Światło przednie do roweru - prośba o opinię

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
michal82
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 12 sty 2021, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światło przednie do roweru - prośba o opinię

Post autor: michal82 »

@Pyra
Dzięki za sugestię.
Faktycznie nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie.
Światełka będę używał w proporcji: rower -> 60-70%, pozostałe -> 30-40%
Jednak raczej skłaniałbym się ku rozwiązaniu latarkowemu co by móc wsadzić do kabury i przypiąć do paska lub plecaka w razie potrzeby.
michal82
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 12 sty 2021, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światło przednie do roweru - prośba o opinię

Post autor: michal82 »

Trochę poczytałem i pomyślałem i chyba nie będę się napinał na tego Zooma.
Często do takich rozwiązań sugerowany jest Convoy S2+ z odpowiednią optyką ale zacząłem zastanawiać się nad S3 bo tam wymiana optyki jest znacznie prostrza - nie trzeba wykręcać piguły, wystarczy odkręcić bezel i podmienić soczewkę.
Moja wątpliwość polega jednak na tym że jest tam zintegrowana aluminiowa piguła. Jak to wygląda pod kątem montażu i odprowadzania ciepła?
Czy warto w coś takiego wchodzić?
Próbowałem znaleźć jakieś opinie lub recencje ale słowo kluczowe "S3" jest za krótkie a słowo kluczowe "Convoy S3" zwraca wszystkie możliwe wątki z Convoyem w tytule lub opisie a jest tego 407 stron. Poddałem się po przejrzeniu 10-ciu.
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Światło przednie do roweru - prośba o opinię

Post autor: Mociumpel »

Widziałeś moją "rowerówkę" - kup gotowca https://www.aliexpress.com/item/1005001400230898.html (XHP50.2 5000K 12 grup) do tego https://www.aliexpress.com/item/32845153871.html (2 ogniwa) plus https://pl.aliexpress.com/item/1288832024.html (2 sztuki póki tania wysyłka) i po odkręceniu masz lampkę z regulacją temperatury.
tryby 20/200/800/2400 lm
koniec podpowiedzi ;) - prościej się nie da.
michal82
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 12 sty 2021, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światło przednie do roweru - prośba o opinię

Post autor: michal82 »

Brzmi łatwo.
boję się tylko jej średnicy bo jest jeszcze szersza niż S21A -> 27,2mm. Twój uchwyt jest dość rozbudowany przez co niekoniecznie standardowy.

Druga sprawa to jak liczyłeś te jasności na poszczególnych trybach bo ja jakbym nie liczył wychodzi mi inaczej (oczywiście teoretycznie).
Ze sterownikiem 4 trybowych wychodzi mi:
0.1%- 2,4 lm
3%- 72 lm
30%- 720 lm
100%- 2400 lm
natomiast w wersji z 12 grupami (zakładam że to jest Biscotti) wychodzi mi:
0.1%- 2,4 lm
1%- 24 lm
10%- 240 lm
35%- 840 lm
100%- 2400 lm

średnio to się ma do Twojego:
Mociumpel pisze: piątek 29 sty 2021, 13:53 ...
tryby 20/200/800/2400 lm
...
chyba że wartości podałeś w przybliżeniu dla sterownika Biscotti z pominięciem najsłabszego trybu.
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Światło przednie do roweru - prośba o opinię

Post autor: Mociumpel »

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-rowero ... 7396212068 - w taki uchwyt S21A i B wchodzi bardzo ciasno ale wchodzi.
Wartości są nie obliczone tylko pomierzone i zaokrąglone - to co mi wskazuje luksomierz po odbiciu od sufitu POZA SZKŁEM latarkowym mnożę przez tzw. współczynnik własny ;) i zaokrąglam (w górę ale częściej w dół - gdzie bliżej do pełnej dziesiętnej - trzepać pianę o różnicę 40-50lm uważam za zbędne) - de facto jest to szacunkowe ale dość dokładne bo wzorcowe światełka które były mierzone pierwotnie kilka lat temu mają tolerancje ok. 5%.
Kwestia sterownika z Kaidomaina - jest LEPSZY w rozłożeniu trybów i dlatego zastosowałem go w kompilacji jako rozwiązanie a głównym atutem był rozmiar 20mm pasujący do piguły S21A - wersja B ma 22mm, COnvoyowy wtedy nie istniał a i nie było S21B - Convoyowy ma tryby takie sobie ale choć użytkowe 10% i 35% są nieco niższe niż z kaidomaina to te kilkadziesiąt lm w praktyce nie robi aż takiej różnicy - oko ludzkie się dostosuje - zaleta natomiast jest zabezpieczenie temperaturowe - dajesz TURBO gdy CI zależy na ilości i latara sama z siebie sie ochłodzi - kajdomanowy tego nie ma i trzeba uważać aby nie przegrzać latarki..
Zresztą po konsultacji z samym sobą ;) doszedłem do wniosku że jednak tak długi czas działania na tych 300 lm jest mi zbędny (najdłuższe nocne wypady to 2-3h a i tak na trybie 900lm ...) i postanowiłem zrobić sobie S21B na mocniejszym sterowniku - zastanawiam się tylko nad soczewką bo 15 stopni spodobało mi się choć 10 stopni kusi ...
krótko - jeśli uparłbyś się to mógłbym sprzedać Ci swoją bo i tak do miesiąca wymodzę sobie nową.
ODPOWIEDZ