Naświetlacz led

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Naświetlacz led

Post autor: ww296 »

Stanąłem przed koniecznością zamontowania oświetlenia przed garażem, kupiłem nawet jakieś tanie naświetlacze, a jeszcze więcej ich oglądałem i:.
- Ilość światła podawana przez producenta ma się nijak do rzeczywistości -
Ale to nie jest wielki problem, ponieważ można wziąć coś co reklamują - np 1000 Wat i będzie pewnie około 20 - 30 co by mi wystarczyło.
- Barw światła - oczywiście generalnie nie ma za bardzo wyboru, ponieważ ciepłe idą w kierunku 2-3 tys K a białe w kierunku 7 tys K - a ja chciałbym coś pomiędzy 4500 - 5500. Ale kolejny problem który sie wiąże z barwą światła:
CRI - bardzo rzadko znajduje sie informacja na ten temat - ale obstawiam okolice 50...
Chciałam kupić naświetlacz do max 100 zł - chociaż pewnie jak by było coś co mnie urzeknie - mógłbym zapłacić więcej powiedzmy do 200.
Ale - nie dam tyle kasy, za nawet lepsza diodę bez odpowiednio chłodzenia i kiepski zasilacz który może wytrzymać kilka-kilkanaście godzin pracy.
Kolejny problem to estetyka - ale tu już mógłbym przeboleć...
No więc skoro nie mogę nic znależć może dobrym pomysłem byłoby zrobić cos takiego - tak sobie pomyślałem że może na diodach xlm - 3 diody i zasilacz z prostym sterownikiem?
W wersji mało pracy - może po prostu kupić 3 Convoye s2 - podłączyć to do jakiegoś zasilacza i radiatora?
Co myślicie - macie jakieś patenty na to?

PS. Zauważyłem że ostatnio żarówki z konwencjonalnymi mocowaniami mocno poprawiły jakość i w zakresie barwy i CRI - może kupić po prostu jakąś lampę na takie źródło? (marketowe - zadowolony jestem z produktów z Castoramy)
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Naświetlacz led

Post autor: Mociumpel »

Takie ładne coś se kup https://orno-sklep.pl/naswietlacz-ogrod ... -2881.html
ewentualnie po taniości z możliwością "wsadzenia żarówek ledowych"
https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/willy-5284-b
ODPOWIEDZ