ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Oświetlenie montowane na głowie
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Witam
Po przestudiowania tego forum zostałem posiadaczem Xtara Warboy 950 lm a teraz zastanawiam się nad zakupem Armyteka (cena ok. 300 pln). Czy różnica między tymi lampkami jest na tyle duża, że taki zakup ma sens? Zależy mi na szerszym strumieniem światła niż obecnie w Xtarze. A może Fenix HM 65R albo HL 60R? Zastosowanie to jaskinie, trochę rower, wędrówki po lesie. Przeczytałem dużo tematów ale nie znalazłem bezpośredniego porównania.
Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Nie ma odpowiedzi to może zapytam czy jest Fenix hp 30 r jest wart swojej ceny? Znalazłem jeszcze Nitecore HC 35.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Mociumpel »

A dlaczego kopiłeś Warboya? co skłoniło Cie do takiej decyzji? Sam ja podejmowałeś? bo raczej sądząc po ilości postów nie pytałeś wcześniej o szczegóły tylko samodzielnie podjąłeś decyzję - nie to abym podważał tylko skoro Ci nie pasi sposób świecenia i szukasz dalej to oznacza że decyzja była niewłaściwa - chyba że szukasz DWÓCH czołówek ;) - wtedy to ma sens - choć osobiście szukałbym JEDNEJ do wszystkiego ;)
I teraz wskazówka - spróbuj odkręcić pierścień i sprawdzić rozmiar reflektora - może uda się wsadzić TIR-a (soczewkę) o szerszym kącie rozwarcia wiązki np. 25 stopni typu plaster miodu - może tędy idź? po co kupować nowa skoro może się okazać że część zamienna za 5 zł zmieni Twojego Warboya w graala.
PS - jeśli masz dwie lewe ręce to rozważ dwa w jednym http://ylplight.com/en/katalog/1/nalobn ... /panda-30/ a tu masz film z obrazkami https://www.youtube.com/watch?v=WY1TyF7AZgU
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Mocarny »

Witaj. Być może chciałbyś zajrzeć na moje porównanie czołówek: http://budgetlightforum.com/node/72394
Jest tam porównanie w tabeli dwóch latarek o które pytasz, są w zasadzie wszystkie Wizardy Pro. Szczególnie zwróć uwagę na ostatni fragment recenzji, czyli porównanie. W gifach jest porównanie świecenia na ścianę i w lesie.
Na początku jest 15 zdjęć światła na białą ścianę z tylko numerkami, możesz też wybrać które ci się najbardziej podoba i opis zdjęć jest przed rozdziałem z porównaniami.

Pozdrawiam,
Tomek
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Po przeczytaniu forum podjąłem decyzję o Xtarze. Rzadko pisze na forach na których mogę znaleźć potrzebne info. Na tamtą chwilę w tej cenie nie było konkurencji a przynajmniej tak mi się wydało. Myślałem o sprzedaży Xtara ale jest na tyle dobra, że zostanie a dokupię coś szerszego. Mocarny, Twoją stronę znałem ale otwierała mi się tylko do pierwszej tabelki. Dopiero teraz widzę, że jest tam dużo więcej;-) Armytek jednak jest dużo szerszy i jaśniejszy od Xtara. Nie mogę jeszcze znaleźć filmu z porównaniem Xtara z innymi czołówkami (film angielsku, na końcu świecenie na budynek) A co z tym Hp 30 r? Jak porównywać czyste dane tech. to nie odstaje od innych a cena jednak dużo większa.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
Tomek
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Sprawdziłem jeszcze Nitecore HC 35. Parametry ma całkiem niezłe ale na filmie https://www.youtube.com/watch?v=j96ctV7I32U turbo działa tylko 40 sek. i to wcale nie w wysokiej temperaturze otoczenia. To po co komu takie turbo? W innych latarkach te najwyższe poziomy tak krótko działają?
Pozdrawiam
Tomek
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Mocarny »

Tomek01 pisze: poniedziałek 21 wrz 2020, 17:22To po co komu takie turbo?
Turbo, jak wskazuje nazwa jest trybem chwilowym i używa się go jako turbo. Do ciągłego świecenia są inne tryby, a turbo służy do chwilowego przyświecenia. W każdej latarce wygląda to inaczej (czas świecenia) ale żadna latarka z prawdziwym turbo nie będzie świecić przez cały czas z taką samą jasnością.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Mociumpel »

Tak jak Mocarny napisał - tryb turbo to tryb znacznie przekraczający możliwości latarki w zakresie długotrwałego świcenia - znam kilka osób co traktowały ten tryb jako ciagły dziwiąc sie przy tym że parzy a ostatecznie kwitując "się zepsuło" i "lipna latarka" ...
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Dzięki za wytłumaczenie. Teraz muszę jeszcze raz obejrzeć testy tych latarek pod względem użyteczności na wysokich trybach tzn po jakim czasie się przegrzewają.
Pozdrawiam
Tomek
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Zagłębiłem się w temat czołówek i okazuje się, że jest tego mnóstwo :o . Jak tak pójdzie to jeszcze pół roku będę wybierał i nie wybiorę :sad: Do dotychczasowych doszły jeszcze Lumintop HL3A, Olight H2R nova, Fireflies PL47.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Mocarny »

Lumintop HL3A raczej odpuść bo ma skomplikowane UI jak na czołówkę. Jeśli potrzebujesz czegoś z szerszym światłem to polecam Wizard Pro Warm, barwa podobna a jaśniej i szerzej, czyli tak jak chciałeś. Wizard Nichia świeci bardziej neutralną barwą, ale jest ciemniejszy, bo 1200lm (choć i tak twój Xtar ma około 800) no i Nichia ma czasowe zmniejszenie jasności z trybu Turbo, czyli nie ważne czy w domu czy w lesie zimą, i tak zmniejszy jasność po tym samym czasie.
Moim zdaniem Warm by ci się spodobał, albo White jeśli chcesz dużo więcej światła.
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Armytek tak jak w temacie posta jest w ścisłej czołówce zainteresowań moich czołówek;-) Zastanawiam się jeszcze na nad Olight H2R bo wygląda jeszcze szerzej i jaśniej od Wizarda i Acebeam H50 ale chyba niedostępna u nas do kupna.
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Nie chcę zakładać nowego tematu. Może ktoś tu zajrzy i pomoże w wyborze tym razem ładowarki. Do wyboru: XTAR X4, XTAR VC4, LiitoKala lii-500S, LiitoKala Lii-500.
Pozdrawiam
Tomek
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: witos »

Tomek01 pisze: poniedziałek 05 paź 2020, 17:06 Nie chcę zakładać nowego tematu. Może ktoś tu zajrzy i pomoże w wyborze tym razem ładowarki. Do wyboru: XTAR X4, XTAR VC4, LiitoKala lii-500S, LiitoKala Lii-500.
Pozdrawiam
Tomek
Opus BT-C3100 v 2.2 :wink:
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: ArmyTek Wizard Pro vs. Xtar Warboy

Post autor: Tomek01 »

Sprawdziłem, to prawie dwa razy drożej. Czy dla mnie taka ładowarka będzie miała zastosowanie <mysli>
ODPOWIEDZ