Mpcb pod 2 xm-l albo inne rozwiązanie

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
gutek.a4
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:26
Lokalizacja: Limanowa

Mpcb pod 2 xm-l albo inne rozwiązanie

Post autor: gutek.a4 »

Witam
Celem jest modyfikacja chińskiego ledbara, ale to bardzo dobry ledbar pod względem materiałów i optyki, kopia lampy hella,
Mój led ma wg chińczyka 90w, wg mojego pomiaru 42w, zrobiłem pierwszą modyfikację i wsadziłem 9 diod xml, po jednej na soczewkę, efekt był zadowalający uzyskałem 70w i modyfikacja nie zepsuła kształtu wiązki, ale chyba upaliłem sterowniki podpinając na szybko odwrotnie bieguny do akumulatora.
Więc robię moda od nowa.
I teraz zastanawiam się czy nie dać na jedną soczewkę po dwie diody xml, problem jest taki że diody muszą być oddalone od siebie 2-5mm.
Termicznie myślę że da rade, cała lampa ma 50cm długości, diody są rozmieszczone (centra soczewek) o 55mm, sama obudowa to ponad 3kg aluminium.
Tylko teraz jak to zrealizować? Czy kupić diody bez mpcb i co dalej? Czy kupić diody i obcinać mpcb? Możliwie to jest?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 sty 2020, 10:33 przez gutek.a4, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ