Bajeczki dla dorosłych i dzieci : mrożenie=regeneracja

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Bajeczki dla dorosłych i dzieci : mrożenie=regeneracja

Post autor: murgrabia1410 »

Tak wpadłem na pomysł zrobienia cyklu serii "Bajeczki dla dorosłych i dzieci". Poruszane tematy to... A może bardziej: tematy absurdalne, bo ktoś tam wyczytał, usłyszał itp. Na pierwszy ognień absurd z serii mrożenie=regeneracja ;-)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Na pierwszy rzut idą 4 akumulatory nimh / 4 li-ion / 1 li-pol. Zapakowane zgrzewarką próżniową, aby woda czy wilgoć nie miały szans. Dodatkowo owinięte papierowym ręcznikiem.

CDN. ...
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: Bajeczki dla dorosłych i dzieci : mrożenie=regeneracja

Post autor: Rysiu. »

No ciekawe co z tego wyjdzie czy nie zaszkodzi ogniwom.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Re: Bajeczki dla dorosłych i dzieci : mrożenie=regeneracja

Post autor: marekwoj »

Próbowałem z akumulatorem do laptopa Li -ion w -32°, nie zauważyłem żadnej zmiany, nie pomogło i nie zaszkodziło.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Re: Bajeczki dla dorosłych i dzieci : mrożenie=regeneracja

Post autor: endrju1 »

Niska temperatura, nie licząc ograniczenia procesów chemicznych na czas zamrożenia nic nie daje (bo nic w akumulatorach się nie dzieje). Co innego wysoka, powyżej pewnej granicy rozpocznie nieodwracalną degradację elektrod i zmniejszenie wydajności i pojemności ogniwa.
Inna sprawa, że natknąłem się na informację, że jeśli mamy ogniwo którego nie będziemy używali przez rok/dwa, to warto naładować do 80-90% i zamrozić zabezpieczając przed wilgocią. Zmniejszy się przez to szansę na oddziaływanie wysokiej temperatury i degradację z powodu samorozładowania.
ODPOWIEDZ