Sofirn sp33 3 czy coś innego?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Panjarek »

Cześć.
Chcę sobie kupić docelową, uniwersalną latarkę.
Coś co daje dużo światła i świeci szeroko.
Gabarytowo i pod względem ilości lumenów pasuje mi latarka Sofirn SP33v3 która dodatkowo ma usb.
Czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Mociumpel »

Też bym taką chciał ;) cały czas szukam choć swoje oka kieruje jednak ku zumom - póki co mam trzy "niezastąpialne" - Palight (najmniejszy zoom 26650 - obecnie po wielu zmianach max 1600lm) Jaxman (potężne bydlę 2500lm z boostem) i UF1407 najczęściej używana - do tego uzupełnienie gdzieś w bocznej linii potrzeb i ciągłego użytkowania modyfikowana S21A na rower z fajnym trzymadełkiem od GoPro, a gdzieś w tle pomysł na Countrymana B1 ze skalpowanym XHP50.2 3V z 12A - tylko części z powodu pandemii idą wolno ...
Chciałeś niedawno S11 - już jest be?
Gdybym miał CI wskazać coś od siebie to EC01 - małe fajne i poręczne - do ludzi poszło z 7 sztuk i każdy chwali "ściemnialność jednoguzikową" i chwilowy pauer jak trzeba - i ma USB jakby co ;)
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Panjarek »

A co z Lumintop Zoom1?
Jak wypadnie na tle led lenser p7.2?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Mociumpel »

https://www.youtube.com/watch?v=uvLZDYwiQBM - tu masz recenzję
Nie miałem ani jednego ani drugiego - Lensera trzymałem macałem i świeciłem - nie powala ilością światła i funkcjonalnością - ot przyjemnie zrobiona latarka ale bardzo słaba i droga - ten Limintop zjada ją na śniadanie i mocą i ceną.
Lenser ma duża zaletę - te 320 lumenów ma zarówno na trybie zalewowym jak i skupionym, porównując go do latarki asferycznej gdzie straty na skupieniu dochodzą do 50% to już zoom typu Lumitop o mocy 650 lumenów byłby tak samo dobry jak lenser - a Lumitop ma 850 i coś kole 400 lm na skupieniu.
Podobnie trzeba rozpatrywać dowolnego zooma do dowolnej latarki - latarka która ma 1000lm a jest zalewaczem szeroko świecącym jest porównywalna z zoomem o tej mocy - dość łatwo znaleźć takie i zoomy i latarki, z kolei thrower czyli wąsko świecący o mocy 1000 lm wymaga zooma o mocy 2000 lm o co już trudno przy wymiarach niewiele większych od 18650 z refem - taka moc wymaga co najmniej 150-200g masy własnej aby świeciła równie długo co 100g i 1000lm Convoy z np. SST20 - takich zoomów w zasadzie nie ma a jak sa to sś droższe lub trzeba robić samemu.
Konkluzja jest taka - aby zoom był równoważny tej samej latarce reflektorowej o dowolnej mocy świecenia musi być 2x lepszy w osiągach ;).
Wniosek mój - żadna z powyższych nie jest warta uwagi - uparłeś się na ten port USB, rozumiem to ale nie akceptuje - tutaj moim zdaniem EC01 https://www.banggood.com/Astrolux-EC01- ... rehouse=CN posiada wszystkie cechy uniwersalnej latarki - świeci i mocno i słabo, poziom mocy świecenia płynny/ściemnialny, latarka jest niewielka a ogniwo 2700 zapewnia przyzwoity czas działania - a port USB-C pozwala ładować w samochodzie ...
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Panjarek »

Z USB mam już Sofirn sp33v3 oraz sp36.
Teraz jakiś zoom, niekoniecznie z USB.
Countryman b1 jest trochę za duża.
UniqueFire 1407 którą wskazałeś wcześniej to chyba jedyne rozwiązanie?
Szkoda że nie ma dostępnych palight z zoomem.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Mociumpel »

Przerabiałem takie https://pl.aliexpress.com/item/4000744957419.html latarki - jedyną ich podstawową zaletą była (o ile chińczyk się przyłożył) to tzw. pełna pigułą bez przelotowej dziury czyli aluminiowy rzadko mosiężny bebech na którym osadzona jest dioda. Konstrukcyjnie jest to poprawnie zrobiona aluminiowa "rzecz" ale elektryka do wymiany. Gdy coś kosztuje ok 25 zł to wymiana sterownika za 4 dolary i diody na lepszą (np. SSt40 za 4-5 dolarów lub samsunga dla wysokiego CRI) czasem jeszcze soczewki za 2-3 dolary i nie jest kosztowne a znacznie podnosi osiągi i jakość światła - często z 400-500 lumenów da się wypluć 1500 lm i uzyskać ładną barwę np 4000 lub 5000K.
Niestety ze względu na losowość te konstrukcje mogą być losowo dobre lub częściej nie - ale tędy też jest droga do celu.
Countryman B1 jest obecnie abstrakcyjnie drogi - 50 dolarów za dobrze zrobionego zooma gdy jego realna wartość to ok 25 dolarów to przegięcie. Kiedy wszedł na ali to kosztował 28 dolarów - póki co to jedyna latarka zoom jaka znalazłem na 21700 - możliwe że Convoy zrobi coś podobnego bo na BLF-ie pokazywał jakiś podobny do Countrymana wynalazek z niepasującym kolorystycznie srebrnym korpusem (pewnie jakaś próbka inżynieryjna) ale są chętni a Simon jest dość otwarty na życzenia tłumu wielbicieli ;) więc może w niedalekiej przyszłości coś dobrego zrobi - warto poczekać.
Póki co ciemno nie jest i starczą CI sofirny ;) - moim zdaniem zaczekaj.
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Panjarek »

Mociumpel pisze: sobota 16 maja 2020, 15:12 Przerabiałem takie https://pl.aliexpress.com/item/4000744957419.html latarki
Kupilem tę latarkę, wstawiłem do niej diodę sst 40 wraz ze sterownikiem.
Świeci całkiem przyzwoicie ale w w miejscu mocowania diody jest przelot więc muszę coś wykombinować z tym aby dobrze odprowadzić ciepło.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sofirn sp33 3 czy coś innego?

Post autor: Dziubek »

Panjarek pisze: wtorek 07 lip 2020, 18:14 w miejscu mocowania diody jest przelot więc muszę coś wykombinować z tym aby dobrze odprowadzić ciepło.
Nie wiem jaka jest tam średnica tej dziury, ale po taniości możesz kombinować z groszami (monety) jako wypełnienie i przyczepić ją na klej termoprzewodzący. Przy tej cenie sprzętu i jego jakości osobiście nie widzę sensu z kombinacją na większą skalę, ale jak szalejesz z SST40 to kto Ci zabroni ;)
ODPOWIEDZ