nietypowe oświetlenie --kawiarnia roweeroowa

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

nietypowe oświetlenie --kawiarnia roweeroowa

Post autor: kuń »

Witajcie.
Szukam, kombinuje i koniec końców trzeba pytać mądrzejszych w temacie : swiatła.

potrzebuję oświetlić kawiarnię rowerową-mobilną.

lampy -przód tył mam, karbidowe 100 letnie zabytki przerobione na ledy:) z latarek -lamp rowerowych i te lampy kiedy jadę pokazują ze jestem na drodze.
Żebym widział porządnie drogę i nawierzchnię-czy nie ma dziur itp. używam zoomowanej rowerowej.

oświetlić muszę kilka punktów na kawiarni:

patrząc na ramę daszku -na zdjęciu bez materiału- muszę oświetlić przestrzeń po prawej i po lewej od ekspresu do kawy.

Następny punkt to przedni -na zdjęciu w pozycji pionowej- ale mogę go ustawić poziomo-dodatkowy blat z fornirem przykrytym szkłem. jest to jakby skrzynka -otwarta z jednej strony- od dołu- jej grubość -to jakieś 8 cm światło ma świecić we wnętrzu i prześwietlać fornir .. Były tam moduły ledowe zasilane akumulatorem ale się spaliły - znajomi co pożyczyli kawiarnie chyba za długo miele je włączone. Teraz chcę kombinować z ledami zasilanymi z ogniw 18650.

kolejna sprawa -oświatlenie "potykacza'" reklamy
jjak by się dało chciałbym uzyskać mniej więcej podobny efekt:
http://www.ledmachina.pl/wp-content/gal ... etlane.jpg

tak wiem toinne oświetlenie-ledy po krawędzi itpp ii można to kupić ale jest drogie a ja kombinuje coś taniej. i co ważne na ogniwa 18650 albo na AA

te zastrzeżenie że na AA lub 18650 tyczy się wszystkich 3 miejsc jakie chcę oświetlić .

chciałbym lampy świecące szeroko, ewentualnie z mozliwością zmiany jasności światła i co ważne z ciepłym światłem białe-zimne- nie pasuje mi w ogóle -jest nieprzyjemne do pracy i nie tworzy wrażenie przytulności. Dodatkowo przy daszku i przy blacie musiały by świeccić w miarę szerokim strumieniem światła .


Wpadłem na pomysł żeby coś na zasadzie lamp warsztatowych z allegro itp.....
https://allegro.pl/oferta/lampa-latarka ... 7866383629
tak wiem kpina z pojemności akumulatorów, ale chodzi o lampę , taka albo coś podobnego, Wygląd pomijam to można zamaskować . Lampy na 1 ładowaniu akumulatorów miały by działać około 10-12H

podpowiecie co zrobić, jakie lampy użyć?
Ostatnio zmieniony niedziela 05 sty 2020, 10:19 przez kuń, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ