Którą diodę do lampki rowerowej

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

Miałeś okazję widzieć w akcji LH351D 5000K ? Ciekawi mi czy nie jest zbyt zimna i też dobrze odwzorowuje kolory.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: rotan »

Miałem okazję
Dla mnie, czyli fana ciepłego światła (4000K i niżej) oczywiście jest za zimna, ale odkładając preferencje na bok jest w sam raz; kolory odwzorowuje bardzo dobrze, przecież to ta sama dioda :P ma 90 (bądź nawet więcej) tego całego "CRI"
Solidnie wykonana S2+ da z tej diody dużo światła, będzie go wystarczająco na samotne oświetlanie drogi podczas jazdy rowerem, zarówno wzdłuż jak i wszerz - drugie źródło światła niepotrzebne (chyba że wyłącznie dla twojej własnej wygody)
Generalnie po zabawach z różnymi barwami, mam wrażenie że im światło zimniejsze, tym bardziej odwzorowywanie barw przeobraża się w odwzorowywanie detali
Czyli po prostu im zimniej, tym więcej zobaczysz, ale będzie to nieco... hmm... "gorsze jakościowo"? :P
... natomiast czy wzmianka o "jakości obrazu" to wyłącznie moje osobiste odczucia, czy rzeczywiście ma to jakieś odzwierciedlenie w praktyce (nauce? :D) - tego ci nie powiem
ODPOWIEDZ