XTar D30

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Obrazek
Na górze iTP A3 EOS Upgrade, na dole XTar D30
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Heh... ciekawy ten Xtar, działa Ci chociaż tak jak powinien ? Pstryknij jakieś zdjęcia w nocy, jak to świeci ;)

A odnośnie fotki... trochę mydło na emiterach wyszło ;) Pasowałaby tu mniejsza przysłona.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

toms_, nie oceniamy tu walorów artystycznych i technicznych zdjęć ;). Poza tym, nie musi tu być wina przesłony - AF mógł zgłupieć od refleksów refa.
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Wiem, że nie oceniamy. Widać jednak, że autor miał jakiś zamysł i starał się go ująć "artystycznie", dlatego pozwoliłem sobie zwrócić uwagę. I nie była to ocena. Absolutnie nic nie powiedziałbym na normalne zdjęcie, mające za zadanie tylko pokazać nowy nabytek. Ale jeśli ktoś stara się na "efekt", to niech to będzie dobrze zrobione. ;) (wiem, wiem, marudzę)

Autofocus po prostu złapał ostrość na wysokości głowicy/szybki. Jeśli złapałby ostrość na emiterach, głowica wyszłaby rozmazana. Stąd uwaga o przysłonie.

Ale wystarczy tego OT... Kris, napisz jak wrażenia z użytkowania i obsługi :)
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Wszystko pod kontrolą, tak miało być :)
Ostre zdjęcia zachlapanych klejem diodek i nierównych oprawek, w porównaniu do tych co mam M-CE, ale nie made-in-china wysłałem już tydzień temu producentowi.
Krótko mówiąc - latarka działa prawidłowo (tryby) i generuje dużą ilość światła. Na tym mi zależało od początku i tu jest ok.
Gdyby producentem był np. JetBeam - ustawiłbym przesłonę na 8,0 i wyostrzył na emitery.
Gdyby, bo cena byłaby co najmniej dwukrotnie wyższa i pewnie nie zdecydowałbym się na zakup.

Beamshot'ów jest trochę na CPF, świeci to słabiej niż 35W HID.
Nie testowałem jeszcze jak długo podziała na 2szt. Li-ion 32650 - to też dla mnie nowość.

Pierwsze wrażenia: duże to, ciężkie i mało poręczne. Nie miałem nigdy HID'a w ręku, więc rozmiar nieco mnie zaskoczył. Nadrabia za to światłem (ilością).
Niepokoi mnie tylko przełącznik trybów - wygląda na mechaniczny i niektórzy odbiorcy skarżą się na to właśnie (opisują na CPFMP brak np. trybu mid).
Czekam jak i pozostali na reakcję producenta.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Panowie, z dyskusjami na temat fotografii to do Galerii zapraszam.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Odnośnie zdjęć, spoko ;) Jeśli tak miało być to zwracam honor ;)

Też o tej latarce czytałem na CPFMP i było trochę opinii odnośnie dziwnie funkcjonujących trybów, ...i takich tam. W sumie upchać 3xMCE i odpowiednio zasilić, to bardzo odważny i trudny projekt. Nawet poważniejsze firmy jak Jetbeam, Fenix, ITP nie chcą się za to brać.

To może jakaś sesja pokazująca co w środku ? Ciekaw jestem jak wygląda sterownik i "piguła" w tak olbrzymiej latarce :)
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Patrząc na chipy wewnątrz emiterów - są one wyraźnie bardziej pomarańczowe niż ten w ITP. Światło musi być dość ciepłe...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Z drugiej strony płacą tyle kasy oczekiwał bym nienagannego wykonania :/
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Ile kasy? 160$ za wielką latarę z 3 MC-E, HA-III i niezłą regulacją? To niemal bezcen! Tym bardziej, że to ich pierwsza seria, a obsługa klienta jest niezła - nie zniknęli.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

"Normalna" cena ma być na poziomie 250$? A to już robi różnicę.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

phantom pisze:Ile kasy? 160$ za wielką latarę z 3 MC-E, HA-III i niezłą regulacją? To niemal bezcen!
tym bardziej zobowiązuje to, moim zdaniem, do zachowania pewnego poziomu. Wyprodukowac latarkę z czystym ledem to nie problem, za to nie dla kazdego uzytkownika ich wyczyszczenie jest latwe....
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Trochę zdjęć ostrzejszych:
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia (prawie makro) diodek też wysłałem na serwer do tego postu, ale po otrzymaniu informacji od producenta odnośnie supportu, wstrzymuję się z upublicznieniem ich. Tylko administrator forum może je znaleźć (in private only, of course). :)

Nie jest źle, XTar reaguje na uwagi, niedługo będziemy mieli wersje poprawione.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Pokazuj co tam. I tak wyjdzie w praniu co spaprali. Nie oni pierwsi i nie ostatni ważne że chcą coś z tym zrobić !
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ixjakub
Posty: 131
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 23:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: ixjakub »

ODPOWIEDZ