Latarka Skilhunt h04

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Latarka Skilhunt h04

Post autor: alojzy »

Witam
Proszę o radę. Noszę się z zamiarem zakupu czołówki i chyba wybór padł na Skilhunt h04. Na aukcji na ali są dostępne trzy"modele" z różnymi reflektorami, który byłby najbardziej uniwersalny i użyteczny. Latarka jako edc na czoło gdy potrzeba coś robić i ręce potrzebne, światło jasne nie skupione, ale również gdy trzeba przyświecić ręcznie bardziej skupione :). Nie wiem czy w ogóle te moje wymysły są możliwe do realizacji w tej latarce, ale musze ją mieć bo mi się podoba. tutaj link do ali
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Latarka Skilhunt h04

Post autor: murgrabia1410 »

Wypowiem się na temat h03. Praktycznie to samo co h04. Do robótek ręcznych jak najbardziej plaster miodu. A jak trzeba coś doświetlić tak na 20-30 metrów. To też nie ma problemu. Bardzo ładne rozproszone, równomierne światełko. Natomiast miałem w ręku h03 z reflektorem. I do świecenia na rączki jednak lepszy plaster miodu. A w odległości praktycznie podobnie. Kilka % na korzyść h03/h04r. Odnośnie h03/h04F się nie wypowiem. Ale podobno bardzo kiepski jest ten zawias. A na 100% łatwo to uszkodzić. Jeżeli same robótki ręczne to zdecydowanie h03/h04. Natomiast jak robótki+wędrówki piesze. To jednak wersja "F".
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Latarka Skilhunt h04

Post autor: adam1271 »

Witam
Też miałem ten sam problem, czy zwykła H04 czy H04R. Wybór padł na H04 w wersji NW z optyką plaster miodu i się nie zawiodłem. Na spacerze z latarką w ręce tryby H2 i H1 spokojnie dają radę, a są jeszcze mocniejsze tryby T2 (490 lm) i T1 (choć ten to w max. 2 min. a potem spadek do okolic trybu T2).
W H04F to nie tylko ten zawias jest problemem a jeszcze dodatkowo to, że nosząc latarkę w opasce jesteśmy oslepianii światłem, które przedostaje się między reflektorem a tą szybką. Ponoć jest to poprawione w H04F mini.

Ps.
Też kupowałem na tej samej aukcji co w linku w listopadzie z wysyłką z Polski i po 3 dniach miałem H04.
Super sprawą w H04 jest programowanie trybów w grupie B.

Ps 2.
Ewentualnie rozważ zakup H04 RC jest co prawda droższa ale ma zdecydowanie lepszą opaskę. Ja potrzebuję dwóch opasek to dodatkowo do H04 dokupiłem tą o wersji RC
https://a.aliexpress.com/_AoGm4X
Dużo łatwiej założyć latarkę i nie trzeba cały czas zdejmować klipsa.
Pozdrawiam
AdamM
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Latarka Skilhunt h04

Post autor: alojzy »

Czyli neutral white i H04F to jest plaster miodu? Kurcze tylko już tutaj nie mają wysyłki z Polski tylko H04RC jest z Hiszpanii
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Latarka Skilhunt h04

Post autor: murgrabia1410 »

Neutral white odnosi się do barwy światła. To jest naturalna barwa. Natomiast wersja F jest to dyfuzor, ten na zawiasie. Plaster miodu ma wersja h04 lub h04 rc (wersja ładowalna - nie trzeba za każdym razem wyciągać akumulatora do ładowarki).
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Re: Latarka Skilhunt h04

Post autor: TOUAREG »

Witajcie, gdzie teraz najtaniej kupię wersję High CRI? Są jakieś kody rabatowe (gdzie ich szukać), czy "sympatyczny" sklep?
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Re: Latarka Skilhunt h04

Post autor: rafnov »

Podbijam pytanie, kupi ją w Polsce do 200 zł? Mi jednak chodzi o chłodną barwę światła.
ODPOWIEDZ