Czołówka na rower w górach - convoy H1, H03R, H04R czy inna?

Oświetlenie montowane na głowie
xhaotic
Posty: 3
Rejestracja: sobota 22 lut 2020, 19:41
Lokalizacja: kraków

Czołówka na rower w górach - convoy H1, H03R, H04R czy inna?

Post autor: xhaotic »

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej czołówki na rower. Chodzi o szybką jazdę po górach tj do ok 40Km/h. Już prawie rok czytam i nie mogę wybrać.

Na chwilę obecną używam zestawu który był polecany na tym forum tj Convoy M2 + Convoy S2, Obydwa XM-L2 ze sterownikami 2800mA. Obydwie zawsze świecą na max i światła jest tyle ile trzeba, niestety nie zawsze tam gdzie bym chciał. Ze względu na bardzo duże uderzenia zawsze coś się przestawi stąd pomysł rozszerzenia zestawu o czołówkę.

Jak wspomniałem już rok czytam i nie mogę wybrać. Potrzebuję czegoś na 1x18650 z podobną ilością światła jak moje convoy'e i rozkładzie pomiędzy M2 i S2.

Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości.

Z tego co czytałem myślałem nad:

Convoy H1 - podoba mi się cena 25$ i podawana moc ponad 1000lm tylko czy to prawda? Jak z rozkładem światła?

Skilhunt H03R - często polecana ale czy te 500lm w trybie ciągłym to nie mało? Jak się ma mocą i rozkładem światła do convoy H1 M2 S2? Czy może lepiej nowszy model H04R?

Skilhunt H04R - również tylko 500lm, ceny od ok 200zł, nowy model tylko czy lepszy?

W grę wchodzą inne propozycje w cenie do 200zł
Ostatnio zmieniony niedziela 23 lut 2020, 12:38 przez xhaotic, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Xtar H3, używałem kilka lat jako EDC aż zgubiłem :) była poobdzierana ale paść nie chciała. Na alledrogo następną kupiłem za 129zł, teraz nie ma w takiej cenie ale co jakiś czas się pojawia. Convoy H1 też powinna być ok bo latarki tej marki są solidne.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Potwierdzam, Xtar H3 to dobra czołówka, nawet bym o niej recenzje zrobił gdybym...nie był tak leniwy :roll:
Ale jak ci się nie spieszy, to w przeciągu 2 tygodni postaram się zrobić takie większe porównanie czołówek, to mogłoby być pomocne.

Convoy będzie ciężki, a poza tym do ceny dolicz jeszcze 20 pare zł za lepszą opaskę na głowę, bo ta w zestawie nadaje się tylko do tego żeby ją podarować jakiejś kobiecie jako opaska do włosów.

Skilhunt ma taką opaskę (ale nie jako standardowa, do dokupienia)
https://www.skilhunt.com/product/hb3-headband/
która nie wiem jak działa, ale w czołówkach Armytek bardzo podobna działa świetnie. Chodzi o to, że standardowo uchwyt na latarkę to dwa grube gumowe pierścienie. Latarkę ciężko tak obrócić jedną ręką. Z plastikowym uchwytem latarka siedzi mocno, ale łatwo ją obrócić w każdej chwili jedną ręką.
xhaotic
Posty: 3
Rejestracja: sobota 22 lut 2020, 19:41
Lokalizacja: kraków

Post autor: xhaotic »

Dzięki za odzew,
@Mocarny - Już rok wybieram więc dwa tygodnie z pewnością poczekam na takie porównanie. Co do convoya to dokładnie takie przemyślenia miałem tj zakup uchwytu od skilhunta.

Przyglądnę się temu Xtar h3, rozumiem, że skilhunt z jego ciągłymi 500lm raczej odpada?

Dziś pojawiła się jeszcze opcja zakupu nowego fenixa HL60R za 160zł z polskiej dystrybucji, co o tym myślicie? Jak ma się ta latarka do wspomnianej konkurencji?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Każda tego typu latarka z podobną mocą zachowa się podobnie bo te latarki są zbyt małe by odebrać i rozproszyć ciepło jakie wydzieli dioda przy większej jasności. Jakby jasność nie była ograniczana to szybko padła by dioda lub sterownik. Latarki z nowszymi sprawniejszymi diodami np. z XHP50 czuy XHP70 pewnie zaświecą jaśniej ale pewnie niewiele a cena jednak większa. Jedynie powinna być różnica w długości świecenia na jednym ogniwie.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Co do convoya to dokładnie takie przemyślenia miałem tj zakup uchwytu od skilhunta.
Nie wiem czy będzie pasować. Chodziło mi o uchwyt Convoy'a, mają taki niebieski w zestawie. Od Skilhunta uchwyt to jeśli byś brał Skilhunta. No, chyba że średnice mają taką samą.

Nie no czemu Skilhunt odpada? Ja nie lubię w nim sterowania, bo jest klik na zmianę trybów, a przytrzymanie na wyłączenie. Takie nieintuicyjne, bo wszystkie inne latarki mają odwrotnie. Lubię Xtara bo jest lekki, podobają mi się tryby. Ten najciemniejszy jest ukryty, więc na rowerze byś nie przeskakiwał przez niego. Ale obie są dobre.

Co do Fenixa...meh.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Mocarny pisze: Ja nie lubię w nim sterowania, bo jest klik na zmianę trybów, a przytrzymanie na wyłączenie. Takie nieintuicyjne, bo wszystkie inne latarki mają odwrotnie.
A według mnie, te "inne" mają nielogiczne i niepraktyczne rozwiązanie. Kilka razy już latarki mi się "same" włączały. Dłuższe przytrzymanie dla włączenia jest bezpieczniejsze, do tego gros zwyczajnych latarek, zmienia tryby krótkimi klikami.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Dłuższe przytrzymanie dla włączenia jest bezpieczniejsze
Ale Skilhunt ma klik na włączenie i na zmianę trybów, przytrzymanie na wyłączenie. Reszta tych co mam ma klik na włączenie i wyłączenie, a przytrzymanie na zmianę trybów.
Dlatego jak dla mnie powinno być albo klik na on i off a przytrzymanie na zmianę trybów, albo przytrzymanie na on i off a klik na zmianę trybów.
xhaotic
Posty: 3
Rejestracja: sobota 22 lut 2020, 19:41
Lokalizacja: kraków

Post autor: xhaotic »

Co sądzicie o fenixie HL60R za 160zł nowy? Mocowanie wygląda na solidne tylko obawiam się czy nie będzie opadać przy mocniejszych uderzeniach? Cena chyba dobra gdyż normalnie 250 tylko czy jakościowo jest ok? Będzie lepszy od xtar h3?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Teraz widzę w ogóle, że są różne te H3... Ja mam H3W Warboy, świeci przyjemnym ciepłym światłem i o tej wersji mówiłem. Ale jest też H3 Warboy z zimnym światłem. Sam nie wiem która lepsza na rower...
Skilhunt ma z kolei opcję neutralnej barwy światła, ok 5000K, więc problem z głowy. Mimo wszystko jednak nie lubię sterowania w Skilhuncie.

Co do Fenixa, ma 6 trybów w pętli (w tym niepotrzebne tobie czerwone i moonlight) a Xtar ma 4 w pętli, a moonlight ukryty - praktyczniej. No i płacisz dużo za baterię, która nie jest taka dobra. A poza tym mało osób z tego co wiem ma Fenixa.

Generalnie z Fenixem tak jak powiedziałem, ale niech sam Xtar się o nim wypowie:
Obrazek
ODPOWIEDZ