja miałem NU30 i nie było żadnych problemów. Co prawda sposób odchylania nie jest najlepszy, ale na ryby da radę spokojnie.
Ale z Decathlonu rzeczywiście mają dobre czołówki jak murgrabia1410 wspomniał.
https://www.decathlon.pl/czoowka-onnigh ... 84993.html
Najtańsza, trzeba przeskakiwać jednak przez tryby i nie ma osobnego włącznika dla czerwonego światła.
Albo taka, też jeden przycisk, ale chyba czerwone światło jest jako pierwszy z trybów. W tej tańszej z resztą chyba też... No ale ta droższa ma akumulator.
https://www.decathlon.pl/lampa-czoowa-t ... 85461.html
nocny
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 lis 2019, 23:41
Lokalizacja: Moczary

Post autor: nocny »

Dziękuję za wypowiedzi, nie spodziewałem się takiego odzewu i zaangażowania w wędkarskie rozterki! :smile:
murgrabia1410: brałem tylko pod rozwagę wpływ czerwonego światła na ryby, a tutaj przedstawiłeś nieocenione zastosowanie w starciu z robactwem wszelakim.
matijas: regulacja skokowa tzn. trybiki mogą być problematyczne w dalszej perspektywie użytkowania, a chciałbym uniknąć syndromu opadniętej soczewki :mrgreen:
Mocarny: czołówki z Decathlonu wyglądają solidnie, a co najważniejsze sterowanie nie jest przypisane pod jeden klik i można wybierać interesujące warianty bez "przeskakiwania" całego wachlarza trybów świecenia. Nie wiem tylko, jak z żywotnością wbudowanego akumulatora i ewentualną wymianą. Znacznie wygodniejsze jest zasilanie ogniwem 18650 i ku temu się skłaniam.
Idąc za sugestią rafalklis, Mocarny uległem pokusie i zdecydowałem się na zakup H65.

Myślę, że wyszukiwarka Google ładnie ów wątek zindeksuje i kolejny amator nocnego łowienia otrzyma za sprawą niniejszej dyskusji garść konkretnych informacji, jak i paletę sprawdzonych modeli.
Jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Dla porządku wspomnę o Fenixie HL60R, podobnym do Nitecore HC65. Ma czerwone, jest bdb.
pozdrav
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Kupiłem ostatnio coś takiego, przy okazji zakupów u tego sprzedawcy https://allegro.pl/oferta/czolowka-lata ... 8398857947

Jak za taką cenę to zastanawiam się czy nie wziąć jeszcze kilku :razz:
W jednej zepsuł się włącznik od białego światła (będzie na części bo nie mogę znaleźć takiego microswitcha). Jest osobny przycisk dla światła czerwonego. Nie ma stroboskopu, ale jest 'sos'. Nie trzeba przechodzić przez wszystkie tryby żeby wyłączyć. A świeci naprawdę dobrze, dosyć neutralna biel.
ODPOWIEDZ