Pytanie o lampy z wbudowanymi modułami LED

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

murgrabia1410 - to co opowiadasz to utopia - znam wiele wsi i domów gdzie dom czy mieszkanie czy całe osiedla NIE WIDZIAŁY elektryka - nie wiem skąd masz te informacje ale to o czym mówisz to tylko spółdzielnie a i to rzadko, użytki publiczne - co jakiś czas - małe miasteczka i wsie to bzdura kompletna. Jeśli chcesz dam CI namiar na wieś pod Wrocławiem gdzie "inspekcji z gminy" (no może poza kominiarzem) nikt nie widział od 30 lat ;) - znaczy może i widział ale przy ... :evil: ... jak onegdaj gdy się podbijało dowody rejestracyjne samochodów ...
Prawo sobie a życie sobie ...
Natomiast zdrowy rozsadek jest ważny - to prawda - lepiej aby dbać tyle że człowiek wiotczeje kiedy podlicza koszty i musi masło za 10 zł czy pietruszkę gdzie rząd obiecał 1 mln samochodów elektrycznych i wyjaśnić katastrofy wszelakie - póki co skończyło się na obietnicach i przekabaceniu czarnego luda na kolejna kadencje obecnych osobliwości - no ale to życie jest a nie prawo ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 sty 2020, 21:54 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

Wtrącę swoje trzy grosze.
Jeśli chcesz lampy ze zintegrowanymi źródłami światła, to w miarę możliwości wybieraj takie gdzie możesz dostać się do środka obudowy i sprawdzić czy duża jest powierzchnia styku modułu LED z obudową lampy (koniecznie metalową). Jeżeli już kupisz takie lampy, to w pierwszej kolejności wymontuj moduł z LED-ami, przesmaruj powierzchnię styku modułu LED z korpusem lampy pastą termoprzewodzącą i z powrotem zmontuj całość. Dzięki temu poprawisz żywotność lampy. Rozbierałem kilka tego typu lamp i różnie w nich z tym bywało. W jednych silikon termoprzewodzący aż po bokach się rozlewa, a w innych jest go jak na lekarstwo. Inną kwestią pozostaje to, że czasami teoretyczna powierzchnia styku jest niby duża, ale korpus lampy wykonany z cienkiego aluminium, który jest powykrzywiany we wszystkie strony. W takim przypadku oddawanie ciepła jest mocno ograniczone, bo styk następuje tylko poprzez najbardziej powykrzywiane w stronę modułu LED części lampy.
Jeśli lubisz sobie sam coś zmajstrować, to może zainteresuje Cię ten temat.

Jeżeli zdecydujesz się na lampę z wymiennym źródłem światła, tzw. "żarówka LED", to koniecznie wybieraj te z 5-cio letnią gwarancją. Ja polecam sklepy typu Castorama, OBI, Leroy Merlin, itp. Tam z wymianą reklamacyjną nigdy nie miałem problemu. W tego typu sklepach "żarówki LED" są w zasadzie niezniszczalne. W skrajnych wypadkach gwarancja jest ograniczona do 5 lat.
Dlaczego tak? Ano dlatego, że jeśli przestanie Ci świecić w czasie krótszym niż 5 lat, to idziesz do sklepu, reklamujesz ją i dostajesz/kupujesz sobie nową i ponownie masz 5 lat gwarancji. Oczywiście musisz trzymać paragony.
ODPOWIEDZ